PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766956}

5,7 10 1 17600
4,2 6
ocen krytyków
Dziadek do orzechów i cztery królestwa
W sztuce inaczej niż w arytmetyce końcowy wynik nie zawsze jest sumą wszystkich składników. Realizacja... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

"Dziadek do orzechów i cztery królestwa" przeminie raczej bez większego echa. Głośne nazwiska i jaka taka scenografia raczej mu nie pomogą, a to za sprawą bardzo słabego scenariusza, który każe aktorom grać sztywno, bez życia i iskry. Złoty sznurek, którym Klara przybyła do magicznej krainy, powinien zostać jak najszybciej przecięty. więcej
Lasse Hallstrom i Joe Johnston to filmowcy, dzięki którym wielu z nas miało udane dzieciństwo. Ten pierwszy zekranizował kultową książkę Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn". Natomiast Amerykanin stał za sterami "Jumanji" z Robinem Williamsem w roli głównej. Tymi dziełami obaj panowie udowodnili, że w kinie familijnym czują się jak ryba w wodzie, a kiedy dodamy do tego, studio Walta Disneya wydaje się, że to gwarancja wielkiego rodzinnego widowiska. Czasami jednak nasze oczekiwania brutalnie zderzają się z rzeczywistością. więcej