PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32268}

Eksperyment

Das Experiment
7,4 40 506
ocen
7,4 10 1 40506
6,0 7
ocen krytyków
Eksperyment
powrót do forum filmu Eksperyment

Mocne kino

ocenił(a) film na 10

Dobre niemieckie kino, dobry przykład filmu gdzie nie potrzeba hollywoodzkiej obsady czy tez
budżetu, aby film był znakomity. Film bez dwóch zdań mnie zaskoczył, niezwykle jest to w jakim
krótkim czasie psychika człowieka może się zmienić, jak w łatwy sposób dostosowujemy się
do roli jaką otrzymujemy. Niewiarygodne jest to że człowiek potrafi wyrządzić krzywdę drugiemu
człowiekowi, radykalna zmiana zachowania ,skłonności do ogromnego okrucieństwa
zwyczajnych ludzi .Gdyby to nie był film oparty na prawdziwym projekcie, nie byłoby mi tak łatwo
uwierzyć w zachowanie ludzi. Udowodniono że ludzie zdrowi psychicznie w specyficznych
warunkach wcielają się w role oprawców i ofiar. Tak naprawdę trudno mam odpowiedzieć na
pytanie czy gdybyśmy my byli na ich miejscu czy nasze zachowania były by podobne czy też
nasze prawdziwe oblicze wyszło by na jaw, trudno mam na to odpowiedzieć, ludzka natura jest
niezbadana, co czyni ja ciekawą.
Zanim oglądniecie film "Eksperyment" polecam zobaczyć dokument "Cicha Furia "Philipa
Zimbardo , który pokazuje właśnie trwanie eksperymentu stanfordziego oraz wspomnienia
byłych 'strażników' i 'więźniów' bardzo polecam !!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones