Vokzal dlya dvoikh

2 godz. 21 min.
7,6 1 267
ocen
7,6 10 1267
1 299
chce zobaczyć
{"rate":5.5,"count":2}
{"type":"film","id":101639,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Vokzal+dlya+dvoikh-1982-101639/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Dworzec dla dwojga
  • puffball ocenił(a) ten film na: 9

Piękny i wzruszający film, no i świetne kreacje aktorskie. Basilaszwili znany teraz jako Woland z nowej nie do końca udanej realizacji "Mistrza i Małgorzaty", tutaj w najlepszej chyba swojej roli! Polecam!

• reemi ocenił(a) ten film na: 9

puffball Właśnie obejrzałem. Super film! Troche zabawny (świetna rolka Michałkowa) i bardzo bardzo wzruszający. Scena finałowa = magia!!!! :D

• esforty ocenił(a) ten film na: 6

reemi TVP Kultura pokazuje w ostatnim czasie kino rosyjskie/radzieckie i przyznaję,ze dokonuje dobrego wyboru.I jakkolwiek ,,Dworzec dla dwojga " podobał mi się mniej,to nie mam wątpliwości ,iż ten film w tym cyklu powinien się znaleźć.W moim odczuciu jest nierówny,obok scen rozegranych fantastycznie(scena spotkania bohaterów na Syberii,wspólna kolacja w restauracji...)ma także sceny nijakie z ,,podejrzanymi"dialogami(choćby początek filmu,czy przeszarżowana rola Michałkowa).To mi przeszkadzało w oglądaniu,chyba jednak bardzo rzadkiej próby komedii romantycznej w wykonaniu radzieckim, 6/10.Ukłony,esforty

• puffball W ogóle nie rozumiem czemu uważacie, że to jest komedia... melodramaty mają zabawne momenty, ale wiele ich różni od komedii.

• porcelainee oczywiście powinno być 'je rożni od komedii':)

• look3 ocenił(a) ten film na: 6

porcelainee Dokładnie. Komedia? Haha, oni nie mogą być razem, haha, haha - on siedzi za kratkami za nie swoje zabójstwo? Haha - ona z przeszłością, a on po przejściach?
    Bo ja nie rozumiem, gdzie tu "komedia romantyczna"?

• maniooo ocenił(a) ten film na: 8

look3 Witam,

pomijając klasyfikację filmu muszę przyznać, że dawno nic tak dobrego nie widziałem, choć wielkim zwolennikiem melodramatów nie jestem. Obraz ma tak niesamowity klimat, stosunkowo nam - Polakom - bliski, siermiężny, zaniedbany... I w tym wszystkim dwójka ludzi, którzy nabierają kolorów z każdą minutą. Rewelacja. Ode mnie zasłużone 8/10 - szczerze polecam.

Pozdrawiam.

• moniq60 ocenił(a) ten film na: 5

maniooo yyy na początku fajnie i zabawnie,ale na koniec smutny i nie zrozumiałam filmu od momentu jak z powrotem akcja przeniosła się do momentu jak on szedł do tej chaty...przecież to miała być jego żona i w ogóle....to była retrospekcja czy jak?nie zrozumiałam za bardzo czy on w końcu przejechał tego człowieka ,czy jego żona.?

• womaninblack ocenił(a) ten film na: 9

moniq60 uprzedzajcie o spoilerach...;/ otworzyłam wątek z ciekawości i niechcący dowiedziałam się więcej niż chciałam. nieładnie.

• marekblachowski ocenił(a) ten film na: 10

moniq60 W filmie jest scena w której Wiera mówi,że dzwoniła do żony.Pianista dowiaduje się wtedy,że żona nie rozumie jego poświęcenia.Stąd można wysnuć,że rozwiódł się,a Wiera jest jego nową żoną.
    Nie mówi się też o tym jak długo bohater miał być w więzieniu.

• marekblachowski Gdyby tak było, to nie byłby zdziwiony na jej widok... Wiera się po prostu podszyła pod żonę, żeby się z nim zobaczyć :)

• marekblachowski ocenił(a) ten film na: 10

bajaderka24 Ciekawa interpretacja. Ostatnia sekwencja filmu przypominają sen,a w tej krainie wszystko jest możliwe..

• drzewiarz ocenił(a) ten film na: 9

marekblachowski Przez chwilę wziąłem pomysł Marka na warsztat, bo mnie nim zaskoczył. Rzeczywiście, byłaby to ciekawa próba uchylenia rąbka tajemnicy dotyczącej dalszego biegu zdarzeń tych dwojga. Ale Bajaderka chyba jednak słusznie spostrzegł, że Platon przy próbie spożycia posiłku okazał się wyraźnie zaskoczony widokiem Wiery. Z tego co sobie przypominam to on się nawet na jej widok zaksztusił, tak że aż musiała go grzmotnąć po plecach. Poza tym na początku filmu on wyraźnie ociągał się z tą wizytą, kiedy usłyszał, że to jego żona go odwiedziła. Kiedy zaś okazało się, że to Wiera do niego przyjechała, zareagował zdecydowanie inaczej. Raczej więc Wiera nie została jego żoną.

• Ewiatko ocenił(a) ten film na: 7

drzewiarz Jeszcze jedna rzecz, on mówił do Wiery jeszcze na dworcu, że jego żona nie lubi gotować, a tu taki zastawiony stół jedzeniem i bylo widać, że jest zaskoczony jak wszedł do tej chaty...