PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1078}
5,8 4 104
oceny
5,8 10 1 4104
6,8 4
oceny krytyków
Egoiści
powrót do forum filmu Egoiści

Film ma dość mocne przesłanie, ciekawi mnie, czy w naszym kraju żyją dokładnie tacy ludzie jak
bohaterowie "Egoistów". Pewnie bym się zdziwiła :D Oglądałam go b. dawno temu będac jeszcze w
takim wieku, że trudno coś konstruktywnie ocenić, ale pamiętam, że treść tego filmu była ciężka do
przyswojenia. Gwałt na łódce - koszmar, przebrnęłam z trudem. Sceny, gdy Smutny wraca do
mieszkania z Lubą i kładzie sie do łóżka z otwartymi oczyma, a ona podbiera mu kasę - emocje tej
postaci wpłynęły także na mnie jako widza. Postać Anki, czyli dziewczyny z totalnie zniszczoną
psychiką też była dla mnie przykrym widokiem. Ogólnie nie jest to przyjemny film, trzeba się
przygotować na obniżenie nastroju po taki seansie, ale nikt nie powiedział, że filmy mają tylko cieszyć
oko. Fajnie, że ktoś poruszył tak odważny temat,no i aktorstwo bardzo dobre zwłaszcza Rafał
Mohr(ohh jak ja gardziłam tym gnojkiem Młodym xD)

emmeline37

Film jest dołujący, bo to film o studziennej PUSTCE. Ona podobno jest w każdym, tylko nie nad każdym zapanuje.
Na pewno większe szanse ma u wrażliwszych i być może nawet bardziej u bogatych - bo nie mają/nie muszą już tak bardzo o cokolwiek walczyć.

Co do scen, to ogólnie rządzi tu Frycz, ale dobry jest też moment, kiedy w ciemnej łazience Anka rozpaczliwie próbuje swojej ostatniej szansy u Smutnego, a ten podnosi do twarzy zapalniczkę, zapala ją - i już wiadomo, że została tylko ta pustka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones