PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31263}

Dzień szakala

The Day of the Jackal
7,8 14 422
oceny
7,8 10 1 14422
7,7 6
ocen krytyków
Dzień szakala
powrót do forum filmu Dzień szakala

Bez fajerwerków, bez oszałamiających pościgów, bez niekończącej się amunicji. Świetnie pokazany wątek działania francuskich służb - wykorzystujących zasadę "cel uświęca środki". Doskonale pokazane podejście do tematu decydentów - nie interesuje ich jak, jakimi sposobami, za jaką cenę - ma być zrobione i już. Końcówka filmu faktycznie psuje całość. Dużo ciekawiej byloby, moim zdaniem, gdyby do zatrzymania Szakala doprowadziło konsekwentne działanie a nie przypadek.

ocenił(a) film na 7
Justas

Podpisuję się pod tą opinią w 100%

ocenił(a) film na 8
Justas

Nie wiem jak było w książce, ale tutaj nagłe oświecenie Lebela co do lokalu , w którym jest Szakal było wg mnie przesadzone.
Ale sama końcówka kiedy składają trumne do ziemi i w tle słychać pytanie "kim właściwie był Szakal" rewelka. Ja cały czas myslałam, że był Charlsem:)

ocenił(a) film na 10
gabi_2

Trzeba było jakoś wybrnąć z tej sytuacji, skoro zamachowiec musiał ponieść porażkę, więc troszkę naciągnęli. Może to tworzyć pewien dysonans z resztą filmu ponieważ przez całą fabułę Szakal prezentowany jest jako zimny i przebiegły osobnik, którego nikt nie jest w stanie namierzyć, a który z wyjątkową zręcznością przemieszcza się po świecie i unika konfrontacji z policją i innymi służbami. I nagle ten finał...Ale chyba trudno było stworzyć coś bardziej przekonywującego, a i tak wyszło znakomicie.

ocenił(a) film na 9
gabi_2

Ja sądzę, że to dość logiczne, ktoś musial popełnić błąd, popelnil go stojkowy policjant, bo przepuscil inwalide, nic nie podejrzewając, a gdyby miał świadomość, że w tej kamienicy wszyscy wyjechali na wakacje, jak w trakcie filmu stwierdziła dozorczyni tego domu, mówiąc to do listonosza, nie przepuscilby go lub go bardzie szczegółowo przepytal. A inspektor w ramach ostatecznej kontroli zapytał tegoż policjanta czy ktoś nie przechodził, no i wyszlo...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones