Napola - Elite für den Führer

1 godz. 50 min.
7,6 11 921
ocen
7,6 10 11921
5 932
chce zobaczyć
{"type":"film","id":148378,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Napola+-+Elite+f%C3%BCr+den+F%C3%BChrer-2004-148378/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Fabryka zła
  • panzer39 ocenił(a) ten film na: 5

Max Riemelt zagrał wrażliwego chłopaka, podążającego własną ścieżką, za własnymi ideałami, kuszony przez ciemną stronę życia aczkolwiek dzielnie się tym pokusom przeciwstawiającego.
    Jednym słowem - prawdziwy, zdrowy umysłowo Aryjczyk, honorowy do tego stopnia by być wzorowym Niemcem ale nie popadać w skrajność faszyzmu.

Tylko dlaczego po obejrzeniu "Fali" mniej więcej od połowy filmu ~dokładnie~ wiemy co wydarzy się dalej? Dlaczego Max Riemelt zarówno w "Fali" jak i w "Fabryce" zagrał TĄ SAMĄ rolę?

Rolę chłopa prawego, pełnego cech przywódczych, zafascynowanego faszystowską ideologią, który w krytycznym momencie potrafił zajrzeć wgłąb duszy i odnaleźć właściwą ścieżkę?

Nie jest to zwykły zbieg okoliczności, Max w obu filmach wyraża te same emocje, prezentuje identyczną mimikę twarzy, niczym nie zaskakuje, a czasem wręcz nuży honorowymi decyzjami, które w realnym ścwiecie miałyby dla niego brutalne konsekwencje.

Gdybym obejrzał "Napolę" a potem "Falę" - odpoweidnio wystawiłbym oceny 8 i 5. A tak - jest na odwrót. Za powtórne oglądanie tego samego przedstawienia, tylko w innej scenografii.

• Ujmko_Ujmko ocenił(a) ten film na: 10

panzer39 To chyba nie wina aktora, że taką mu przyszło zagrać rolę. Pogadaj z reżyserem Fali, czemu stworzył podobną Twoim zdaniem postać, a nie obwiniasz aktora i przypisujesz mu słaby warsztat. Wielu europejskich aktorów chciałoby w tym wieku mieć taki dorobek co Max Riemelt. Mi tam on bardzo odpowiada i przez myśl mi nie przeszło podważać jego zdolności. Mogę Ci ewentualnie zaproponować obejrzenie filmu Siła Przyciągania z Maxem Riemeltem w roli geja, o ile Ci te klimaty nie przeszkadzają, miałbyś wtedy możliwość zobaczyć go w zupełnie innej odsłonie niż te, o których piszesz.