PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5267}
8,1 50 256
ocen
8,1 10 1 50256
8,0 7
ocen krytyków
Dwunastu gniewnych ludzi
powrót do forum filmu Dwunastu gniewnych ludzi

Który waszym zdaniem lepiej wypadł, czy może oba równie dobrze? Ja oglądałem film z 57 roku, natomiast tę wersję z 97 widziałem tylko końcówkę, więc ciężko mnie ocenić czy jest dobra. Pytam bo chcę swojej Pani która jeszcze nie zna tej historii jeden z tych filmów sprezentować i wspólnie obejrzeć :P. Stary film jest świetny ale jeśli remake jest równie dobry to skłaniam się ku niemu :)

ocenił(a) film na 6
galcius

57 wzór niedościgniony do tej pory.

CichyMorderca

I tak też zrobiłem sięgnąłem jeszcze raz po pierwowzór :)

galcius

57' po prostu fenomen. Żeby akcja w jednym pomieszczeniu trzymała widza od początku do końca

Ptasior69

pogrzebany również odgrywał się w 1 miejscu i był całkiem niezły choć daleko było do ideału.
Szanuję scenarzystę i reżysera, że potrafią tak perfekcyjnie stworzyć klimat.

kosmo1989

telefon też dobry film - dużo lepszy od pogrzebanego

ocenił(a) film na 8
Ptasior69

Z serii "akcja w jednym pomieszczeniu" polecam "Pojedynek" http://www.filmweb.pl/film/Pojedynek-2007-375787

ocenił(a) film na 6
EK28

Polecam także http://www.filmweb.pl/film/Taśma-2001-32023

ocenił(a) film na 8
McCoval

dziękuję! :) poszukam

ocenił(a) film na 8
CichyMorderca

Prawda absolutna ! 57' to ARCYDZIEŁO

Ewako

Zdecydowanie z 57 roku !!!!!!!!!!!!!!!!!

galcius

Wersja z 1957 nie ma sobie równych.

ocenił(a) film na 8
galcius

wersja z 1957 bez porównania lepsza; ponadto wersja z 1997 jest po prostu kopią filmu z 1957 r. (nie bardzo rozumiem po co); identyczne dialogi, inna obsada

ocenił(a) film na 8
EK28

co nie zmienia faktu, że film 1997 jest też bardzo dobry

ocenił(a) film na 8
EK28

jest gorszy tylko dlatego, że jest kopią?

ocenił(a) film na 8
dariusgromnicki

ach, już sama nie wiem o co mi chodziło :) pewnie się zamotałam nie mogąc zdecydować która wersja lepsza. Ostatecznie film z 1957 jednak lepszy.

ocenił(a) film na 8
EK28

Skoro to pierwowzór i jest ceniony od tak dawno, to pewno tak. Nie przepadam jednak za czarno-białymi filmami. Ciekawe czy kiedyś go pokolorują.

dariusgromnicki

No własnie o to chodzi, że czarno-biały się dużo lepiej ogląda

ocenił(a) film na 8
Andreas110

Subiektywne spostrzeżenie :P Jak ci się chce to napisz dlaczego się lepiej ogląda.

dariusgromnicki

Stare filmy w nakładanym kolorze po prostu są "zepsute"... Miałem okazję parę filmów czarno-białych oglądać w kolorze... I nie jestem przekonany do nakładania kolorów na stare filmy...

ocenił(a) film na 10
dariusgromnicki

W tym filmie (1957) kolory są zbędne !!

ocenił(a) film na 7
galcius

Dobry, ale nie przebił wersji z 57r., która jest po prostu niepowtarzalna.

galcius

Jak niby wersja telewizyjna moze konkurowac z kinowym arcydzielem? Tego w ogole nie ma co porownywac!

ocenił(a) film na 5
galcius

Wersja 1997 to dno, muł i wodorosty przy wielkim filmie z 1957.

ocenił(a) film na 9
tc1987

Ideału nie da się prześcignąć. Więc, po co próbować ?

ocenił(a) film na 5
galcius

Aktualna ocena tego filmu z 1997 to chyba jakieś ogromne nieporozumienie, przypuszczam że część osób myślała, że głosuje na ten z 1957 :)
Ogółem nie polecam tego nowszego, kiepsko zarysowane charaktery, niektórzy aktorzy, w tym Juror 7, zbyt starzy do swoich ról. Niepotrzebny remake.

ocenił(a) film na 5
astat_2

Oczywiście miałem na myśli przysięgłego # 8.

ocenił(a) film na 8
astat_2

Jak ktoś nie oglądał wersji z '57 (tak jak ja) to film z '97 uważa za dobry.
Raczej tylko oglądając wersję z '57 można nisko ocenić ten nowszy. Nie liczę ludzi dla których dramaty są obce i jest mało akcji...

użytkownik usunięty
galcius

57' fenomen - nie do pobicia !

użytkownik usunięty
galcius

Oczywiście że wersja z 1957 roku.Ta z 1997 to tylko nuda i podróbka legendarnego klasyku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones