PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=795910}

Drapacz chmur

Skyscraper
5,6 29 983
oceny
5,6 10 1 29983
5,0 9
ocen krytyków
Drapacz chmur
powrót do forum filmu Drapacz chmur

Dobry popcorniak

ocenił(a) film na 7

Fabuła oczywiście prosta jak budowa cepa, zasady fizyki naciągnięte, a bohaterowie papierowi. Ale chyba mniej więcej tego każdy się spodziewa idąc na taki film. W swojej kategorii "Drapacz Chmur" jest naprawdę dobry :)

JamesRybson

Zgadzam się! Śmieszą mnie ludzie, którzy idą na film tego typu i oczekują głębokich przesłań, skomplikowanej fabuły i oscarowej gry. ;)

endover92

To prawda.Jak się chce ambitnego kina to się wrzuca filmik Terenca Malika typu "Drzewo Życia" a nie "Piła 22". :-/

ocenił(a) film na 6
JamesRybson

[możliwy spoiler] co tam fabuła, fizyka czy postaci, nie ma tego na co by nie poradziła taśma, a tam gdzie taśma nie da rady wystarczy reboot systemu ;)

Karola

Że też Tom Cruise na to nie wpadł wcześniej. Nie było by tylu MI :D trzeba mieć ze sobą zawsze taśmę naprawczą

ocenił(a) film na 6
izalek16

Dwayne 'The Rock' Johnson tutaj to taki trochę MacGyver XXIw na sterydach :D praktyczny minimalizm czyli jak zrobić, żeby było po kosztach a efektywnie ;)

ocenił(a) film na 5
Karola

To był dobry motyw z tą taśmą :D Pogromcy mitów lubią to! :D

Karola

Trzaskowski chyba też oglądał

JamesRybson

Dopisuję się. Film więcej niż udany niemniej katastrofa w amerykańskim box office (budżet 125 mln a wpływy póki co około 10 mln). Liczę na Chiny, 20 lipca film wchodzi do tamtejszych kin. Dwayne tam jest numerem jeden. "Rampage" ukrecil 1 bln jenow. Zresztą "Drapacz chmur" jest jak "Szklana Pulapka" dla Chin, to musi się sprzedać!

JohnTheBrave

No właśnie dlatego, że ludzie wiedzą że to taki rehash „Die Hard” jest niewarty oglądania poza popkorniakiem. Każdy wie o co chodzi, jak się skończy i był to zrobione lepiej.

ocenił(a) film na 4
JohnTheBrave

film kiepski a nie udany

ocenił(a) film na 8
JamesRybson

nie słuchać malkontentów i ignorantów którym podobają się chyba mdłe do ntej potęgi ekranizacje komiksów. Film nawet z klimatem, zaskakująco dobrze zrealizowany, bez durnych dialogów. Jeden z lepszych filmów akcji ostatnich lat. I mam wrażenie że hollywood zaczyna się stylizować na netflix co nieco widać po tym filmie, dla mnie plus.

bielszczanin

Mam nadzieję ,że warto iść ,liczę na efekty i poczucie humoru z szeroką uśmiechniętą gębką The Rocka ,Rampage mnie rozczarował pod tym kątem ,nie rozerwałam się na nim tylko denerwowałam się ,że jest jakoś tak pusto i źle :D

ocenił(a) film na 8
JamesRybson

Mi też się bardzo podobał. Narzekań nie rozumiem. Świetnie zrealizowane kino akcji. Ciągle coś się dzieje, są emocje, są wybuchy i rozpierducha tam gdzie trzeba. Z kina wyszedłem z uśmiechem na ryju. Wszystko było sensownie uzasadnione, wszystko miało swoje miejsce. Bardzo przyzwoita produkcja.

ocenił(a) film na 8
JamesRybson

Nieprawdopodobne, ale jak dobrze się ogląda.

ocenił(a) film na 4
JamesRybson

Poza sceną z dźwigiem to nie ma nawet na czym jeść popcornu.

ocenił(a) film na 4
JamesRybson

Jak w usa przeczytają te zachwyty, to jeszcze zrobią z tego serial w trzech sezonach. Pięter do spalenia wystarczy. A w sequelu spalą piwnice

ocenił(a) film na 6
JamesRybson

Typowy blockbuster czego mozna sie tu spodziewac... motywow z infiltracji?
Jak zobaczylem pierwsza scene to wiedzialem ze bedzie schemat na schemacie i co zrobilem .. siadlem wygodnie zeby ogladac film.
Sprawnie zrobione kino akcji plus motyw katastroficzny. Wiadomo ze prawa fizyki naginane na maxa (tasma klejaca....) ale jesli nie bedziemy analizowac kazdej sceny to film wchodzi jak cieply swiezy popcorn

użytkownik usunięty
JamesRybson

Ogólnie zawsze podziwiam wielkich krytyków filmowych, którzy szukają w filmach Rocka wielkich scen, oscarowych dialogów i ch... wie czego jeszcze. Film ogląda się całkiem nieźle. Nie jest to na pewno jakiś szczyt filmowy, ale na wieczór w sam raz. Ja się dobrze bawiłem.

ocenił(a) film na 7
JamesRybson

Takich filmów jak ten nie ogląda się dla fabuły,tylko dla samej akcji i oczywiście dla efektów specjalnych ;).A tu akurat te efekty specjalne są na dużym poziomie.Ogólnie fajnie ogląda się ten film do samego końca.

ocenił(a) film na 7
jazdowicz2666

Duży plus tego filmu jest taki, że trzyma w napięciu oraz sceny i motywy płynnie przechodzą, dzięki czemu film bardzo szybko nam mija. Czy to dobrze? Myślę, że tak bo to znak że się nie nudzimy, a jak się nie nudzimy to film mysi być dobry ;) Prosty, z dobrymi efektami, w sam raz na piątkowy wieczór.

JamesRybson

Dla mnie film dobrych efektów graficznych i specjalnych. Ciekawy motyw z helikopterem typu "a jednak nie polecicie", w innych filmach takiego rozwiązania nie widziałem. Ogólnie całość to taka "Szklana Pułapka 1" w połączeniu z "Płonącym Wieżowcem". Na minus polewka dla specjalistów od BHP i systemów zabezpieczeń w wysokościowcach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones