PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766956}

Dziadek do orzechów i cztery królestwa

The Nutcracker and the Four Realms
5,7 17 597
ocen
5,7 10 1 17597
4,2 6
ocen krytyków
Dziadek do orzechów i cztery królestwa
powrót do forum filmu Dziadek do orzechów i cztery królestwa

Po pierwszym obejrzeniu zwiastuna mam wrażenie jakbym oglądał zapowiedź Alicji w krainie czarów z 2010 z nieco odświeżoną scenerią i innymi aktorami...

tkaczyk_krz

To mi wygląda na jakieś dzikie połączenie Alicji, Narnii i Kremla xD do tego jeszcze Keira jako Miss Różowego Lukru, mówiąca głosem dziesięciolatki (przynajmniej w polskim zwiastunie). Ale nie pamiętam tej bajki zbyt dobrze, może tak powinno być. Tyle że wszystko jakoś tak sztucznie wygląda, zastanawiam się czy to jeszcze bajkowość czy już kicz :/

ocenił(a) film na 5
Fanfana

Oglądając film wyczuwałam jakby ktoś serio wzorował się Alicją, Narnią i dołożyłabym jeszcze - Harrym Potterem. Z tym ostatnim skojarzeniem zgodziła się też moja mama i ciocia, chodzi tu o sam początek, a także moment wejścia gadki Morgana Freemana dziwnie podobnej do gadki Olivandera, gdy sprzedawał różdżkę Harremu. Też nie pamiętam zbyt dobrze jak to powinno wyglądać, ale podobno praktycznie nic nie zgadza się z oryginalną historią. A film przepłynął bez większego echa.

ocenił(a) film na 5
Dedersi

Na początku wydawało mi się że będzie bardzo fajna baśń-film, niestety po prawie godzinie akcja trochę zdechła i zaczęło się dłużyć. I do teraz nie rozumiem dlaczego nie opuścili księżniczki na linie tylko kombinowali z okręcaniem jej drugiego końca.

ocenił(a) film na 5
emplim

Albo do czego miało doprowadzić zatrzymanie tych młynków wodnych

ocenił(a) film na 5
Dedersi

Może chodziło o to, że zatrzymanie młynów miało doprowadzić do zatrzymania pracy całej maszynowni żeby Klara miała możliwość pomajstrowania w mechanizmie ustawiającym "działo" do ożywiania zabawek.

ocenił(a) film na 5
Dedersi

Za to schodzenie Klary po pionowej skale i to w takich butach to już nie lada wyczyn.

ocenił(a) film na 5
emplim

Oj tak, zdecydowanie.

tkaczyk_krz

Patrząc na trailer moje pierwsze skojarzenie to ta nowa disneyowska Alicja.

ocenił(a) film na 7
lipa3000

Byłem dzisiaj z dziećmi - rzeczywiście sposób realizacji filmu bardzo przypomina "Alicję"...ale połączenie wątku z dzieła Czajkowskiego, muzyki i baletu - daje bardzo zgrabny efekt końcowy. Mankamentem jest zbyt głośny dźwięk w kinie..nie lubię także polskiego dubbingu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones