PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10682}

Dziewiąte wrota

The Ninth Gate
7,2 210 314
ocen
7,2 10 1 210314
6,2 26
ocen krytyków
Dziewiąte wrota
powrót do forum filmu Dziewiąte wrota

Właściwie co takiego zrobił Corso, z czym nie poradziłby sobie sam Balkan? Przecież tak naprawdę to ten drugi sterował całą akcją zdobywania ksiąg - znał ich właścicieli, wiedział gdzie się znajdują i osobiście usuwał ewentualne przeszkody na drodze do swojego celu. Prawdę mówiąc Corso cały czas pozostawał w tyle za swoim zleceniodawcą - często po przybyciu na miejsce akcji orientował się, że jest już po zawodach, bo sam Balkan odwalił za niego brudną robotę. Może umknął mi jakiś ważny szczegół (ostatni raz widziałem film dość dawno temu), ale nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że Corso był po prostu zbędny i Balkan tak naprawdę do niczego go nie potrzebował.

ocenił(a) film na 10
pilarp

Odniosłem wrażenie, że to Balkan i wszyscy inni byli potrzebni by Corso przeszedł przez 9. wrota.

ocenił(a) film na 10
pilarp

Balkan miał paskudną opinię i wszystkie drzwi przed nim były zamknięte. A przecież nie wiedział na 100 procent, gdzie są pozostałe księgi. No i nie wiedział o różnicach w rysunkach. Potrzebował do rozwikłania tajemnicy Corso.

astat_2

Dokładnie - to Corso się zorientował, że rysunki różnią się w poszczególnych egzemplarzach.

ocenił(a) film na 5
astat_2

dzieci z pdst. by sobie z taką zagadka poradziły, cienki ten film jest jak dupa węża

pilarp

mnie bardziej zastanawia skad Balkan dokladnie wiedzial gdzie w jakim hotelu znajduje sie Corso i ze akurat w danej minucie jest przy recepcji aby dostac od niego telefony

pilarp

Był mu potrzebny po to, żeby to na Corso padły podejrzenia o morderstwa. Corso działał jawnie, natomiast Balkan w cieniu. Balkan ujawnił się dopiero, gdy zdobył wszystkie ryciny - gdy zdawało mu się, że jest o krok od uzyskania potęgi, wobec czego nic mu już nie grozi za morderstwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones