PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=815056}

Dzięki Bogu

Grâce à Dieu
6,5 2 686
ocen
6,5 10 1 2686
6,5 13
ocen krytyków
Dzięki Bogu
powrót do forum filmu Dzięki Bogu

Trzeba krzyczeć o pedofilii w kościele na cały głos, w każdym zakątku świata. I niech ten film będzie następną cegiełką w nagłaśnianiu przestępstw w tej instytucji. W każdym państwie, gdzie jest katolicki kościół powinien powstawać potężny ruch w obronie ofiar. Bo tylko krzyk i niezgoda społeczna może coś zmienić. A na to, co się dzieje w Polsce patrzę z wielkim bólem i przerażeniem. Brak jakichkolwiek działań państwa, prokuratury i innych powołanych do tego urzędów. Romans kościoła i rządu rozwija się w zastraszającym tempie. A buta, brak pokory, okrucieństwo hierarchów kościoła rośnie niemalże z dnia na dzień. Wydarzenia białostockie pokazują to dobitnie. Co ma się stać, żeby ludzie w sutannach nie stali ponad prawem? Jeżeli mówić o uprzywilejowanej kaście - to właśnie o tej.

Agatonik

1. Rozumiem, że nie tylko się nauka zmienia, ale i statystyki. Jeśli stwierdzasz, że te badania "nie są absolutnie wiarygodne", to proszę podać wykaz błędów metodologicznych popełnionych podczas przeprowadzania tych badań.
2. Pedofilia jest wpisana przez APA do DSM.
3. Kolejny głośny naukowiec APA, który wcześniej był za wykreśleniem homo z DSM, później usiłował wykreślić pedofilie z DSM to Richard Green. Zachęcam poczytać.
4. Oczywiście, że pedofilia to przestępstwo. Jak myślisz? Do czego m.in. ma doprowadzić wykreślenie pedofilii z DSM? I dlaczego nikt z Kościoła tego nie popiera, a wśród osób homo, a nawet wśród światowej sławy naukowców znajdą się takie osoby (Silverstein jest homoseksualistą)? Swoją drogą słowa Silversteina sugerują, że ma wśród psychiatrów APA więcej zwolenników.

ocenił(a) film na 9
sontagwoj

Wykreślenie pedofilii z DSM doprowadzi do tego, ze będzie po prostu traktowana jak przestępstwo i nic więcej - jak gwałt. Oczywiście, że osoby homoseksualne częściej mają kłopoty osobowościowe i emocjonalne, ale głównie z powodu ostracyzmu społecznego, braku akceptacji w rodzinie, konieczności ukrywania tego kim się jest naprawdę. A nie z powodu samej orientacji. Wyobraź sobie, oczywiście hipotetycznie, że znalazłeś się w społeczności, gdzie tylko związki jednopłciowe są normą i każą Ci zawrzeć taki z mężczyzną. Nie zwariowałbyś?

Agatonik

Naprawdę myślisz, że te osoby nie dążą do tego, żeby pedofilia była uważana za normalną orientację? Dla mnie sprawa jest oczywista. Poczytaj ich argumenty to dla Ciebie też sprawa stanie się oczywista. Czy tego chcesz czy nie, wśród osób LGBT+ są osoby, które otwarcie walczą o dodanie kolejnej już literki do zestawienia.

ocenił(a) film na 9
sontagwoj

Koniec rozmowy!!!! To już zakrawa na teorię spiskową. Mogę dyskutować, ale nie z paranoją.

Agatonik

Podsumuje dyskusje:
1. Twierdzisz, że pedofilia nie jest zapisana w DSM
2. Uważasz, że badania sprzed 30 lat "nie są absolutnie wiarygodne".
3. Twierdzisz, że Silverstein, Moser, Green nie dążą do normalizacji pedofilii.
4. Na koniec obrażasz się o kompletnie oczywisty wniosek. LGBT+ zawiera w sobie literki oznaczające osoby nieheteronormatywne. Wspomnieni naukowcy dążą do uznania pedofilii za kolejną (nieheteronormatywną) orientacje seksualną. Mówią o tym bezpośrednio i dosłownie. Definicja teorii spiskowej i paranoi tu nie pasuje pod żadnym kątem.

Twój ostatni komentarz jest mocno niedojrzały.

sontagwoj

Szkoda czasu jak widzisz.

Jest tak zaślepiona nienawiścią do kleru, że żaden fakt, żadne statystyki do niej nie przemawiają. W wyborczej nie przeczyta, w TVNie nie zobaczy no to nie uwierzy choćbyś nie wiadomo jakie źródła tutaj przytaczał.

Wspomniana przeze mnie parada lgbt w Pradze od 6 lat akceptuje pomiędzy własnymi degeneratami organizację pedofilską, NAMBLA od lat wmawia ludziom, że pedofilia to normalna orientacja seksualna a ta fanatyczka dalej będzie twierdzić, że homo wcale nie chcą legalizacji pedofilii...

No bo przecież "to wszystko wina społeczeństwa". Tak, zdecydowanie... Zwłaszcza na zachodzie gdzie ci degeneraci są wręcz noszeni na rękach (jeszcze, niedługo islam im te ręce poucina).

Reasumując, dalsza rozmowa z tą osobą może mieć jedynie cel informacyjny dla reszty czytających bo jej na pewno już nic nie przekona. Indoktrynacja zabrnęła za daleko.

Pozdrawiam :)

H33L

W tej całej walce z kościelnymi pedofilami nie chodzi o to, żeby pokazać, że księża to pedofile, chodzi o to, żeby ten ułamek księży pedofilów poniósł karę. A tych świętych krów, nawet skazanych, nie ma nawet w rejestrze ministerialnym. Nie odwracaj kota ogonem. Musi być wina i kara. Pedofil murarz nie jest przenoszony bezkarnie na inną budowę, ksiądz pedofil jest chroniony. Walka trwa! Szczęść Boże.

Myszkin_filmweb

"Pedofil murarz nie jest przenoszony bezkarnie na inną budowę,"

Pedofil nauczyciel już tak.

"ksiądz pedofil jest chroniony."

Pedofil nauczyciel również.


Pytanie zatem, dlaczego skoro pedofilia w systemie edukacji występuje kilka razy częściej niż w klerze jest nagłaśniana i zwalczana w przypadku Kościoła a wyciszana i zamiatana w przypadku nauczycieli?

Szczęść Boże.

H33L

Nie jest zamiatana i wyciszana, nie słyszałem o nauczycielu, który z pomocą dyrektora, kuratora, byłby kryty. Moze gdzieś się tak zdarzyło, ale to były jakieś układy w małomiasteczkowej, katolickiej i zamknietej społeczności. To w przypadku księży próbuje być zamiatana przez biskupów, którym podlegają. I to budzi obrzydzenie i jest nagłaśniane. Nie sam fakt pedofilii oburza najbardziej, takie coś było, jest i będzie, bulwersuje sam fakt braku kar dla koloradkowych przestępców. A to, że księża są postrzegani przez pryzmat tej choroby to tak naprawdę ich wina. Gdyby nie wychodziły na jaw sprawy tuszowania, sprawy by nie było.

Z Bogiem.

Myszkin_filmweb

Ewidentnie nie przeczytałeś żadnego x moich komentarzy do Agatonik. Sugeruję do nich wrócić bo albo masz problemy z czytaniem że zrozumieniem albo z ignorancją.

Pozdrawiam

H33L

Nie przeczytałęm, wolę poczytać w tym czasie dobrą książkę. Słowa, słowa, słowa cytując Hamleta, z któych nic nie wynika. Masz problem ze zwięzłą wypowiedzią. Czytać portafię, ignorantem chyba nie jestem. Ale Ty popracuj nad formuowaniem wypowiedzi.

Szczęść Boże

Myszkin_filmweb

Fakty, fakty, fakty. Niestety tych w Twoich jakże "zwięzłych" wypowiedziach brak.

Co do czytania wątpię abyś cokolwiek poza komentarzami w internecie czytał skoro kilkanaście zdań sprawia Ci taki problem :)

Pozdrawiam

Agatonik

Kolejny naukowiec zajmujący się badaniami LGBT, a dążącym do wykreślenia pedofilii z DSM to Charles Allen Moser.
Czytam dalej o debacie w tej kwestii "Robert Spitzer, Jerome Wakefield i Kenneth Zucker uznali argument Greena, że pedofile w porównaniu z innymi ludźmi nie wykazują więcej zaburzeń osobowości lub innych zaburzeń psychicznych za bez znaczenia dla rozstrzygnięcia czy pedofilia jest zaburzeniem, czy nie. Jak zauważył Zucker, jeśli ten argument byłby słuszny, to homoseksualizm musiałby być przywrócony do DSM, bo badania epidemiologiczne wykazały wyższą zapadalność na zaburzenia psychiczne wśród gejów i lesbijek"

Agatonik

Czy to ksiądz staje się pedofilem, czy może pedofil zostaje dopuszczony do służby kapłańskiej?

ocenił(a) film na 9
Jinno

Ach, to znany dylemat: co było pierwsze - kura czy jajko. Pewnie jest i tak i tak, ale jednak stawiałabym na opcję, że ksiądz staje się pedofilem. Czynniki sprzyjające to celibat, poczucie władzy i modelowanie zachowań przez kolegów w habitach.

użytkownik usunięty
Agatonik

No chyba jednak nie jest tak jak piszesz
a jak ty sie rozstaniesz z kobieta i np jestes sam dwa lata to tez idziesz pod przedszkole wychaczyc sobie malego chlopca??

ocenił(a) film na 9

Ja oczywiście nie, bo to zło w czystej postaci. Ale jak prawie całe swoje dorosłe życie spędzasz wśród ludzi, którzy (przynajmniej niektórzy) korzystają z okazji, że mają pod ręką bezbronne osoby, to pewnie tak jest najłatwiej. I z drugiej strony, co trzeba mieć w głowie, żeby mając 18 lat zdecydować się na bycie księdzem? Fanatyczny dom? I jak tak młody człowiek, który tak naprawdę jeszcze siebie nie zna może świadomie decydować o całym swoim życiu. Niemożliwe. I chyba jeszcze jedno - nie znam biblii, ale zdaje się, że coś jest w niej napisane o dzieciach, że to ich (w ich mniemaniu) usprawiedliwia.

użytkownik usunięty
Agatonik

to sie nazywa powołaniem to jest cos co Ciebie po prostu przerasta tak samo jak wiara

ocenił(a) film na 9

I całe szczęście. A czy w jednym pakiecie z powołaniem jest (u niektórych) posłannictwo molestowania dzieci?

Agatonik

A czy w pakiecie z fanatycznym antyklerykalizmem jest (u niektórych) zanik szarych komórek?

ocenił(a) film na 9
Dwight_

Rozczaruję cię - ale nie

Agatonik

Aha, dziękuję. No to masz też odpowiedź na swoje pytanie.

użytkownik usunięty
Agatonik

Zakonczmy tą dyskusje

Mam paru znajomych, którzy poszli po maturze do seminarium. We wszystkich przypadkach bardzo się rozczarował tym, co tam zastali. Ciężko mówić o jakimkolwiek powołaniu. Jeden tylko je skończył, reszta zrezygnowała.

Agatonik

Pedofil to statystycznie najrzadziej duchowny. No tutaj sprawa akurat z księdzem-łotrem. A co ze środowiskiem szkolnym, okołodomowym. Pedofil to najczęściej "przyjaciel" rodziny, bądź ktoś należący do tej rodziny, uogólniając, niech będzie ten przysłowiowy wujek. Bądź środowisko zupełnie obce.

ocenił(a) film na 9
elase

Tu nie chodzi o statystyki, ale instytucjonalne (kościelne) krycie takich przestępców

Agatonik

Przestępców zgłasza się na policję. Proste. Nie ma takiej opcji, że policja kryje przestępcę.

ocenił(a) film na 9
elase

I o to chodzi, że kościół nie zgłasza przestępców na policję, tylko ukrywa i przenosi z miejsca na miejsce

Agatonik

O to chodzi, że kościół nie pośredniczy w tym, żeby zgłosić łotra na policję, tylko robi to sam poszkodowany, a raczej cała rzesza współwinnych-milczących w sprawie krzywdy dziecka.
O ile rodzic ma wątpliwość, by pójść ze sprawą krzywdy swojego dziecka na policję, to słucham z jakiego powodu?

ocenił(a) film na 9
elase

Jeżeli na terenie szkoły na przykład doszłoby do takiego przestępstwa, to dyrektor ma prawny obowiązek to zgłosić, tak samo kościół jako instytucja.
A rodzice nie zgłaszają, albo wręcz nie wierzą dziecku, bo są:
- albo fanatykami, nie dopuszczającymi w ogóle takiej myśli,
- albo (co zdarza się częściej) kierują się maksymą: "a co ludzie powiedzą" i poświęcają dobro dziecka na rzecz akceptacji społecznej. Tacy rodzice powinni być pociągani do odpowiedzialności karnej za ukrywanie przestępcy.

Agatonik

No więc właśnie. Gdyby liczyć na pośrednictwo w zgłaszaniu przestępstw... Szkoła, jako instytucja państwowa ma obowiązek zgłosić, co wynika z odpowiedzialności za ucznia. A w filmie takie właśnie działania opiekunów/rodziców i jakieś podchody... minęło 30 lat.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Agatonik

Film jako film jest tragiczny, ogladanie tego było katorgą.Ale niektórzy sikają w majtki bo pokazuje ukrywanie pedofilii w Kosciele, więc niemal arcydzielo. Co wyniosłaś z tego filmu? Była jakaś dobra scena? Jakieś trzeciorzędne aktorzyny gadają w kawiarenkach i wysyłają do seibi emaile a my ich sluchamy

ocenił(a) film na 9
cool_2

Przede wszystkim jak inaczej reagują rodziny ofiar - rozmawiają, tłumaczą dzieciom, wspierają się, są w tym razem. W Polsce ukrywają albo odwracają się od takiej osoby.

Agatonik

Skąd wiesz jak jest naprawdę we Francji? Porównujesz scenariusz filmowy z (niby, bo to nie reguła) "realiami" w Polsce?
Poza tym, w filmie jeden z mężczyzn mówił , ze nie powiedział nic rodzicom, bo by nie uwierzyli.Coś w ten deseń. Więc nie generalizuj. Film jest denny. Po prostu jak ktos chce zwrócic uwagę , bo nie ma pomysłów, zaczyna krecic filmy o pedofilii oczywiscie,w kosciele, bo to kontrowersyjny temat. Po co krecic o pedo w przedszkolu?

ocenił(a) film na 9
cool_2

A pisz sobie, co chcesz. Film bardzo potrzebny i ważny.

Agatonik

Nie, nie jest potrzebny i ważny. To tragicznie słaby film FABULARNY. Lepiej nakręcic dobry , potrzebny i wazny dokument niz słaby , bez scenariusza film.. Widzę, że sie tylko podniecasz watkiem pedofilii w kosciele i to ci wystarcza. Piszesz tiutaj jak nakrecona fanatyczka , która sie wymądrza i zna temat zboczenców w kosciele jak malo kto.Gratuluje zainteresowan. Co nie zmiania faktu, ze ten film jest po prostu nudny jak flaki z olejem i katastrofalnie nakręcony. Z jednej kawiarenki do drugiej. Czytane z offu emaile I chodzacy i rozmawiajacy wiecznie przez telefon bohaterowie.

ocenił(a) film na 9
cool_2

Tobie się film nie podoba i to twoja sprawa. A to, że masz inne zdanie nie upoważnia się do stosowania argumentów ad personam. Ja piszę o moich odczuciach dotyczących filmu, a nie o tobie. W związku z tym proszę bez osobistych wycieczek.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
cool_2

Ty w ogóle czytasz ze zrozumieniem, czy już tak się zagrzałeś w swoich emocjach, że nie odbierasz tekstu? To są moje poglądy, moje spostrzeganie i mam do tego prawo. Ty masz prawo do swojego odbioru filmu i spostrzegania rzeczywistości. Ale to nie daje Ci to prawa do obrażania kogokolwiek. Ja ciebie nie wyzywam. A film jest o kościele i do tego się odnoszę. Film jako film - zdjęcia, montaż, gra aktorów też mnie nie zachwycił. Temat ważny.

Agatonik

Masz po stokroć rację. Ale najbardziej wymowny jest w tym wątku wielogłos ewidentnego obrońcy przestępczych pedofilów w sutannach. Świadome i celowe zakłamywanie, że PRZEDE WSZYSTKIM tacy przestępcy są starannie chronieni w swoim środowisku zawodowym. Wyliczanie mikroprocentów, pokazywanie palcem na innych - to typowa praktyka obrońców kościelnej pedofilii. Tylko głośne i zdecydowane wskazywanie i ujawnianie zbrodniarzy w sutannach oraz bezkompromisowe demaskowania matactw ich obrońców - to jedyna droga aby maksymalnie wyplenić to łajdactwo z naszego kościoła.

Treh

"Mikroprocentów"?

Przedstawiłem co najmniej kilkanaście razy więcej przypadków pedofilii w przypadku nauczycieli czy lgbt i dowiodłem, że w tych środowiskach dochodzi do jeszcze większego tuszowania spraw niż w klerze.

Jeżeli masz jakieś TWARDE dane na temat kleru, bardzo chętnie się z nimi zapoznam.

Póki co to WY chronicie pedofilów upatrując ich tam gdzie jest ich w rzeczywistości bardzo, bardzo niewielu.

Następnym razem zbierz się na odwagę i napisz bezpośrednio do oskarżanego a nie do poplecznika. Chyba, że boisz się FAKTÓW co Twoja postawa może sugerować.

Pozdrawiam

H33L

Nie interesują mnie brednie obrońców pedofilii kościelnej. Nie pieprz mi o odwadze skoro z taką energią łżesz odwracając kota ogonem. Ohyda.

Treh

Fakty to dla Ciebie brednie, tak? :)

Rozumiem zatem dlaczego z taką łatwością łykasz tą całą propagandę. Ty po prostu jesteś fanatykiem antyklerykalnym i fakty Cię nie interesują. Interesuje Cię tylko i wyłącznie narracja która pasuje do Twojej. Cała reszta choćby dowodziła czegoś zupełnie odwrotnego się nie liczy.

Hipokryzja, fanatyzm i przeprany mózg. Wybitna mieszanka.

Pozdrawiam serdecznie i życzę Wesołych Świąt Bożego Narodzenia :)

H33L

Nie znoszę publicznego chwalenia się swoim wyznaniem; to nikogo nie powinno obchodzić. Ale w kontekście dyskusji: jestem katolikiem i moim świętym obowiązkiem, nakazem sumienia jest tępienie wszędzie gdzie widzę łajdaków w sutannach krzywdzących dzieci, bo doskonale wiedzą, że będą bronieni przez swoich ważniejszych kumpli w sutannach i chronieni zakłamaną propagandą Tobie podobnych.
Wesołych Świąt zakłamany hipokryto.

Treh

Wątpię abyś był katolikiem. "Po owocach ich poznacie". Tymczasem to co wypisujesz świadczy, że z katolicyzmem nie masz za wiele wspólnego. Najlepiej widać to po agresji i życzeniach końcowych. Bardzo to katolickie.

W pierwszych komentarzach pod tym wątkiem przedstawiłem dziesiątki faktów. Jeżeli zatem zarzucasz mi propagandę to bardzo Cię proszę, pokaż w którym miejscu jakieś kłamstwo czy manipulację zastosowałem.

Póki co jedynie otrzymałem od Ciebie wyzwiska, bezpodstawne oszczerstwa i nic więcej.

Więcej rzeczowości, mniej emocji. Bądź racjonalny, może wtedy uda Ci się zrozumieć jak fanatyzm Cię zaślepił :)

Pozdrawiam serdecznie :)

H33L

Zacytuję Ciebie z jednego z poprzednich postów " Tu nie ma półśrodków. Albo bronimy dzieci albo nie. " i to jest sedno sprawy. Kto bardziej, kto mniej nie ma znaczenia, nagłaśnianie tematu ośmiela ofiary do ujawniania się, do opowiedzenia swojej historii, do zatrzymania zwyrodnialców. Nie poddajesz w wątpliwość pedofilii wśród księży, nie poddajesz w wątpliwość procederu jej ukrywania, negujesz "nadmierną medialność" tematu. Odnoszę wrażenie, że nie podoba ci się skala z jaką poruszany jest temat pedofilii w KK - kto jest bardziej medialny biskup czy murarz? Czego oczekujesz, czy podobnie jak T. Terlikowski domagasz się rozliczenia KK z tematu pedofilii, czy uznania, że w skali świata to nie jest aż taki problem i wszystko kiedyś samo się wyjaśni? Tak jak sam powiedziałeś (bo zakładam, że to miałeś na myśli) dzieci trzeba bronić wszelkimi środkami, nie może być środowisk uprzywilejowanych, gdzie prokurator pyta o akta, a Gądecki mu mówi, że no niestety ale już ich nie ma bo "wysłał do Watykanu" , po czym osoba której akta dotyczyły pracuje u Gądeckiego. Nieważne, ksiądz nie ksiądz - miejsce każdego pedofila jest w więzieniu.
Dlaczego oceniłeś film na 1, tak pytam bo jeszcze nie widziałem i się zastanawiam ......?

Anubis_ab

1. "Kto bardziej, kto mniej nie ma znaczenia, nagłaśnianie tematu ośmiela ofiary do ujawniania się, do opowiedzenia swojej historii, do zatrzymania zwyrodnialców. "

W pełni się zgadzam co, myślę, oddałem w moich poprzednich komentarzach.


2. "Nie poddajesz w wątpliwość pedofilii wśród księży, nie poddajesz w wątpliwość procederu jej ukrywania, negujesz "nadmierną medialność" tematu. Odnoszę wrażenie, że nie podoba ci się skala z jaką poruszany jest temat pedofilii w KK - kto jest bardziej medialny biskup czy murarz?"

Kto jest bardziej medialny, biskup czy wysoko postawiony polityk? Ksiądz czy prawnik celebrytów i polityków? Diakon czy nauczyciel z 20-letnim stażem?

Nie podoba mi się skala z jaką poruszany jest temat pedofilii w KK, nie podoba mi się ciągła sugestia jakoby pedofilia była problemem kleru i Kościoła gdyż jest to kłamstwo.

Przedstawione przeze mnie fakty wskazują, że o wiele większym problemem pedofilia jest w środowisku nauczycielskim czy dużo, dużo poważniejszym w społeczności lgbt. Słyszałeś coś na temat nagonki na te środowiska? Nie na konkretne przypadki, na ogół! Chyba nie za bardzo. Wiesz jaka jest skala pedofilii w gminach żydowskich czy w społeczeństwach muzułmańskich? Kilkadziesiąt razy wyższa. Czemu o tym się nie słyszy? Czyżby dlatego, że pedofilia jest wpisana w judaizm i islam? Czy ma to jednak znaczenie dla krzywdzonych dzieci?


2. "czego oczekujesz, czy podobnie jak T. Terlikowski domagasz się rozliczenia KK z tematu pedofilii, czy uznania, że w skali świata to nie jest aż taki problem i wszystko kiedyś samo się wyjaśni?"

Domagam się rozliczenia PEDOFILÓW a nie Kościoła Katolickiego za czyny 0,2% jego "pracowników" (no, może jeszcze tych którzy faktycznie pedofilów ukrywali). A jeżeli domagamy się rozliczenia Kościoła Katolickiego za grzechy tej piątej części procenta "księży" to dlaczego nie domagamy się rozliczenia systemu edukacji za jednoprocentowy udział w tej "puli" lub społeczności lgbt za ile, 5?-10%? W USA udział lgbt w przestępstwach pedofilskich sięga 42% wszystkich spraw mimo iż stanowią oni mniej jak 5% obywateli.

To jak z tą odpowiedzialnością zbiorową? Bierzemy się za wszystkich a w szczególności tam gdzie jest problem czy po prostu walczymy z Kościołem tłumacząc to "walką o dobro dzieci"?

Swoją drogą nie wiem czy przeczytałeś wszystkie podane przeze mnie przypadki ale w jednym z nich jest taka ciekawa sprawa o molestowanej seksualnie przez nauczyciela nastolatce. Dziewczyna szukała kogoś kto jej uwierzy bo zgłaszała się do wielu nauczycieli i chyba dyrektorki a jedyną osobą która jej uwierzyła i się za nią wstawiła był... ksiądz. To tak w ramach zrzucania winy na ogół.


3. "Tak jak sam powiedziałeś (bo zakładam, że to miałeś na myśli) dzieci trzeba bronić wszelkimi środkami, nie może być środowisk uprzywilejowanych, gdzie prokurator pyta o akta, a Gądecki mu mówi, że no niestety ale już ich nie ma bo "wysłał do Watykanu" , po czym osoba której akta dotyczyły pracuje u Gądeckiego. Nieważne, ksiądz nie ksiądz - miejsce każdego pedofila jest w więzieniu."

Trudno się z tym nie zgodzić.


4. "Dlaczego oceniłeś film na 1, tak pytam bo jeszcze nie widziałem i się zastanawiam ......?"

Ponieważ nienawidzę kłamstw i propagandy a tego typu filmów ze względu na ich rolę nie oceniam pod względem filmowym ale właśnie przesłania.


Pozdrawiam

H33L

Jak obaj przyznaliśmy, to kto mniej, kto więcej nie ma znaczenia – chodzi o ukaranie winnych. Pedofilia jest problemem każdego środowiska jak i pojedynczych ludzi gdzie tylko występuje, ale jak już dałem temu wyraz w prawie każdym wcześniejszym poście (na forum HUNTERS https://www.filmweb.pl/serial/Hunters-2020-844001/discussion/Tak+się+tworzy+nową +mitologę,3147720#post_16392529) nigdy nie będę oceniał całego środowiska na podstawie zachowań/działań pojedynczych ludzi. To oni są winni, a nie cała nacja, wiara, miasto czy co tam jeszcze. Winny jest pedofil i ukrywający go kierownik budowy, dyrektor szkoły, biskup, rabin (imam nie, bo tam śluby z 12 latkami są Ok – dramat). W żaden sposób nie atakuje Wiary, wytykam „zbłądzenie” ludzi którzy nie potrafią wziąć odpowiedzialność za swoje czyny. Nie atakuje żadnej grupy religijnej jako wspólnoty wspaniałych, wartościowych niejednokrotnie niezwykle cennych ludzi, a jedynie oczekuje przyznania się i poniesienia konsekwencji przez winnych zdarzeń do których dochodziło i ich ukrywania. Pedofilia dokonywana przez ludzi roszczących sobie prawo bo bycia wyznacznikiem moralności, nauczycielem życia, z racji swojej pozycji społecznej budzącej powszechne zaufanie jest szczególnie paskudna, i nie mam tu na myśli jedynie wszelakich kapłanów, ale również nauczycieli szkolnych.

H33L

Strasznie lubisz punktować cudze wypowiedzi. Dodawanie liczb i procentów tylko zamydla całość problemu, a to właśnie jest problem kościoła katolickiego - nie potrafi przyznać się do winy w działaniu i w ukrywaniu działań.

"Nie podoba mi się skala z jaką poruszany jest temat pedofilii w KK, nie podoba mi się ciągła sugestia jakoby pedofilia była problemem kleru i Kościoła gdyż jest to kłamstwo."

Masz prawo do tego by coś ci się nie podobało, tak jak wszyscy inni do wyrażania swoich opinii.
Chociaż słyszałem gdzieś że opinia jest jak dupa - każdy ją ma, ale nie trzeba jej od razy okazywać.
To kłamstwo to tylko twoje subiektywne wrażenie, gdyś sądzę że jesteś po tamtej stronie. Być może jesteś tym dobrym, czyli normalnym księdzem.
Wybrałeś taką drogę, więc się pilnuj.
To szczególny zawód i występki w nim powinny być karane ze szczególną konsekwencją.
Nie da się tej profesji porównać z żadna inną, ponieważ gdy upadnie cała znana nam cywilizacja to ludzie z ostatnią nadzieją zwrócą się ku kościołowi. To musi być kryształ - inaczej nie ma po co zawracać głowy zwykłemu człowiekowi.
Skoro hierarchowie uważają siebie za łączników z bogiem, czyli coś jak w mitologii półbogowie, muszą wiedzieć ze część nie-ciemnego ludu będzie ich obserwować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones