PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=745975}

Do zakochania jeden krok

Finding Your Feet
6,6 4 671
ocen
6,6 10 1 4671
6,2 4
oceny krytyków
Do zakochania jeden krok
powrót do forum filmu Do zakochania jeden krok

Obejrzałam ten film dwa razy, za jednym zamachem.
Był przewidywalny, momentami oklepany, ale to wszystko nie ma większego znaczenia, bo niesie za sobą mądrość i przesłanie, które, dla mnie, przyćmiewają słabe momenty.

Sam tytuł, oryginalny z angielskiego - "Finding your feet", w moim odczuciu mówi przede wszystkim o odnajdywaniu siebie. Siebie i ludzi z którymi możemy dzielić się swoim ja i którzy podzielą się swoim z nami.
Życie może być puste, nawet w wielkim domu pełnym pięknych rzeczy i pięknie prezentujących się ludzi. Wszyscy znamy ten motyw.
Tak jak motyw celebracji cichego życia, prozy codzienności, która z zewnątrz może wydawać się mała i skromna, a od środka jest pełna właśnie tego czego serce i dusza potrzebują.
Kiedy czas przemija, a nasze wybory odsłaniają swoje konsekwencje, kiedy nasze granice raz po raz ścierają się ze światem na zewnątrz, uczymy się więcej o sobie, o innych, o życiu i świecie - rośnie i dojrzewa nasza mądrość i pokora wobec rzeczy na które nie mamy wpływu. I właśnie to sprawia, że mimo iż film jest z rodzaju komedii romantycznych i posiada typowe atrybuty swojego rodzaju, to narracja historii z perspektywy seniorów czyni całość jeszcze bardziej przekonującą.
A samo przesłanie nie dotyczy tylko starszych, jest uniwersalne:
Co można lepszego robić ze swoim życiem niż być szczerym i prawdziwym ze sobą, dzielić się swoim sercem, otrzymywać czułość od innych, robić to co się lubi i w czym jest się dobrym, uczyć się, rozwijać się, odzyskiwać pogodę ducha po każdej porażce i od czasu do czasu "zrobić z siebie głupka" w imię czegoś większego?

Prozaiczny film o istotnych, nie tak prostych, prozaicznych rzeczach.
Wzruszający i pogodny.
Będę wracać do niego w chwilach zwątpienia, niechęci i zmęczenia.

persephonkaa

Twoje słowa to bardzo trafna, piękna i mądra recenzja tego filmu. Oddaje w pełni moje wrażenia i odczucia po obejrzeniu go dosłownie przed chwilą. Pośmiałam się serdecznie, popłakałam i wzruszyłam. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
elah53

Dziękuję!
Dzisiaj przypadkiem trafiłam na niego na TVP Kultura, smiałabym się gdyby się okazało, że oglądałaś go właśnie tam
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones