PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=760882}

Dziennik maszynisty

Dnevnik mašinovođe
6,9 4 034
oceny
6,9 10 1 4034
6,2 5
ocen krytyków
Dziennik maszynisty
powrót do forum filmu Dziennik maszynisty

Bardzo dobry pomysł na film, niezłe wykonanie, super aktorstwo i świetny czarny humor, mimo poważnego tematu: śmierci na torach i ciężaru z jakim muszą żyć maszyniści. Dodatkowym atutem fakt, że to film bałkański, przez co bliższy nam niż produkcje amerykańskie. Miewa on wprawdzie słabsze momenty, jednak całokształt robi bardzo dobre wrażenie.

ocenił(a) film na 6
Gengulo

Ja myślę, że wykonanie/reżyseria jest najsłabszą stroną tego filmu. Film próbuję mieszać komedię z dramatem, ale wychodzi mu mieszanina chorób psychicznych, niedorozwoju umysłowego, poezji i marzeń zrobiona w taki sposób, że ciężko się połapać o co autorowi chodziło w poszczególnych scenach.

Autor czuje, że powinien sygnalizować stan umysłowy bohaterów przy użyciu środków wizualnych typu inna gradacja kolorów w scenach używania środków psychoaktywnych czy wspomnień. Ale robi to niekonsekwentnie i bez wypracowania własnego stylu, przez co odbiór filmu staje się za bardzo utrudniony.

Ja z kolei oceniam sam pomysł scenariusza na rewelacyjny, ale całość mnie zawiodła. Przyczyny są czysto warsztatowe i wcale nie wynikają np. z ograniczeń budżetu.

ocenił(a) film na 8
Gengulo

Prosty, trafny tekst. Początkowo skojarzyłem ze znakomitą czeską szkołą. Dobrzy uczniowie - 8/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones