PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487684}

Dom w głębi lasu

The Cabin in the Woods
5,5 96 703
oceny
5,5 10 1 96703
6,7 31
ocen krytyków
Dom w głębi lasu
powrót do forum filmu Dom w głębi lasu

dokładnie taki cytat pada w tym filmie będącym niemalże pastiszem na współczesne kino grozy - twórcy wrzucają do filmu potężną liczbę schematów, na które cierpi współczesne kino grozy (szablonowy dobór postaci, miejsce akcji itd.), aby potem umiejętnie je skomentować. Istotną rolę odgrywa tu jeden z bohaterów, który w pewnym momencie stwierdza, że są marionetkami, czy zauważa, że jeszcze kilka godzin wcześniej (czyt. przed rozpoczęciem się filmu) nie była tak tępy jak w danej chwili. Film zwraca uwagę na schematyczne zachowania postaci, oraz idiotyczne zbiegi okoliczności, które wywołują Panowie pod krawawtem. Oglądając poczynania tych panów „sterujących” wydarzeniami można odnieść wrażenie, że oglądamy dobrze bawiących się przy swej pracy członków ekipy filmowej. Jak się okazuje to do bohaterów i ich wyboru zależy jakie monstra z niesamowicie bogatej menażerii (czy tylko mi kostka znaleziona w piwnicy kojarzyła się z Hellraiserem ?) zostaną spuszczone z łańcucha, czyt. o czym horror będziemy oglądać. Końcówka w podziemiach z jednej strony ociera się o epickość, a z drugiej jest to popis sztuczności efektór komputerowych, co przeszkadzało mi niemiłosiernie – komputerowa krew przede wszystkim.
Na samym końcu pojawia się SPOJLER Sigourney Weaver KONIEC SPOJLER, która wyjawia bohaterom jaka była ich rola i po co jest to wszystko, czego byliśmy świadkami. Nie wiem, może na takie ambitną interpretację to nie zasługuje, bo nie wiem, czy taki zamiar mieli twórcy, ale dla mnie pod tą historyjką o SPOJLER Przedwiecznych, którzy domagają się ofiar KONIEC SPOJLERA twórcy chcą odpowiedzieć na pytanie dlaczego lubimy oglądać tego typu filmy.
Tak w sumie, to film sprawdza się przede wszystkim jako pastisz i zgrywa. Jako samodzielny horror też, ale pod tym względem szału nie ma. Tak, czy inaczej bardzo ciekawe i świeże podejście do tematu, które polecam przede wszystkim fanom gatunku – 7.5/10

Scifrenis

Masz racje. Chociaz mogli to wykonac i pokazac lepiej troche zmarnowali potencjal.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones