PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647176}
6,5 37 017
ocen
6,5 10 1 37017
4,1 14
ocen krytyków
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
powrót do forum filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Tutaj walki są o wiele bardziej realistyczne i aktorzy są dobrani o niebo lepiej. Co do fabuły, to mogłaby być bardziej zwarta bo jest kilka różnych wątków i przeskoków, ale ogólnie dobrze się ogląda. Takie 7-8/10

minoshers

Walki o niebo realistyczne? A gdy Zumbach pierwszy raz wsiada do Hurricane'a i strąca rywala? Gdzie to jest realistyczne czy zgodne z historią? Dobrze wygląda i fajnie nagrane, ale realizmu to tam nie ma.

ocenił(a) film na 8
PanKracjusz

Ale o to mi chodzi - świetnie nagrane. Scena w sumie kompletnie niepotrzebna, ale czuje się człowiek jak w kabinie, a o to chodzi, poza tym w sumie jedyna tak mocno niehistoryczna, bo to, ze Urbanowicz zostaje dowódcą przed 31 sierpnia to też o tydzień za wcześnie, ale to fabuła, wszystkich nie mogli pokazać, a jakoś musieli, że Cobra został dowódcą. Ju-87 w drugiej połowie września też niepotrzebne, ale chodziło o efekt nalotu

minoshers

Dużo jest niehistorycznych mimo podpieraniem się o książkę. Hehe. Biednie to wyszło. Zumbach randkujący w lesie w samolocie....HEHE. Czyli tak, tam wypominasz historyczne fakty, ale tutaj nie. Dlaczego? Jesteś w stanie odpowiedzieć? Tak szczerze przed samym sobą?

ocenił(a) film na 8
PanKracjusz

A wiesz co robił w wolnym czasie? co wiesz o Zumbachu oprócz tekstów z wikipedii? Czytałeś Ostatnią walkę? Czytałeś, co robił jako małolat jeszcze przed Dęblinem? Jaki był pies na baby? Jakby pokazali jak Frantisek latał kosiakiem nad Wisłą strasząc opalające się tam nago dziewczyny też byś napisał "niehistoryczne"? A to fakt. wiele jest faktów "nieparlamentarnych" więc please, nie ośmieszaj się, bo widać masz jakiś osobiste "ale" do tego filmu, i jak napisałem wcześniej - dragi, seks, powielanie stereotypów i robienie z postaci historycznych kogoś kim niebyli w wersji angielskiej mi NIE PASUJE

minoshers

Wiem co robili w wolnym czasie. Nie jestem cebulakiem, dlatego z przedstawieniem ich postaci miałem z deka problem i dałem całe soczyste 2/10. Bye. Niby na podstawie książki, a tyle fikcji...Beka!

ocenił(a) film na 8
PanKracjusz

Sreka, idz powiedz Michaelowi Bay, ze jest g... rezyserem, idz, zobaczymy czy on i jego producenci (inwestorzy) beda mieli beke z polskiego pajaca

necrovomit74

A co ma Bej do tego filmu? Hehe?

ocenił(a) film na 8
PanKracjusz

robi nierealistyczne filmy, prawda? Pearl Harbour na przyklad. zapomniales juz, o czym wyzej pisales? no wiesz, wsiada gosc do Hurricane i zestrzeliwuje sobie Me-109

necrovomit74

Bf-109, a nie Me-109, tak gwoli ścisłości.

artur110_113

Artur110_113, dla Ciebie specjalnie link do dokumentu /po angielsku, ale przez Niemca zamieszczone/ pod tytułem Bf 109 czy Me 109: https://www.youtube.com/watch?v=gy9ekBSp1VA, byś nie pisał tak gwoli ścisłości. Obydwa symbole oznaczają ten sam samolot!!! gdzie zobaczysz z wojennych dokumentów niemieckich naprzemiennie używane te dwa oznaczenia. Serdecznie pozdrawiam.

necrovomit74

Bej robi sobie filmy umiejscowione w historycznych wydarzeniach, ale z fikcyjnymi postaciami, więc może robić co chce, bo nie podpiera się źródłami historycznymi.

Tutaj z kolei mamy film, który w tytule ma "historia prawdziwa" i dodatkowo opiera się o historyczną książkę, a mimo tego w tym filmie jest masa odstępstw od tego na co producenci i scenarzyści się powołują.

Czujesz różnice?

ocenił(a) film na 8
PanKracjusz

nie, nie czuje...Bay podpiera sie zrodlami historycznymi, chocy takimi jak zatopienie Arizony

ocenił(a) film na 6
PanKracjusz

A rozumiesz różnicę między "ekranizacją" a "na podstawie książki", czy to zbyt ciężkie?

Victor_

Dokładnie. On nie rozumie też różnicy miedzy fabuła a dokumentem

PanKracjusz

A rozumiesz różnicę miedzy filmem fabularnym a dokumentalnym? Bo ja tu nie widzę napisu "dokument"

grzechu877

Doskonale rozumiem, więc po jaki wuj promować "film" na książce i dawać w tytuł "historia prawdziwa" - kurtyna. :0

PanKracjusz

A co? Nie pokazali prawdy? Może tam Mongołowie latali? Czy jednak Polacy? F16 pokazali? Nie. Hurricany.

ocenił(a) film na 8
PanKracjusz

Ale "ILE FIKCJI"? Co masz z ta fikcją? Jedna walka jest konkretnie fikcyjna. Poza tym "na podstawie" książki, a nie "ekranizacja" - rozumiesz różnicę, czy nie za bardzo?

ocenił(a) film na 2
minoshers

"historia prawdziwa" w tytule i wybacz, ale sami sie pozamiatali ;)

ocenił(a) film na 8
_Master_of_Disaster_

Dopisek zupełnie niepotrzebny, ale dobry reklamowo

ocenił(a) film na 2
minoshers

Eeee, ok, Twoje zdanie, masz do niego prawo :) teraz znow cos reklamowali, o mam "Kopciuszek. Historia prawdziwa"

Kapturek, 7 krasnoludkow, Kopciuszek i "nasz" Dywizjon, tak rozwiazanie swietne reklamowo :D

ocenił(a) film na 8
_Master_of_Disaster_

W filmach historycznych taki dodatek ma zupełnie inne znaczenie. Wybacz ale nie mozna tego w ogóle porównywać do jakichs czerwonych kapturków!

ocenił(a) film na 2
minoshers

Co jest Qrła? Na DVD wychodzi czy bedzie polSzmat potorki dawal ze sie uaktywniles?

A co do zdania - w filmach historycznych, no, powiedzmy, MOZE i tak, w historycznych...

Ale w sumie filmu historycznego nikt nie musi podlewac idiotyzmem jak:

Smolensk - Historia prawdziwa.............

Juz widze Antoniego Smalcenskiego, jego parowki i garaz.... Tak, to jest Qrła parodia misiu

ocenił(a) film na 8
_Master_of_Disaster_

Sorry ale jak ty tu siedzisz na okrągło to jest ok a jak ja raz na jakiś czas to masz z tym problem? W przeciwieństwie do ciebie mam też inne zajęcia w życiu. A po drugie uprawiasz demagogię. Jak można porównywać robionego na zamówienie propagandowego gniota opartego na zmanipulowanych mitach macierewicza do filmu pokazującego prawdę o nas/6ch lotnikach.

ocenił(a) film na 2
minoshers

"siedze" bo matolki jak ty mi odpisuja :) mi nie placa, wam najwidoczniej bo byscie sie o te 20gr osr.....

ocenił(a) film na 8
_Master_of_Disaster_

Kto tu jest matołkiem to widać po twojej odpowiedzi... ja siedzę tutaj żeby zobaczyć ilu dziwnych i chorych ludzi jest w tym kraju. Widać niszczenie elit pozostawiło trwały ślad ale w s/kole specjalnej zapewne byłeś prymusem

ocenił(a) film na 2
minoshers

Oceniasz po sobie? Czy zwyczajnie dlugo nad tym myslales jak mi dociac? I wpadlo do glowki? :)

Niszczenie elit to akurat ma miejsce teraz ;) i niewazne czy te "elity" byly jakies wybitne. Wazne jest to, ze zastepuja je swiniopasy z piSSu :)

Chill

A co do "siedzenia" nie, ja pracuje i czesto sprawdzam maila, takze uzytego do rejestracji tutaj. Tak jak wlasnie teraz :)

minoshers

Prawda

ocenił(a) film na 8
PanKracjusz

To co robili. Napisz mi co robili, gdzie mieszkali. Albo kto zestrzelił Krasnodebskiego 6 września.

minoshers

nie odpowie bo pewnie nie wie

PanKracjusz

Ta wstawka to jedna z ładniejszych scen- czemu nierealna ? no moze zadużo drzew by tam wylądować nad jeziorem..

kometa2018

Dokładnie o to chodzi. Coś takiego jest po prostu nierealne i zwyczajnie głupie, ale Paniom będzie się podobać.

PanKracjusz

my tweż chodzimy do kkina i kupujemy bilety, a chodzi tez o pokazanie emocji i tragedii osobistej tych ludzi

kometa2018

A gdzie były tu emocje i tragedia osobista bohaterów? Wszędzie uśmiechnięci, weseli, zero rozterek, zero przemyśleń na temat działań wojennych...Po prostu zerowe oddanie klimatu wojny.

ocenił(a) film na 5
PanKracjusz

zgadzam się, nie czułem żadnych emocji, niestety

ocenił(a) film na 5
Tymoteusz81

chyba, że zażenowanie się liczy ;)

ocenił(a) film na 2
Tymoteusz81

heh dokladnie, jakies emocje, nie ze zaraz idealne, ale jednak to sa w Kompanii Braci, wczuwasz sie, boli gdy ktos ginie (oczywiscie nie jest to prawdziwa wojna, ale... dla widza)

_Master_of_Disaster_

No mnie tego brakowało - dramaturgii. Efekty dobre, ale klimat średni

PanKracjusz

O, właśnie - mam takie same odczucia. Zero klimatu wojny. Ogólnie fajnie było.

Liusah

Oj, no co Ty? W czasie lotów klimat wojny był niezły

ocenił(a) film na 2
kometa2018

ghahahahahha, wez tej, tragedia, chyba dla producenta ze malo ludzi na to poszlo. Filmy ktore potrafia zlapac za serce to np. "Helikopter w ogniu", "Szeregowiec Ryan". serial "Kompania Braci" ale nie ten discopolowy polSZmatowski GNIOT

_Master_of_Disaster_

Mało ludzi? 1,6 miliona to mało? Marzenie każdego producenta. Ty masz jakiś problem z tym filmem, i na pewno nie jest to problem "filmowy" bo jesteś tu wszędzie. Ci Angole zapłacili za negowanie konkurencji?

ocenił(a) film na 2
grzechu877

tak dziecko :) wagon Funtow wlasnie odebralem :)

mozesz isc sie sfapac do Adamczyka

kometa2018

Nie sądzę, żeby Zumbach latał firmowym RWD-13 należącym do firmy E. Wedel (SP-WDL)

ocenił(a) film na 8
PanKracjusz

Ciekawe jak wylądował w tym lesie

marcinzarebski7

Teleportował się :)

ocenił(a) film na 2
marcinzarebski7

jak Tupolew :D

ocenił(a) film na 8
PanKracjusz

dokladnie tak samo jak Ben Aflleck i Matt Damon leca na siebie i rozwalaja Japnczykow na Pearl Harbor, kiedy to jako jedynym Amerykanom udalo sie im wystartowac :DDD , takie komentarze sa żenujące, kolego, kogo to obchodzi? realizm? to mogli w sumie pokazac jak chleja wodke, jedza, spia, graja w karty i dupcza panieniki, bo pewnie 80% czasu w UK na to sie skladalo

ocenił(a) film na 2
necrovomit74

ale Pearl Harbor to action love story, nikt tu nie twierdzi ze to film historyczny (za to wciaga i ma sensowna historie mimo ze mega oklepana ;)

_Master_of_Disaster_

No nie wiem, robili to jako historyczny, a intryga miłosna była robiona pod kobiety. W Tora Tora Tora romansu nie było a i tak był świetny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones