PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=815056}

Dzięki Bogu

Grâce à Dieu
6,5 2 686
ocen
6,5 10 1 2686
6,5 13
ocen krytyków
Dzięki Bogu
powrót do forum filmu Dzięki Bogu

Dobry film

ocenił(a) film na 7

Pokazuje problem pedofilii w kościele z różnych perspektyw, różne sposoby, jak księża z poczucia bezkarności, czy z tchórzostwa zamiatają pod dywan ten problem. Ten film pyta i pokazuje też bardzo szczegółowo perspektywę ofiar pedofilii, strach, wstyd, walkę z przeszłością, pyta w ogóle o wiarę. Wart zastanowienia. Jednak, żeby ten film w pełni zrozumieć warto zobaczyć go ponownie. Ja np. miałem momenty, że się wyłączałem, bo to trudny i drażliwy temat i wymaga przemyśleń. Niech ten film tylko nie będzie nawoływaniem do nienawiści do kościoła tylko przestroga i znakiem, ci należy robić w takich sytuacjach, aby sprawcy nie mogli pozostać bezkarni.

Jacob007_filmweb

Nie widziałem jeszcze, bo Kutno to trochę zadupie. Premiera nie wiadomo kiedy.
Widziałem Mea Maxima Culpa, Deliver us from evil, The boys of Saint Vincent- wiedziałem co obejrzę, jaki będzie klimat. Kler widziałem również. Ale tego filmu zwyczajnie się boję i myślę, czy z kimś na niego nie pojechać. Bo to jest jednak mister Ozon. Film na pewno będzie najlepszy w tych klimatach. To będzie zapewne bardzo głębokie stadium psychologiczne i ofiar, i oprawców. Panie Jakubie- jak to wygląda właśnie od strony psychologicznej. Nie Pana, ale aktorów. Bo po filmie Szkoła dla łobuzów długo nie spałem. Teraz nie mogę sobie pozwolić na bezsenność.

ocenił(a) film na 7
grzegorzanu

Bardzo mocno zarysowana aż za dużo, żeby całość zrozumieć po jednym seansie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones