PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5193}

Drakula

Dracula
6,8 1 708
ocen
6,8 10 1 1708
6,5 4
oceny krytyków
Drakula
powrót do forum filmu Drakula

8/10

ocenił(a) film na 8

Nie ukrywam, że lubię oglądać ekranizacje powieści Brama Stokera, bo zwykle ogląda się je przyjemnie, nie nudzą, mają w sobie dużo akcji i wywołują masę skrajnych emocji. Nie inaczej było i tym razem. Zabrakło mi tylko trochę tego horroru, bardziej przerażającej postaci Draculi, który prezentuje się "najłagodniej" ze wszystkich mi do tej pory poznanych. Nie znaczy to jednak, że Frank Langella źle odgrywa swoją rolę - zdecydowanie nie. Jego postać może nie jest tak przerażająca, ale aktor w świetny sposób demonstruje wszystkie cechy charakteru słynnego hrabii. Jego ataki nie robią takiego wrażenia a i tak czuć jego wielką moc. Film ma ponury klimat - większość zdjęć jest utrzymana w niezbyt barwnej, szarej tonacji. Historia jest wciągająca choć samo zakończenie mogło być nieco bardziej efektowne - ma się wrażenie, że jakoś za szybko ten film się kończy. Ogólnie rzecz biorąc ten film nie podobał mi się tak jak choćby wersje z 79 czy 92 roku ale niewątpliwie jest to solidne dzieło z doborową obsadą. Moja ocena: 8/10.

ocenił(a) film na 10
Shady_Yo

To jest właśnie wersja z 79 r.:)

ocenił(a) film na 8
littlelotte52996

Ojej, źle to ująłem. Chodziło mi o to, że nie podobał mi się tak jak inny horror o Draculi, który w 79 roku powstał, czyli Nosferatu Wampir :)

ocenił(a) film na 10
Shady_Yo

Aha. Pasuje:D A co do opinii: 8/10 to ocena, z którą nie będę polemizować:)

ocenił(a) film na 8
littlelotte52996

Ale dzięki za uwagę ;) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Shady_Yo

To nie są ekranizacje tylko adaptacje. Ekranizacje są w 100% wierne materiałowi źródłowemu. Przy adaptacjach reżyser bierze materiał źródłowy i przekształca go według swojej wizji. taka małą poprawka ode mnie

ocenił(a) film na 9
Shady_Yo

Przepraszam ale - Dracxula w zadnej wersji nie byl zbyt straszny..