PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469476}

Diuna

Dune
7,7 153 411
ocen
7,7 10 1 153411
7,3 51
ocen krytyków
Diuna
powrót do forum filmu Diuna
mac_m

Słaby z Ciebie koneser, biorąc pod uwagę fakt, że nie znasz konceptu oryginału. Co do "starania" się, ktoś tu się "stara" wychodzić na "konesera", co nie bardzo mu to wychodzi.
Ci, Tobie itp. pisze się z dużej.

ocenił(a) film na 6
Spooky82

Książkowa Gra o Tron to głównie dialogi i akcja, bardzo przekładalna na język filmowy literatura, czego nie można powiedzieć o "Diunie" Herberta seniora.

Leszy2

Akurat dialogi i akcja jak najbardziej kinowe, w szczególności sceny batalistyczne.

ocenił(a) film na 6
Pallantides

W Diunie są kinowe dialogi i akcja?

Leszy2

Wróć zatem do książek, bo jest tego pełno. Najbardziej "ciężka" do zekranizowania to będą "Mesjasz Diuny, i "Bóg Imperator Diuny", bo w ogromnej większości są przegadane, mnóstwo filozofii w porównaniu do pierwszej części sagi, gdzie jest to jeszcze równomiernie rozłożone.

ocenił(a) film na 6
Pallantides

Nie wiec co chcesz mi udowodnić. Jest pelno innych książek, a całą Diunę już czytałem.

Leszy2

Tobie? Kompletnie nic. Diuna ma wręcz teatralny sposób prowadzenia Dialogów, rodem ze starych seriali BBC jak np. "Ja, Klaudiusz" - i takie są fakty.

ocenił(a) film na 6
Pallantides

Napisałes wyżej, że dialogi są 'jak najbardziej kinowe'.
W Diunie przede wszystkim dialogi nie stanowią głównej treści (akcja również).
Sposób prowadzenia dialogów, w kontekście środowiska w jakim dzieje się akcja, nie musi być wadą, wręcz przeciwnie. W kinie również.

Leszy2

Wróć zatem jeszcze raz do sagi Herberta

ocenił(a) film na 6
Pallantides

Niby po co? Jak już napisałem wyżej, jest mnóstwo książek których jeszcze nie czytałem i wolę im poświęcić swój czas.
Ponownie piszesz jakbyś chcial mi coś udowodnić, pytam co? Odpowiadasz, że nic.

Leszy2

Powodzenia. Diuna jest jak Biblia czy O naśladowaniu Jezusa Chrystusa. Nie czytasz tego jak Harryego Pottera czy jakiegoś Władcę Pierścieni. Do Diuny się wraca wielokrotnie i za każdym razem wyłapuje się coś nowego.

ocenił(a) film na 6
Pallantides

Odpowiem ci zatem jak Świadkom Jehowy: "Dziękuję, ale nie mam czasu."

Leszy2

Z Bogiem.

ocenił(a) film na 7
Spooky82

Serial padłby na czwartym sezonie, a już na piątym na bank, ponieważ te tomy są raczej nieprzetłumaczalne na język kina komercyjnego.

a_nubis

Zgodzę się z tobą. Nie ma szans, by przełożyć książkę w film. Można zrobić tylko tanią rozrywkę dla mas.

ocenił(a) film na 7
Rober_filmweb

Przy dobrych wiatrach trzy pierwsze tomy można jakoś ogarnąć. Potem raczej nie.

a_nubis

Tak sobie kiedys myslałem jak to by zrobić (gdybym był reżyserem) - ale wymiękłem.
Jak zrobić taki film, by ktos, kto nie czytał książki zrozumiał wpływ ekologii, religii i polityki ich związki i oddziaływania na siebie. Sama postać Paula to masakra dla aktora. Czytając diunę jest prawie oczywiste, że to Jezus (aczkolwiek w jednym aspekcie się różni fremeni walczą za niego), Paul jako Mesjasz w diunie jest taki sam jak w Epokalipsie Enocha i 2 Księdze Ezdrasza ("Syn człowieczy"). itp. itp. Tak można ciagnąć w nieskończonosc.

ocenił(a) film na 7
Rober_filmweb

Ciekawa rozkmina

ocenił(a) film na 7
Spooky82

Sęk w tym, że każdy kolejny tom jest coraz gorszy.

ocenił(a) film na 8
Spooky82

30 pare sezonów?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones