PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104269}

Dopóki o mnie pamiętacie

When You Remember Me
7,2 808
ocen
7,2 10 1 808
Dopóki o mnie pamiętacie
powrót do forum filmu Dopóki o mnie pamiętacie

Podobieństwo

ocenił(a) film na 8

Zauważyliście, że ten film przypomina nieco "Lot nad kukułczym gniazdem", zarówno
tematyką jak i przesłaniem?

engie963

Tak ;)
Mnie w sumie ten film przpomina trzy inne filmy, w sumie kompletnie różne od siebie. Są to:
-wspomniany "Lot nad kukułczym gniazdem" - ta pielęgniarka identyczna, też temat wolności i ludzkiej godności, bohaterowie przebywają w miejscu gdzie są źle, niepodmiotowo traktowani, tylko że tam to szpital psychiatryczny, a tu dom pomocy społecznej, główny bohater buntuje się przeciw panującym w nim zasadom
- "Inside I'm Dancing" - podobny, bo film też o niepełnosprawnych oraz walce o ich prawa, główny bohater cierpi na tą samą chorobę i także walczy o godność i wolność (w "Inside..." także o samodzielność), nie poddaje się i również nie odpowiadają mu w zasady w domu pomocy i sie im przeciwstawia
- "Filadelfia" - do tego filmu mniej podobny niż do tamtych, ale mi się skojarzył bo tak jak bohater "Filadelfi" Mike walczy w sądzie o swoje i innych prawa, odpowiednie traktowanie, mimo świadomości zbliżającej się śmierci

celika

dodam jeszcze, że wszystkie te filmy polecam, szczególnie "Inside....." bo dwa pozostałe nie trzeba polecać, bo wszyscy je znają. A "Inside..." to jeden z moich ulubionych filmów!

a odnośnie tego filmu "Dopóki o mnie pamiętacie" napiszę jeszcze, że świetnie ten chłopak zagrał głównego bohatera, wczuł się w rolę i stworzył dojrzałą kreację!

użytkownik usunięty
engie963

Też mi się tak skojarzyło - zamknięty szpital, zua siostra, zniewoleni pacjenci i Kevin z Cudownych Lat jako walczący z systemem ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones