PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=561006}

Elitarni - Ostatnie starcie

Tropa de Elite 2 - O Inimigo Agora É Outro
7,4 15 577
ocen
7,4 10 1 15577
7,0 3
oceny krytyków
Elitarni Ostatnie starcie
powrót do forum filmu Elitarni - Ostatnie starcie

Przy okazji rzadki przypadek sequela bijącego swojego poprzednika na głowę.

Oczywiście pierwsza część była świetna - ale druga jest lepsza pod każdym względem!

Wszystko tu działa - dramaturgia każdego z trzech głównych bohaterów, sceny akcji, a przede wszystkim tło polityczne.
Fenomenalnie pokazano jak pozornie pozytywne działania mogą doprowadzić do jeszcze większych zniszczeń i jak dokonywały się zmiany społeczne w Rio de Janeiro.

W dodatku zarówno Nascimento (jedna z moich ulubionych filmowych postaci) jak i Fraga mają swoje racje - a wybory podejmowane przez nich są niejednoznaczne moralnie.

Filmy które potrafią połączyć wartką akcję, z dramatem rodzinnym i z mądrym zagłębieniem się w politykę można policzyć na palcach jednej, ewentualnie dwóch dłoni.

Elitarni 2 to jest absolutna czołówka, a co najlepsze - film oparto na prawdziwych wydarzeniach w Brazylii - po wielkich skandalach i ujawnieniu działalności mafii wśród czołowych polityków.

Przy okazji jest to jedyny film w Brazylii który sprzedał się lepiej od Avatara.
Zrobić ambitne kino które pobije najbardziej dochodowy film wszechczasów - to jest wyczyn.

Końcowa przemowa głównego bohatera jest wstrząsająca i zwyczajnie prawdziwa.

Absolutne 10/10 i miejsce w top20 filmów wszechczasów.

ocenił(a) film na 7
klaus_kinski

Aż tak dobry?? Jedynka mi się podobała ,trzeba bedzie sprawdzić

ocenił(a) film na 7
klaus_kinski

Jednak nie tak dobry ,nie wiem czemu,interesuje się polityką, zwłaszcza skorumpowaną :) ale czegoś tu mi zabrakło.Jedynka to była petarda, kręcona z reki jak dokument ,tutaj już nie czułem tego.W jedynce kibicowałem wszystkim trzem bohaterom ,tutaj tylko NaScimento którego było w sumie mało . Jeszcze to tanie moralizatorstwo, lewak Fraga tym najlepszym,najuczciwszym, najbardziej nieprzekupnym, serio? :)

Danio31b

Dokładnie, mam wrażenie że po dość mocno anty lewicowej cześć pierwszej tutaj starali się przypodobać wszystkim na silę. Ciągle to dobry film ale do uderzenia jakie serwuje cześć pierwsza to mu brakuje.

ocenił(a) film na 9
Danio31b

Lewak bo?

ocenił(a) film na 7
beniaminGT

Nie wiem, już nie pamiętam tego filmu :D

ocenił(a) film na 9
Danio31b

A może nie pamiętasz, bo gość, poza tym, że był nazywany lewakiem, nic lewackiego nie mówił.
Nie twierdzę, że był prawakiem czy wolnościowcem, ale gdyby nie narracja osób trzecich, to bym "nie wiedział", że jest lewakiem.

ocenił(a) film na 7
beniaminGT

Może nie jesteś tak uczulony na lewaków jak ja? :D

ocenił(a) film na 9
Danio31b

Wątpię. Dla mnie dobry czerwony to martwy czerwony.

ocenił(a) film na 7
beniaminGT

Ale tak serio to autentycznie nie pamiętam tej postaci.Oglądałem to jakieś 600 filmów temu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones