PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5136}
6,9 11 870
ocen
6,9 10 1 11870
7,6 16
ocen krytyków
Dom wariatów
powrót do forum filmu Dom wariatów

gdzie ojciec i matka wykonują ciągle te same czynności( natręctwa), samo wejście Adasia do rodzinnego domu, jest rytuałem, liczenie biletów, czyszczenie przez ojca butów, otrzepywanie skarpet o drzwiczki pieca kolejne natręctwa sprawiły, że sam Adaś stał się niejako zainfekowany chorobą psychiczną zwaną ZOK( F.42), również matka nie jest wolna od natręctw i rytuałów np kufel ustawiony z precyzją na piecu, naczynia na szafce ustawione również z wielką skrupulatnością i precyzją( i nie daj Boże przesunąć który), przeraża również sposób zabezpieczenia mieszkania na który składa się kilka zamków( i jeszcze zabezpieczenie z drutu)
Adaś nie jest typem twardziela, który przeciwstawiłby sie regułom tego domu, więc i on grzęźnie w natręctwach. Bardzo dobrze zagrane role Adasia, Ojca i Matki

ocenił(a) film na 8
videonarkoman

Wg mnie jest tu wiele nawiązań do innych późniejszych filmów Koterskiego. Mocno rzuciły mi się w oczy stygmaty i rana pod piersią, co w przyszłości zaowocowało genialnym "Wszyscy jesteśmy Chrystusami".

videonarkoman

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne nie są chorobą psychiczną.

bklaudia123

A czym w takim razie? DSM-V twierdzi inaczej. Chyba, że masz na myśli, że zaburzenie psychiczne to coś innego, niż choroba psychiczna, ale i tu zdania są podzielone.

videonarkoman

Nazwisko głównego bohatera pisze się MiaUczyński a nie "Miałczyński z "ł" zamiast "u" :-)

sickmen30

Od miauczenia ?...

LukasCVGL

Ciekawe pytanie-odpowiem że TAK.Dlaczego?A bo...Jest to logiczne językowo,a z banalnego słówka "miau",Koterski uczynił kultową postać rodzimego kina,ze słynnym nazwiskiem -niezmiennie kreowanym przez aktorów Kur.......a wyjątkowych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones