PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836600}

Dwóch papieży

The Two Popes
7,3 109 520
ocen
7,3 10 1 109520
6,0 47
ocen krytyków
Dwóch papieży
powrót do forum filmu Dwóch papieży

Charakteryzacja

ocenił(a) film na 7

Szyc grający Piłsudskiego wygląda jak Szyc z wąsem. Tutaj Panowie bardzo przypominają grane postacie. Brawo.

xManilax

Hehe, jak zobaczyłem trailer na yt, to na początku myślałem, że to film dokumentalny :)

ocenił(a) film na 8
Mocny_Narek

miałam to samo wrażenie :D

ocenił(a) film na 8
Mocny_Narek

Dokładnie. Hopkins genialny.

xManilax

Bo Szyc grał (uwaga, uwaga) młodego Piłsudskiego. I w tej roli sprawdził się świetnie. Jako stary Piłsudski, już gorzej.

użytkownik usunięty
xManilax

To jest zasadnicza różnica, że w PL na kosztach produkcji się oszczędza, a w USA nie żałuję.

akurat film nieamerykański

archdot

ok, odszczekuje, usa też

archdot

Głównie USA i UK.

xManilax

I co najważniejsze są to bardzo znani aktorzy. Na tym właśnie polega ten zawód, żeby jak najbardziej przypominać postać. A przecież przeszkodą jest ogromna popularność, szczególnie Hopkinsa

ocenił(a) film na 8
xManilax

Dobranie aktorów do roli to mistrzostwo.

xManilax

Nieprawda. Szyc jako młody Piłsudski wyglądał jak Messi, a jako starszy bardziej jak Piłsudski.

ocenił(a) film na 8
xManilax

He he co tam Szyc. Janda od 30 lat w kazdym filmie janduje role niemiłosiernie.

ocenił(a) film na 8
crstw70

Hahah, prawda! Ale ja ją akurat za to lubię. Taka Meryl też streepuje od dawna! Może nie aż tak jak Krycha, ale też.. :)

ocenił(a) film na 7
crstw70

Co ma Janda do wątku posta o charakteryzacji?

ocenił(a) film na 8
Niskobudzetowy

"Szyc GRAJĄCY Piłsudskiego wygląda jak Szyc z wąsem" odnosiłem się do tej części

ocenił(a) film na 5
crstw70

He he he "janduje" - cudowme..:)))
Btw zgadzam się z Tobą, absolutnie tak robi..

ocenił(a) film na 8
xManilax

to są 2 różne filmy i dwie różne koncepcje ;)

ocenił(a) film na 8
xManilax

Co do Borysa pełna zgoda.. poza tym on jest na etapie występowania w filmach, a nie grania.
Ja bym się nie ekscytował tym, że postacie przypominają papieży, bo w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo wiekszość postaci jest podobna.
Panowie po prostu zagrali papieży po mistrzowsku!

ocenił(a) film na 7
BlueSky_on

W programie Twoja twarz brzmi znajomo większość wygląda jak drag queen. Ślepy tylko nie zauważy tej masy zmieniającej rysy.

ocenił(a) film na 8
xManilax

Detalista ;) hahahha

ocenił(a) film na 8
xManilax

Upppsss... detalistka :)

BlueSky_on

a nie detalistyczka? :)

xManilax

czyli taki Saszka z wąsem więc gdzie Saszka a gdzie Marszałek :)

ocenił(a) film na 8
xManilax

Pryce'a to nawet charakteryzować za bardzo nie trzeba, od jego roli Wielkiego Wróbla był widziany jako sobowtór Franciszka i chyba lepszego aktora do tej roli nie ma. Podczas oglądania tego filmu miałam wrażenie, że on bardziej wygląda jak Franciszek niż sam Franciszek :D

ocenił(a) film na 7
anika1983

Też odniosłam takie wrażenie. :D

ocenił(a) film na 8
anika1983

hahahhaha To prawda! Prawdziwy Franciszek jest czasem dość spięty ;) jak na Franciszka :)

ocenił(a) film na 8
anika1983

O! To samo napisałam w komentarzu przy ocenie postaci :)

ocenił(a) film na 9
xManilax

Nie ukrywam, że uśmiałam się z tego porównania. Bardzo trafne.

ocenił(a) film na 8
xManilax

Charakteryzacja w tym filmie jest na naprawdę na wysokim poziomie. Obaj panowie do złudzenia przypominają papieży.

ocenił(a) film na 9
xManilax

myślę, że tu charakteryzacji jest wyjątkowo mało jak na to czego moglibyśmy oczekiwać po netfixowej produkcji. Przypominają starców, bo są starcami :P

ocenił(a) film na 9
xManilax

no fakt, charakteryzacja i dobór aktorów mistrzowski

ocenił(a) film na 7
xManilax

E tam, Benedykt 16 to Hannibal ubrany w białą sutannę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones