Children of a Lesser God

1 godz. 59 min.
7,4 6 128
ocen
7,4 10 6128
5 420
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}
{"type":"film","id":1279,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Children+of+a+Lesser+God-1986-1279/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Dzieci gorszego Boga
  • Roman23_filmweb ocenił(a) ten film na: 7

Wychowywałem się wśród głuchoniemych . Bardzo dobrze znam to środowisko , ze względu na
    moich rodziców . Jest to pierwszy i jedyny film o tej tematyce jaki widziałem . Jest bardzo dobrze
    przedstawiony świat ludzi niesłyszących , acz są szczegóły które nie są faktem . Ale w ogólnej
    mierze film jest świetnie przedstawiony .

• Roman23_filmweb A widziałeś film "Symfonia życia"? Dzieje muzyka, który ma głuchoniemego syna. Warto!

• Roman23_filmweb ocenił(a) ten film na: 7

IrenaSz Właśnie nie widziałem . Dziękuję za propozycję , na pewno obejrzę :)

• Roman23_filmweb Sama jestem niesłysząca i średnio umiem migać bo większość czasu jestem wśród słyszących też ze względu na rodziców :D
    Symfonia życia właśnie dobry film! :)

• Roman23_filmweb Mam do Ciebie w takim razie dwa pytania. Czy wszyscy głuchoniemi czytają z ruchu warg, czy jednak tylko Ci, którzy wcześniej byli zdrowi i stracili z czasem słuch i znają brzmienie i układanie się ust w słowa. Mam kilku klientów, którzy jak chcą się ze mną porozumieć, to piszą smsy na ekranie smartfona, gdy mówię coś do nich, nawet nie starają się czytać z ruchu warg.

Drugie pytanie trochę z innej beczki. Czy większość głuchoniemych jest z natury podejrzliwa, ze względu na to, że nie słyszą i bacznie obserwują na przykład obcych w domu? Byliśmy z ekipą na kilku hydraulicznych robotach w mieszkaniach u takich osób. Czuliśmy się bacznie obserwowani, nie spuszczali z nas wzroku, jeśli ktoś z nas musiał przejść się do drugiego pomieszczenia, jak cień snuł się za nim któryś z mieszkańców. Co chwilę zbijali się w kupę i dyskutowali, wskazując na nas palcami. Bardzo dziwne uczucie. Miałem takie bodajże z 4 naprawy, za każdym razem było podobnie.

• perun_6 Ja jestem głucha od urodzenia, ale czytam z ust. Nauczyłam się czytać w wieku 3 lat, to mi pomogło wejść w świat polszczyzny, także tej mówionej. Podejrzliwa jestem z natury, ale nie sądzę, żeby to miało związek z brakiem słuchu. Raczej chodzi o to, że łatwiej mieć sytuację pod kontrolą w tym trudnym świecie dźwięków, w którym głusi czują się zagubieni.
    Nie używamy określenia "głuchoniemy", tylko głuchy. Głusi mówią, nawet jeśli tą "mową" jest język migowy.

• mojka17 Dziękuję za wypowiedź. Co do ostatniego zdania, w języku migowym znaku głuchoniemy wykonujemy dotykając dwoma palcami najpierw ucha, a potem ust. Gdzieś nawet ostatnio czytałem, że określenie "głuchoniemy" jest obraźliwe. Zawsze myślałem, że "niemy" oznacza osobę, która nie mówi, przy użyciu strun głosowych.