Sparkhouse

3 godz.
6,6 339
ocen
6,6 10 339
640
chce zobaczyć
{"type":"film","id":119825,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Sparkhouse-2002-119825/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Dom na wrzosowisku
 • xessentiel ocenił(a) ten film na: 7

  Muszę przyznac, że jestem niesamowicie zauroczona klimatem tego filmu. Jest trochę dziwny, ale sprawia, że chce się go oglądac, wręcz spijac każdą scenę z ekranu... Fascynuje mnie w niewytłumaczlny sposób.
  Co więcej, już dawno nie widziałam takiej pasji w miłości do drugiej osoby. Gdy obejrzałam I częśc, z niecierpliowością czekałam na II. Tym razem nie mogę sie doczekac III. Martwie sie juz jednak, że będzie to ta ostatnia:((

 • Buenovista ocenił(a) ten film na: 9

  xessentiel Film jest genialny, Sarah Smart jest rewelacyjna w tej roli (lubię szczególnie scenę rozbicia maski samochodu siekierą), cieszę się, że nie jest to współczesna wersja "Wichrowych Wzgórz", a jedynie "luźne" nawiązanie do tej powieści z zamianą ról (płci) - tutaj Carol (Cathy)a nie Andrew (Heathcliff) jest biedną, znieważaną przez ojca alkoholika mieszkanką zaniedbanej farmy Sparkhouse.

 • Alabe ocenił(a) ten film na: 6

  xessentiel Wow- o gustach się nie dyskutuje- ale może niekoniecznie na tym portalu ;-)
  Dla mnie max. 6/10. Przede wszystkim za rolę Heath'a. Ok- zmiana ról jest w porządku - to duży plus filmu ale zmiana bohatera?????
  Nieważne że współczesna, W końcu Carol poradziła sobie rewelacyjnie jako Cathy. To dla niej te 6 punktów - oprócz dobrej scenerii i ciekawej opcji na rzekome wzbogacenie się Carol. ;-)
  Ale Heath? Jest BEZNADZIEJNY! dziecinny, mdły, lalkowaty , żałośnie egzaltowany w jednych momentach i tępy w wielu innych. ŻENADA.
  Kochani- jeśli kochacie Wichrowe... - to przecież znacie doskonale temperament, dzikość i moc miłości ( nawet dojrzałość mimo młodego wieku) Heath'a. A ten koleś w Sparkhouse to jakiś wymoczek.
  Jego ostatnie marne wejście mini- smoka z tym podcinaniem żył i podkulonymi nóżkami-bleeeeeeeeee.
  Carol waląca siekierą w auto to może być współczesna Cathy. Ale ten oportunista to ma Heath? Wymykający się czasem do Carol bo już nie może wytrzymać żeby jej nie bzyknąć?
  Sorry ale dla mnie on jest klapą. Kłaniam się jednak tolerancyjnie.

 • Alabe czy ktoś mógłby mi tak mniej więcej powiedzieć o co chodzi w tym serialu? Zwłaszcza chodzi mi o losy bohatera granego przez Richarda Armitage'a :D

 • _Hope ...czemu mnie to nie dziwi? Ale szczerze, sama chętnie bym się dowiedziała ;) + gdzie można obejrzeć, zapowiadają się moje klimaty.

 • Buenovista ocenił(a) ten film na: 9

  buszasz Na gryzoniu są do ściągnięcia po angielsku.

 • Herma35 ocenił(a) ten film na: 7

  buszasz Na gryzoniu też napisy po polsku. A poza tym Ryś gra tam trochę nieporadnego, lekko ociężałego faceta, który jest beznadziejnie zakochany w Carol-Cathy. Żeni się z nią na koniec, aby ją wspomóc w prowadzeniu farmy. Carol go nie kocha i ma świadomość, że nigdy nie pokocha, a on o tym wie. Strasznie smutny jest ten film. Bohaterowie są uwikłani w beznadziejny układ, który nie daje nadziei na spełnioną miłość żadnej ze stron.

 • Herma35 ocenił(a) ten film na: 7

  Alabe Andrew -Heathlif wkurza niesamowicie ,ale Carol świetna. Ogólnie film niezły. Rysiek mógł zagrać Andrew i na pewno lepiej by to zrobił.

 • Pamela16 ocenił(a) ten film na: 10

  Herma35 Film świetny. W sumie mi się podobała rola Richarda w tym filmie. Był taki trochę śmieszny :)) A Andrew był zazdrosny o niego jakim prawem? Sam pierwszy się ożenił a Carol wszystko wymawiał co zrobiła. Aż w końcu nie wytrzymał tego...

 • Alabe Moim zdaniem to Carol była Heathcliff'em a Andrew był Kathy :) W całym filmie najbardziej podobał mi się John. był nieśmiały i nieporadny w sprawach sercowych, ale sto razy bardziej podobał mi się od Andrew. Ten Andrew to taka męska kokietka.

 • Dewu_S ocenił(a) ten film na: 6

  carolotta dokładnie tak - Carol była Heathcliff'em - ciekawa adaptacja

 • m_klepka ocenił(a) ten film na: 2

  xessentiel żenada... jakie 20? chyba, że - 20!

 • Szpila_1308 ocenił(a) ten film na: 1

  xessentiel (film jak burza przeleciał przez ekrany świata zgarniając, po drodze wszystko co tylko można było: statuetki, puchary, medale, talerze, platery, wazony, szklanki, kufle, podstawki aż po najważniejsze t.j za największą ilość omdleń oraz za największą ilość wylanych łez podczas jednego seansu) w życiu nie widziałem piękniejszego melodramatu - 1/10 !!!