PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836600}

Dwóch papieży

The Two Popes
7,3 109 450
ocen
7,3 10 1 109450
5,9 41
ocen krytyków
Dwóch papieży
powrót do forum filmu Dwóch papieży

Cudowny film

ocenił(a) film na 9

Aktorzy - fantastyczni
Temat - jak marzenie
Gra aktorska - fenomenalna

JJ_2019

Bez przesady. Film jest niezły ale szału też nie ma. Temat nudnawy i ewidentnie stronniczy na korzyść Franciszka. Netflix jest lewacki tak samo jak obecny papież więc tu, żadnych zdziwień nie było.
Śmieszy mnie tylko, że w Polsce jest zakaz propagowania komunizmu a ciągle się reklamuje u nas komunistyczną Rosję a komunistyczne Chiny to są wszechobecne. Komunistę Franciszka też pokazują co drugi dzień, dają się mu nawet się obrażać "komuniści myślą jak chrześcijanie" sam siebie też niejednokrotnie nazwał komunistą :)
Dziwne jest, że Netflix nie użył swej nadgorliwej poprawności politycznej i nie wziął do głównej roli czarnego i nie pokazał żadnego geja.. SZOK !!

ocenił(a) film na 9
T_O_M_I

uwielbiam ludzi którzy czegoś nie rozumieją lub się nie zgadzają z poglądami to wyzywają od lewaków, Netfliks lewak? mój kubek do kawy też jest lewakiem ale potrafię przymknąć na to oko bo pięknie wygląda

ocenił(a) film na 8
budzdom93

Ja dużo jeżdżę na rowerze wiec mam częsty kontakt z pedałami :) dzięki temu stałem się potencjalnym obrońcą tęczy :)

ocenił(a) film na 1
budzdom93

a merytorycznie?

ocenił(a) film na 2
budzdom93

Uwielbiam ludzi, którzy czegoś nie rozumieją lub się nie zgadzają z poglądami i kompromitują się w internetach. Tak, Netflix jest lewacki, każdy to wie. W zasadzie w każdym dziele netflixa muszą się pojawiać z zasady wątki LGBTQXYZ oraz problemy czarnoskórych. Włącznie z Wiedźminem, gdzie nagle pojawili się kolorowi, choć w książkach ich nie było. Nie żeby mi to specjalnie przeszkadzało (poza paroma przypadkami, np. serial Sex Education to już szczyt lewackiej propagandy), ale żeby tego nie widzieć trzeba być ślepym. Sam film natomiast jest wyjątkowo słaby - poziom trzymają kreacje aktorskie, ale cała reszta jest niestety beznadziejna, poczynając od reżyserii, poprzez operatorkę, a na fabule/dialogach kończąc (są banalne jak wypracowania na lekcjach religii w szkole podstawowej).

ocenił(a) film na 7
ural

"Nie żeby mi to specjalnie przeszkadzało (..), ale" XD

budzdom93

Może wyjaśnij dokładnie czego nie rozumiem? Bo z tego co piszesz wynika że Ty nic nie rozumiesz :) Jest definicja lewicy i prawicy. Netflix jest lewicowy zatem potocznie lewactwo. A Ty coś bredzisz, że masz lewacki kubek..
Żenada chłopie..

T_O_M_I

Termin "lewactwo" rozpowszechnił niejaki Stalin. Widać skąd niektórzy biorą wzorce.

Prorok_Lebioda

Jak chcesz być tak precyzyjny to "lewak" już funkcjonował w XVI w jako sztylet w lewej dłoni

ocenił(a) film na 8
T_O_M_I

Trochę to jednak negatywnie przerysowałes :)

BlueSky_on

Tak wyszło :)
Film zagrany jest dobrze i to jest największy moim zdaniem plus

ocenił(a) film na 8
T_O_M_I

No tak ,my mamy swojego bożka i swój średniowieczny katolicyzm ,targany pedalskimi i pedofilskimi aferami.

ocenił(a) film na 1
JJ_2019

Film raczej słaby. Propagandowy. Wychwalający obecnego papieża atakujący tradycję Kościoła. W zasadzie antykościelny

piotrjjj

antykościelny? powiedziałabym, że to raczej manipulacja na rzecz kościoła, bo może zrobiliśmy (my jako kosciol katolicki) kilka złych rzeczy, ale patrzcie teraz mamy papieża Franciszka, a to przecież taki fajny równy koleś, szkoda, że sam jeszcze w Argentynie krył innych księży pedofili
ogolnie nie rozumiem zachwytów nad tym filmem, jest bardzo tendencyjny, a przez to zwyczajnie nudny

ocenił(a) film na 3
karolina199

bo Franek ma dobry PR a tak w sumie to nic nie zrobił z grzechami kościoła, a to Razinger cisnął biskupów by coś z tym zrobić...

karolina199


wielki plus za zdrową racjonalną recenzję, interpretację, Ale cóż, doszli w końcu do wniosku że nie tylko mszą można manipulować ludźmi w tych czasach. Aktorów których lubię trochę żal za udział w tym.

ocenił(a) film na 8
piotrjjj

Jak film pokazujący Kościół w tak dobrym świetle może być antykościelny?

ocenił(a) film na 9
JJ_2019

Właśnie to jest w tym filmie najpiękniejsze i najbardziej wzruszające, że pokazuje dialog, między poglądami bardziej prawicowymi (tradycyjnymi dla Kościoła) i bardziej lewicowymi. Wydaje mi się, że to bardzo ważny i odważny zarazem film.

ocenił(a) film na 10
JJ_2019

Jestem pod olbrzymim wrażeniem tego filmu. Watykańskie tajemnice alkowy. Mistrzostwo świata. Dla mnie kwintesencja tego filmu znajdowała się po jednej godzinie i 32-giej sekundzie kiedy to Papież Benedykt kieruje do Kardynała Jorge Bergolia następujące słowa: .... coś ci powiem. Każdemu zdarza się ulec duchowej dumie, każdemu z nas. Nie zapominaj, że nie jesteś Bogiem - w nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, żyjemy w Bogu ale nim nie jesteśmy. Jesteś tylko człowiekiem. Te mocne słowa dające nadzieję, że ogłoszony na synodzie watykańskim w 1870 roku ale w pełni zaakceptowany dopiero w 1881r dogmat o nieomylności papieskiej zostanie wreszcie odrzucony. Na watykańskim tronie zasiadł, mniemam, nie Bóg ale człowiek. 10/10 !!!

JJ_2019

któro lepsze , to czy Mlody Papiez?

ocenił(a) film na 9
JJ_2019

jestem także totalnie wstrząśnięta tak wyśmienitą grą aktorską ! <3

hanka_grafomanka

czy ten serial jest lepszy niż młody papież?

ocenił(a) film na 9
JJ_2019

bardzo nieśpieszny, dialogi trzeba przemyśleć, w klimat się w czuć. Pozytywnie zaskoczył

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones