PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5121}
5,5 1 943
oceny
5,5 10 1 1943
Doktor Judym
powrót do forum filmu Doktor Judym

Pamiętam, że " Ludzi bezdomnych " Żeromskiego czytałem z dużym zaintersowaniem. Dośc długo nie wiedziałem, że powieść przeniesiono na ekran. Oczekiwałem dzieła przynajmniej dobrego, ale mocno się zawiodłem. Film jest nudny, niespójny, wątki się ze sobą nie łączą, całość jest miałka i nijaka. Właściwie ciężko zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi. Jedynym plusem są aktorzy, mam tu przede wszystkim na myśli Englerta, Nehrebecką i Kamasa, ale przy tak kiepskim scenariuszu, nie udało im sie uratować tej produkcji. Wśród wielu negatywów, trzeba jeszcze wpomnieć o koszmarnej muzyce, która w ogóle nie pasowała do obrazu. Zdecydowanie lepiej przeczytać książkę.

ocenił(a) film na 3
Martin_Eden

Zgadzam się z wypowiedzią. Oczekiwałem filmu o podobnym poziomie , co książka. Mocno się rozczarowałem ,oglądając marną "ekranizację".

Beduin_z_Ulan_Bator

Nie plujcie na ten film. Podobnie jak przedmówca długo nie wiedziałem o jego istnieniu i bardzo się ucieszyłem gdy go odkryłem. Nie jest to wielka ekranizacja, to trzeba przyznać, ale z perspektywy lat trzeba się cieszyć z tego co jest. Gra aktorska dobra, scenografia też b. dobra, bo przeniesiona z PRLU gdzie wszystko było jeszcze szaro bure, a więc takie jak w książce. Podejrzewam, ze producent filmu nie miał wielkiego budżetu, stąd film nie ma rozmachu, ale cieszmy się jak powiadam z tego filmu. Gdyby dziś ktoś podjął się zrobienia tego filmu, to by wyszła profanacja z plastikowymi aktorzynami - tak jak to było w Przedwiośniu Filipa Bajona -brr...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones