Nestyda

1 godz. 28 min.
6,0 4 325
ocen
6,0 10 4325
1 106
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"type":"film","id":470313,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Nestyda-2008-470313/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Do Czech razy sztuka
  • mam głęboko w ..... co moi przedmówcy sądzą o tym filmie :)
    tylko Czesi potrafią kręcić takie rzeczy - w luźnej formie, w żartobliwy właściwie sposób mówić naprawdę mądrze o rzeczach bliskich realnemu życiu ......
    na pohybel krytykom wszelakiej maści 10/10 !!!
    pozdro :)

• epilenka ocenił(a) ten film na: 8

clarencefilmweb Ja też uwielbiam czeskie poczucie humoru i dystans w opowiadaniu o życiu. Zgadzam się, że Czesi są mistrzami opowieści.

• mleko_fw ocenił(a) ten film na: 2

clarencefilmweb nie tylko Czesi potrafią zrobić tak kiepski film

• bravo007 ocenił(a) ten film na: 7

clarencefilmweb Dla mnie czeskie kino jest fenomenalne. Ma w sobie cos, czego nazwac nie potrafie. Brakuje mi tego w polskich produkcjach (nie wspomne juz o tych z "zachodu"). Jest autentyczne,. gorzkie i za razem dziwnie zabawne. Oni nie wstydza sie tego, ze pija, ze lubia zdradzac i zabawiac sie na boku, ze ich zycie jest dziwne i moze nie zawsze takie, jakie byc powinno. To wbrew pozorom duzo znaczy. Nie udaja kogos kim nie sa, nie pokazuja zycia w luksusie i bogactwie (co przeciez tak obce jest "przecietnemu" obywatelowi).. I moze dlatego sa tak swietni w tych swoich dramatach niepozbawionych szczypty absurdu i komedii.

• bravo007 Zgadzam się w 100 % .Nie rozumiem dlaczego Czesi potrafią robić tak kompletnie inne filmy niż Polacy.Powinniśmy choćby z racji bliskości geograficznej i kulturowej mieć podobną mentalność,a jednak jest inaczej .Wiem,wiem wojny religijne(husytyzm),zabory,II wojna światowa,literatura itd. widocznie inaczej ukształtowały tak bliskie sobie narody....
    Najważniejsza filmowa różnica moim zdaniem to czeski bohater jest najczęściej zwyczajnym,przeciętnym mieszkańcem Pragi i okolic z jego wszystkimi wadami i zaletami .Z jego "normalnością" bliską realnemu życiu nad Wełtawą,z jego problemami bliskimi nam szarakom,a wszystko polane gorzko-śmiesznym sosem.Polskie filmy to albo historyczno-patriotyczna tromtradacja albo komedie (niektóre niezłe) gangstersko-romantyczne tak dalekie od życia przeciętnego Polaka ,że szkoda gadać. Podobno dużo Czechów krytykuje ich filmy ,chwaląc polskie :) Też tego nie rozumiem .Może im brakuje odskoczni od rzeczywistości ,a nam właśnie zwyczajności ?
    Coby nie za długo ględzić to ja jednak bardziej czuję i kocham czeskie filmy i nie zmienią tego polskie perełki takie jak "Dzień świra"Koterskiego czy "Pogoda na jutro" Stuhra -najbliższe chyba klimatowi Hrebejka i innych.
    Wracając jeszcze do "Nestydy" to ballada, od której zaczyna się film tak bliska piosenkom Nohavicy już nastraja na dobre fale.Ballada o szukaniu prostej piosenki o miłości dla bliskich,a nie żadnego przeboju dla eSki czy RMFu ,bo czasu jest tak niewiele.... pozdro

• clarencefilmweb ps
    Nie wiem czy widziałaś Szanowna Bravo film "Butelki zwrotne"(Vratne lahve) ? Jeśli nie to gorąco polecam,też filmowe arcydzieło moim zdaniem :)
    niskie ukłony :)

• epilenka ocenił(a) ten film na: 8

clarencefilmweb ,,Butelki zwrotne" są znakomite!!!

• Panicz_Piotr ocenił(a) ten film na: 2

clarencefilmweb Tak, oczywiście że nasze narody różnią się. Z Czech po bitwie pod Białą górą w 1620 uciekła cała inteligencja, poza tym to Czesi, w obliczu wizyty Hitlera zrobili mu herzlich willkommen. To naród ciot i pantoflarzy co idealnie widać po kreacjach obu dorosłych aktorów. I oni wychowują dzieci na swoje podobieństwo. Jakubek czy jak mu tam to dziecko które biega z metką na szyi, jak miałby stać się prawdziwym mężczyzną skoro nie ma żadnego godnego naśladowania wzorca. Może ktoś mi zarzuci że przesadzam ale coś musi być na rzeczy skoro przy okazji wizyt w Czechach zdecydowana większość facetów to ciepłe kluchy, już o tym języku nie wspominając.

• Panicz_Piotr Dobre to jest Paniczu Piotrze !
    Możesz mi przy okazji 11 listopada wytłumaczyć patriotycznie dlaczego naród ciot i pantoflarzy zawsze miał wyższy poziom rozwoju i życia niż nasz .Jak to jest możliwe ,że naród wspaniałych,odważnych,romantycznych i tolerancyjnych Polaków przegrywa prawie w każdej kategorii z narodem pedałów i ciepłych kluch ?
    Ja myślę ,ze sąsiadom trzeba pomóc,po katolicku i wielkopańsku.Szczególnie ,że stracili całą inteligencję......Wszystkie dzieci do 18 roku życia powinny być oddawane na wychowanie Polakom.Jak mogą stać się prawdziwymi mężczyznami bez właściwego wzorca. Polski tata nauczy je jak być pijakiem,złodziejem,nierobem i cwaniakiem.
    No i oczywiście trzeba na Pepikach wywrzeć presję by zaczęli gadać normalnie.Po polsku albo przynajmniej po niemiecku.Nie da się tego słuchać jak pier.olą po swojemu......
    pozdro :)

• mop_krk ocenił(a) ten film na: 7

clarencefilmweb Clarence - pięknie napisane
    Do panicza: ty oczywiście jesteś twardziel,nie?
    ". Z Czech po bitwie pod Białą górą w 1620 uciekła cała inteligencja," - po co w ogóle przypominasz wydarzenia,które miały miejsce 391 lat temu? z Polski "uciekła" cała inteligencja podczas i po wojnie,całkiem niedawno (w porównaniu do 1620 roku) także pomyśl 5 razy zanim coś napiszesz i wyciągnij wnioski.
    ". Jakubek czy jak mu tam to dziecko które biega z metką na szyi, jak miałby stać się prawdziwym mężczyzną skoro nie ma żadnego godnego naśladowania wzorca" - proste, a gdyby Jakubek został pobity to trzeba by mu dać cegłe i kazać napie*dalać sąsiada,bo tak się to robi w kraju prawdziwych mężczyzn
    " przy okazji wizyt w Czechach zdecydowana większość facetów to ciepłe kluchy, już o tym języku nie wspominając." - to może już tam nie jedź,bo tylko utwardzasz stereotyp polaczka któremu nic i nikt się nie podoba oprócz jego katolickiego białego kraju.
    BTW: a propo języka,to dla nich polski jest tak samo śmieszny jak dla "nas" czeski.

• mop_krk dla mnie czeski jest zabawny i piękny, jak ja bym gadał takim językiem to bym chodził cały dzień w dobrym humorze bo jest niezwykle zabawny :)

• clarencefilmweb Dokładnie tak... Czesi potrafią zrobić film tak, że w sumie nic się w nim nie dzieje, to takie swoiste podglądanie cudzego życia, jakże bardzo podobnego do naszego... a jednak, film wciąga. Po obejrzeniu go, nie odrywając oczu od telewizora, człowiek zadaje sobie pytanie: "to już? Już koniec?" I w sumie nie ważne o czym film był. To po prostu szalenie fajnie zobrazowany kawałek zwyczajnej rzeczywistości ludzi, którzy żyją podobnie do nas. Mistrzostwo.

• akrafka666 Co do samego filmu - zgrabnie zrobiony, oglądało się dobrze i bez żenady. Niby taki tam komedyjko - dramat, znane twarze (chociażby Machacek - widzę, że sami znawcy czeskiej kultury i historii powyżej się wypowiadają, więc powinni wiedzieć jakiego kalibru jest to dzisiaj aktor u naszych południowych sąsiadów), mało kontrowersyjny temat, ale mimo to, kolejny raz się przekonałam, że Czesi jakoś potrafią zrobić dobry, lekki film, my Polacy - nie (w ostatnich latach). Albo martyrologia, albo jakieś romantyczne gówna. Naprawdę warto obejrzeć i samemu wyrobić sobie opinię, nie sugerując się etykietką "czeski" czy "niezbyt czeski" film.