PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5452}

ESD

5,8 1 109
ocen
5,8 10 1 1109
ESD
powrót do forum filmu ESD

Jak można tak zbeszcześcić Kwiat kalafiora i Idę sierpniową?Darzę dużym sentymentem cała
serię Jeżycjada,dlatego sięgnęłam po ten...gniot dosłownie.Zle dobrani aktorzy.Gabriela miała
byc blondynkom obciętą po chłopięcemu,Patrycja blond,tak samo mama.Ida rude loki,Natalia tez
ruda i ojciec.A tymczasem mamy rodzinkę szatynów i marchewkową krótko ściętą IdusieCo za
daltonista dobierał obsadę?Nie mogli im dac peruek?To jak zrealizowac bajeczke o Złotowłosej i
3 niedźwiadkach wcisnąć na jej miejsce czarnowłosą i 3 świnki w zastępstwie miśków...Durny
przykład w sumie.Gra tych dobranych na czuja aktorów była żenująca.Kompletnie niespójne z
postaciami literackim charaktery.Ida miała byc zakompleksiona i histeryczka a wyglądała na
pewna siebie cwaniarę.Młode:Pulpa i Nutria powtarzały wszystko jak wyuczona lekcję,bez
życia. O Gabie już nie wspomnę,po prostu tutaj nie da sie jej lubic,a w książce to taka ciepła
postać.Jedynie Pani Basia ratuje sytuację.Gdybym widziała film bez czytania książek dałabym
może i 3.A tak nie mogę postąpić inaczej.Gorsze niż Kłamczucha.

ocenił(a) film na 4
Pyskata_Blondynka

Zgadzam się, Gabriela przedstawiona została jako niemiła, arogancka i zadufana w sobie osoba - zupełne przeciwieństwo tego, jak wykreowała ją pani Musierowicz w licznych tomach Jeżycjady :)

ocenił(a) film na 3
nat1899

Nie dziwie sie Pani Małgorzacie, że nie pozwala z książek zrobić serialu. Po takich doświadczeniach jak z ESD i Kłamczuchą.

ocenił(a) film na 2
werrem

Ta ekranizacja to jedna wielka tragedia. Nawet nie obejrzałam do końca, nie byłam w stanie. Nie przyjmuję do wiadomości, że ten gniot to ekranizacja jednej z moich ukochanych książek ulubionej autorki.

ocenił(a) film na 8
nat1899

a mnie się całkiem przyjemnie oglądało mimo, że scenariusz nie trzymał się książki
ale po co te pretensje skoro pani Musierowicz także miała coś do powiedzenia względem filmu.

Pyskata_Blondynka

Jestem takiego samego zdania uwielbiam a wręcz kocham jezycjade ale filmu niestety nie da się oglądać. A szkoda bo chetnie obejrzałabym ektanizacje calej serii. Uwielbiam Nutrię

ocenił(a) film na 6
Pyskata_Blondynka

Też mam sentyment do "Jeżycjady", ale starałam się oceniać ten film jako coś niezależnego od książek (co nie przyszło mi z dużym trudem, bo "Idę sierpniową" i "Kwiat kalafiora" czytałam dawno temu :)) I jako taki, "ESD" jest zupełnie sympatycznym filmem, takim na odstresowanie. Chociaż fryzury sióstr Borejko też mnie trochę zbulwersowały. Nie wiedzieć czemu, w ekranizacjach książek Musierowicz zawsze coś jest nie tak z aparycją postaci - w "Kłamczusze" Anieli zafundowano krótkie włosy, tak jakby doczepienie warkocza stanowiło jakiś problem. Bohaterowie całej serii zostali opisani tak barwnie, że ich wygląd w ekranizacjach ma dla fanów równie duże znaczenie jak fabuła :) Ale tak czy siak, dla mnie film niezły. Przemiana Gabrieli nie zrobiła na mnie wrażenia, może dlatego, że jest jedną z moich najmniej ulubionych postaci "Jeżycjady". Taka kryształowa i bez skazy, że aż nudna.

ocenił(a) film na 3
Pyskata_Blondynka

film jak film; ale takie kretynki od "bo ona miała być blondynkoooooom!" kocham :) więcej! tekst o świnkach też cudny

Pyskata_Blondynka

To tak, jakby z Ani z Zielonego Wzgorza, zrobic szatynke, dlatego popieram opinie, ze niedobrani aktorzy. Klimat ksiazki slabo oddany- brak swoistego humoru Musierowicz, brak klimatu ksiazki. Nie, mnie sie nie podabaly filmy. Ksiazki oddzialywuja na wyobraznie, czytajac "widzimy te postacie, utozsamiamy sie z nimi, one zyja. Powstale na podstawie ksiazek Musierowicz filmy sa nudne. Podobnie bylo z filmem na podstawie ksiazki Fleszerowej- Muskat "Tak trzymac". Porazka. Ksiazke czytalam kilkanascie razy, film przebrnelam do polowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones