PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93956}

Dziewczęta w mundurkach

Mädchen in Uniform
7,3 652
oceny
7,3 10 1 652
6,7 3
oceny krytyków
Dziewczęta w mundurkach
powrót do forum filmu Dziewczęta w mundurkach

zakochałam sę w tym filmie! Włączając myślałam, że nic ciekawego tam się nie będzie dziać, ale okazało się, że ta przedwojenna wersja jest odważniejsza od tej z lat pięćdziesiątych. No, i oczywiście aktorki też piękniejsze od tych z remake'u. I czuć 100 razy więcej "chemii", uczucia między nimi, szczególnie w scenach, jak Frauein von Bernburg pierwszy raz patrzy na Manuelę, z takim niesamowitym uśmiechem albo jak Manuela chce skoczyć ze schodow i wtedy Bernburg wybiega z pokoju, w którym była z surową dyrektorką i krzycząc jej imię do niej biegnie :D bo wyczula, że jej coś grozi :(((( piękne. Gdybym mogła, to dorobiłabym dobre zakończenie :D

ocenił(a) film na 10
idulec

dokładnie! ta wersja jest zdecydowanie lepsza i jak dla mnie w odczuciu niesamowita. Bardziej odważna, w końcu to nauczycielka w tej wersji całuje uczennicę, w nowszej wersji jest odwrotnie. Relacja między nimi bardziej naturalna. I ta chemia... :)
A aktorka, która gra Bernburg. Jezu to spojrzenie, wbija w fotel, sama chyba się zauroczyłam. Z przedwojennych, to jeden z lepszych filmów jakie widziałam . Ląduje wśród ulubionych :)

camelflo

A gdzie ten film można zobaczyć?

ocenił(a) film na 10
bemol33

z tego co wiem, można ściągnąć całość na stronie chom ikuj

camelflo

Dzięki:)

ocenił(a) film na 9
camelflo

O tak. To co Dorothea Wieck potrafi zrobić spojrzeniem, lekkim przechyleniem głowy i opanowaniem....biedne dziewczęta w mundurkach ;)

ocenił(a) film na 7
Larii

Nie tylko spojrzeniem i lekkim przechyleniem głowy. Były też klapsy w tyłek i pocałunki w usta, co w starciu z wiekiem dziewcząt (14 lat) wydaje się być trochę nieodpowiednie nawet jak na 2014 rok.

ocenił(a) film na 9
Kung_Fu_Master

Widzisz, prezentujesz typowo męski punkt widzenia. Myślę, że bez magnetyzmu same klapsy i pocałunek niewiele by zdziałały. Nawet na nieobyczajne dzisiejsze nastolatki ;)

ocenił(a) film na 9
Kung_Fu_Master

Ale jaka szczęśliwa była po tym klapsie.
Który, można powiedzieć, diametralnie odmienił jej postawę i losy. Dziewczyna pakowała już przecież walizki, a tu jedno dobrze wymierzone klepnięcie w tyłek i postanowiła zostać - rozanielona i wniebowzięta.

Tak właśnie klaps w pośladek potrafi uratować i sprowadzić na właściwą drogę; weźmy to sobie wszyscy do serc ;P

SiIverin

Myślisz, że po 20 klapsach w rzyć przestałbyś popierać PIS?

ocenił(a) film na 9
Jeanettte

ty po paru na pewno przestałabyś być lewakiem.

Obejrzyj kiedyś film, jest naprawdę dobry - jak na ten rok.

SiIverin

może obejrzę razem z Carol, zrobię sobie dzień lesbijskiego filmu

ocenił(a) film na 9
Jeanettte

a kim jest ta Karolina?

SiIverin

adaptacja powieści Patricii Highsmith http://www.filmweb.pl/film/Carol-2015-655878

ocenił(a) film na 9
Jeanettte

kolejna lesba.
Cholera, nie przypominam sobie żebym coś jej czytał.

SiIverin

ja czytałam wszystkie książki o Ripleyu i kilka innych jej kryminałów

ocenił(a) film na 8
SiIverin

Trochę mi nieprzyjemnie jak czytam te komentarze? Naprawdę żadna tutaj dziewczyna zachwycona romansem nie ma nic przeciwko, że dziewczyna ma 14 lat? I że to co oglądamy, to właściwie pedofilia? Film jest rewelacyjny, podejmuje trudny temat, uciekając się od jasnych odpowiedzi, ale nie jest to przecież zwykła historia miłosna. Zachowanie nauczycielki jest nieodpowiednie, i moim zdaniem świadome - celowo rozkochuje w sobie dziewczyny i z tego co obserwujemy, sama czuje do nich duży pociąg. Powtrzymuje się, ale moim zdaniem to kwestia czasu jak przekroczy granicę.

ocenił(a) film na 9
Larii

gdzie dopadłaś ten film?

ocenił(a) film na 9
SiIverin

online niestety go nie ma

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones