The Day of the Jackal

2 godz. 23 min.
7,8 13 430
ocen
7,8 10 13430
7 097
chce zobaczyć
7,8 5
ocen krytyków
{"rate":7.8,"count":5}
{"type":"film","id":31263,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Day+of+the+Jackal-1973-31263/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Dzień szakala
 • castor28 ocenił(a) ten film na: 9

  -Skąd pan wiedział komu założyć podsłuch ?
  Nie wiedziałem , dlatego założyłem wszystkim . ;)

  Oglądałem ten film chwilę temu , bodajże na TCM , ale tekst utkwił w pamięci . Poza tym pokazanie mrówczej roboty ówczesnych śledczych , bez satelitów , komputerów i innych bajerów . Rewelacja . Film z Bruce Willisem jakoś już mniej mnie zainteresował . Dobrze
  że Zinnemann nie zgodził się na wykorzystanie tytułu filmu w nowej odsłonie . Jak to sam wówczas uznał , że nie potrzebuje pomocy , sam się obronił przez tyle lat .

 • Rodion_Raskolnikow ocenił(a) ten film na: 10

  castor28 Najlepsze to było, gdy w scenie z rusznikarzem ten pyta Szakala w co będzie strzelał - morderca odpowiada, że w głowę i ukazuje się gazeta z Johnem Kennedy'm na okładce. ;) Zresztą w powieści też się Forsyth nieco do śmierci prezydenta USA odnosił, porównując ochrony amerykańską i francuską.

 • castor28 tak dobry tekst, podobnie jak ten "nie jesteśmy terrorystami ale patriotami" lub "reagujecie zbyt emocjonalnie, dlatego popełniacie błędy"

 • TangoAndWaltz ocenił(a) ten film na: 7

  kyle_reese To ostatnie jest szczególnie dobre :) Zważywszy na zakończenie...

 • gabi_2 ocenił(a) ten film na: 8

  castor28 Mrówcza praca, setki wypalonych papierosów, kartkowanie ksiąg w każdym urzędzie, sprawdzanie hoteli - litości ile w tym było roboty. A dzisiaj pyk jeden przycisk na laptopie, kompie, smatphonie itp i wszystko masz. Jeszcze zwróciłam uwage na ilość drewnianych pieczątek na biurkach, takich na tusz:)