6,9 140
ocen
6,9 10 1 140
74
chce zobaczyć
{"type":"film","id":486336,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Elegia+na+%C5%9Bmier%C4%87+%22Roja%22-2007-486336/tv","text":"W TV"}]}
Elegia na śmierć "Roja"
  • TVP VOD - https://vod.tvp.pl

    oferta
    Sprawdź szczegóły


Dokument na temat losów Mieczysława Dziemieszkiewicza, legendarnego członka powojennego podziemia niepodległościowego. Bohater urodził się w 1925 roku w powiecie łomżyńskim. Później na tym terenie działał w szeregach NSZ - NZW. Podczas okupacji pracował jako robotnik transportowy w Makowie Podhalańskim. Przewoził również konspiracyjneDokument na temat losów Mieczysława Dziemieszkiewicza, legendarnego członka powojennego podziemia niepodległościowego. Bohater urodził się w 1925 roku w powiecie łomżyńskim. Później na tym terenie działał w szeregach NSZ - NZW. Podczas okupacji pracował jako robotnik transportowy w Makowie Podhalańskim. Przewoził również konspiracyjne materiały, które otrzymywał od swojego brata Romana (pseudonim "Adam"). Wiosną 1945 roku został wcielony do wojska w Warszawie. Po rozstrzelaniu brata przez wojska sowieckie Mieczysław Dziemieszkiewicz zdecydował się na dezercję i wstąpienie w szeregi partyzanckiego oddziału Mariana Kraśniewskiego "Burzy". Tam Dziemieszkiewicz dostał pseudonim "Rój". Film przedstawia również losy innych żołnierzy związanych z podziemiem niepodległościowym. Relacje świadków tamtych wydarzeń są przywróceniem pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

Elegia na śmierć "Roja" zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Canal+, Netflix, HBO MAX, Player, TVP VOD, Play NOW, Itunnes, Apple TV+, Nowe Horyzonty, vod.mdag.pl, Pięć smaków, MOJEeKINO, Vod.pl, Chili, Amazon Prime, Ninateka, Playstation Plus Video Pass, Canal+ Premiery, Dafilms, Cineman, Outfilm, Kino Pod Baranami, Katoflix, Loomi, Viaplay, 35mm, WFDiF i Polsat Box.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.