Napola - Elite für den Führer

1 godz. 50 min.
7,6 11 921
ocen
7,6 10 11921
5 929
chce zobaczyć
{"type":"film","id":148378,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Napola+-+Elite+f%C3%BCr+den+F%C3%BChrer-2004-148378/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Fabryka zła
 • Porter_5 ocenił(a) ten film na: 8

  Bardzo ciekawie opowiedziana historia, okrucieństwo na bardzo wysokim poziomie, akcja z jeziorem i granatami (to nie spoiler i tak ten kto nie ogladal nie wie o co komon) to dreszczowce. Swoją drogą jeśli tak to wyglądało w rzeczywistości to chyba w GROMIE aktualnie tak nie ma:)
  pzdr

 • moonika91 ocenił(a) ten film na: 8

  Porter_5 Ja również nie jestem zwolenniczką filmów o takiej tematyce, więc do "Fabryki zła" podchodziłam dosyć sceptycznie. Teraz po obejrzeniu tego filmu, cieszę się, że go nie skreśliłam i mimo lekkiej niechęci na początku, obejrzałam. Wywołuje w widzu naprawdę silne emocje. Mnie osobiście najbardziej poruszyła wspomniana już sytuacja z granatami. To było naprawdę straszne. Polecam. Warto zobaczyć ten film.

 • baba_yaga ocenił(a) ten film na: 8

  Porter_5 Ten film poruszył mnie do głębi. Swojego czasu oglądałam serię dokumentalną pt. "Dzieci Hitlera". Wszystko idealnie się pokrywa. Straszny czas, biedne dzieci... :(

 • Porter_5 SPOJLER.
  Mi tez film się spodobał, i obie wyróżnione sceny też uważam na ciekawe i kluczowe dla filmu.
  W obu pojawia się ten sam nauczyciel, i tu mnie zastanawia... W scenie z granatem zachował się jak ostatni idiota, widać było że dzieciak aż telepał się ze strachu, więc zamiast skupić się na nim i reagować, ten stał i patrzył wzrokiem osła, potem wrzeszczał, potem uciekł zostawiając uczniów na pastwę losu. Ale dajmy na to, ze spanikował.
  W drugiej scenie / nad jeziorem/
  oprócz głównego bohatera, nikt nic nie robi. Wszyscy grzecznie stoją, wspomniany nauczyciel nawet nie podszedł, słowa nie powiedział, w ogóle nic. Tak wiem, niewiele mógł zrobić w takiej sytuacji, ale skoro był wychowawcą, to wypadało wykazać choć minimum dobrej woli i odpowiedzialności.
  To jakoś mi się mocno w oko rzuciło. Ale żeby było jasne - film ciekawy i w/g mnie godny polecenia.