PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5131}

Dom dusz

The House of the Spirits
7,7 41 902
oceny
7,7 10 1 41902
7,2 5
ocen krytyków
Dom dusz
powrót do forum filmu Dom dusz

Najbardziej w tym wspaniałym filmie przeraziła i zasmuciła mnie postać siostry Estebana którą grała Glenn Close. Nie pamiętam, żeby w jakimkolwiek filmie jakaś inna postać zrobiła na mnie takie wrażenie jak ona. Jej historia, jej przykry, tragiczny, niesprawiedliwy los, kobieta wychowana w duchu posłuszeństwa wobec mężczyzn, wobec rodziny, typowy przykład wychowanej w twardym katolicyzmie dziewicy zakompleksionej i niepewnej siebie kobiety, która nie walczy o swoje szczęście tylko poświęca życie najpierw dla matki, potem dla brata, który i tak ją wygania. Wieczna poniewierka. Poświęcenie dla innych musi mieć swoje granice, zrozumiałam to po obejrzeniu filmu. Nie wolno nam zatracać samych siebie dla ludzi, którzy na to nie zasługują bez względu na to, w co wierzymy i co mówi nam nasza wiara. Przykre życie...

ocenił(a) film na 8
Rosa55

Popieram

ocenił(a) film na 7
Rosa55

"Poświęcenie dla innych musi mieć swoje granice"...idealne słowa,które powinny na oświetlać przeżywaną przez nas sytuacje.Życie jest jedno,nie można zagubić swojej tożsamości,siebie,swego honoru i pragnień.Warto pamiętać że nie wszyscy zasługują na pomoc,a Ci którzy na nią zasługują i jej potrzebują nawet o tym nie wspomną...więcej dlaczego,bo prawdopodobnie będą się poświęcać innym osobom i będą zbyt nieśmiałe i zagubione :-( To prawda,jedna z najbardziej tragicznych postaci...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones