PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=690057}
6,3 1 494
oceny
6,3 10 1 1494
7,0 3
oceny krytyków
Eastern Boys
powrót do forum filmu Eastern Boys

Rewelacyjny wybór tematyki. Cały wątek seksualny i uczuciowy, moim zdaniem, spada na 2 miejsce, bo najbardziej fascynował mnie w filmie kontekst nielegalnej imigracji, problem uchodźców, którzy wykolejeni z normalnego życia, muszą próbować układać je na swój sposób. Historia Rusłana, ofiary wojny, który następnie staje się ofiarą układów bandyckich, który nie jest w stanie kategoryzować życia w sposób normalny, nie widzi i nie docenia własnej wartości - ten wątek porusza.
Co do aspektów technicznych - muzyka niestety wprost nie do zniesienia, jak z filmu przyrodniczego o pszczołach. Podział na rozdziały z pseudopoetyckimi tytułami równie śmieszny.

Ogółem? Film zwraca uwagę na istotne problemy z bardzo osobistej i poruszającej perspektywy, a i zmusza do refleksji nad samym sobą - kto z oglądających od początku filmu uznał Daniela za osobę naiwną i ślepą, a na koniec doceniał to, jak dalekie jego zachowanie odbiegało od stereotypów?

ocenił(a) film na 10
sniko

Uważam, że Daniel nie był naiwny czy ślepy. Sądzę, że świadomie zawierał ową znajomość. Myślę, że może wcześniej przerabiał takie relacje i wiedział, że przybysze ze Wschodu to ludzie zdesperowani, uparci, konsekwentni. Tak jak on. Stereotypowy facet by pognał młodego gdzie pieprz rośnie, choćby za okradzenie z dobytku.

wojciech84

To właśnie była moja pierwsza myśl! Czemu się tak nie zachował? A nawet dodał mu wspomniane 50 euro!

ocenił(a) film na 10
sniko

Uważam, że męski narząd dał skutecznie o sobie znać i Daniel ścierpiał poniżenie, wybierając rozkosz cielesną. Wyglądał i zachowywał się jak zamożny człowiek, więc pewnie przebolał utratę kilku gratów. Może nie miały dla niego aż tak wielkiej wartości?
A kwestia jego charakteru - uważam, że to bardzo złożony problem, bo niby się interesował młodym, ale chyba za bardzo mu nie wierzył; niby go pragnął, ale z czasem rzadziej z nim spał, co młody odbierał jako możliwą końcową fazę znajomości; niby mu pomógł w tym nieszczęsnym hotelu, ale przy okazji pogrążył i zniszczył życie wielu imigrantów. Uważam, że chciał mieć Rousłana tylko dla siebie, przy okazji niszcząc jego relacje z ludźmi tak pogubionymi jak jego młodzieniec.
Trochę pachnie egoizmem, ale gdzieżby młody doszedł do takich wniosków jak ja tu piszę. Nie wyglądał na aż tak błyskotliwego, a widok pięknego mieszkania, wygodnego życia itp. przysłaniał mu widok człowieka podłego i despotycznego skupionego wyłącznie na swoich wygodach.

wojciech84

Ciekawa interpretacja, zdejmuje sporo idealizmu z postrzegania Daniela. Mimo wszystko wciąż zastanawiam się, czy da się go jednoznacznie ocenić.

ocenił(a) film na 10
sniko

W jednym z filmów usłyszałem, że każde pragnienie prowadzi do cierpienia. Nie do końca się z tym zgadzam, ale coś w tym jest.
Dla mnie w Danielu nie ma zbyt wielu pozytywów. Gdyby był niemściwy, darujący krzywdy, wybaczający, przejmujący się drugim człowiekiem, to by wyłącznie uratował swego lowelasa. I tyle. A on przy okazji zrujnował życie wielu ludzi. To nie fair.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones