PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698728}
4,7 31 831
ocen
4,7 10 1 31831
4,6 14
ocen krytyków
Facet (nie)potrzebny od zaraz
powrót do forum filmu Facet (nie)potrzebny od zaraz

Nie komedia, a dramat

ocenił(a) film na 6

Ocena mocno zaniżona. Co prawda nie jest to komedia romantyczna, a komedio/dramat - jednak
warty uwagi. Piękne, dopracowane kadry i wspaniały soundtrack. Gra aktorska pozostawia wiele do
życzenia ale główna bohaterka daje radę. W porównaniu do innych polskich produkcji tego gatunku,
wyróżnia się bardzo pozytywnie.
Jednakże jeśli ktoś spodziewa się typowej głupiej komedii romantycznej, ta pozycja nie jest dla
niego.

ocenił(a) film na 6
czoky

lepiej bym tego nie ujęła.Film nie powala, ale
daje do myślenia, poza tym music świetny!

ocenił(a) film na 6
czoky

Właśnie z tym filmem jest taki największy problem, że robi się z niego na siłę komedię romantyczną i ktoś kto ogląda z takim nastawieniem bardzo szybko poczuje się zrażony. A potem ocena jest taka niska mimo, że film naprawdę warty obejrzenia.

ocenił(a) film na 6
xszabelka

Zgadzam się z Wami. Ja też byłam mile zaskoczona kiedy zobaczyłam do końca ten film. Myślałam, że to kolejna miłosna historyjka z plejadą amantów i nazwisk, a okazało się, że jest to bardzo interesująca słodko- gorzka opowieść o kontaktach międzyludzkich. Oczywiście można filmowi dużo zarzucić, ale wspaniała muzyka i klimat, rozgrzeszają twórców z większości wpadek =)

ocenił(a) film na 7
czoky

Jakby powiedział klasyk " i jak tak czyje i ja tak myślę". Jak na polskie warunki super kadry, montaż i muzyka. prawie jak w kinie offowym. Czołem.

ocenił(a) film na 7
czoky

Właśnie, nie komedia a dramat. Podzielam opinie poprzedników - fajny klimat, zdjęcia, muzyka. Krótko: dobrze się to ogląda.

ocenił(a) film na 10
czoky

Dokładnie tak. Gdybym miała komuś opowiedzieć o czym jest ten film to chyba bym powiedziała,że w zasadzie to o niczym. Zdjęcia i muzyka nie dały mi jednak oderwać się od telewizora. Jestem pod ich wielkim wrażeniem.

ocenił(a) film na 3
czoky

To film bez żadnej puenty ani przekazu. Dziewczyna próbuje rozliczyć się z przeszłością pytając swoich byłych, dlaczego ją zostawili. Po kolei:
- z Ksawerym łączyła ją młodzieńcza miłość kiedy miała ok. 15 lat. Rozstali się zapewne z powodu różnic charakterów, co wnioskuję po ich drętwej rozmowie po latach
- Tomek ją zostawił, bo odkrył że jest gejem
- "Łysego" sama porzuciła, nie podejmując próby udzielenia mu pomocy
- Michała zdradziła
- Janek - albo coś mnie ominęło, albo w ogóle nie wyjaśniono dlaczego się rozstali. Z mojego punktu widzenia ten związek miał największy potencjał
- no i Piotr - zdradził ją, bo nie miała dla niego czasu
Czy po tych spotkaniach Zosia już wie, dlaczego nie wychodzi jej z facetami? Moim zdaniem nie. Film kończy się nijak, bez puenty, bohaterka nie wyciąga żadnych wniosków, a ja czuję, jakbym zmarnowała półtorej godziny życia. Jedyny plus w moim odczuciu to muzyka oraz jedna zabawna scena, kiedy mała Zosia jedzie samochodem z tatą. Z chęcią się dowiem od sympatyków tego filmu co w nim takiego "dającego do myślenia"

ocenił(a) film na 6
efka93

Puenta jest taka, że nie ma co szukać jakiegoś większego fatum w nieudanych związkach, po prostu, życie, czasem tak wychodzi. Natomiast nasze szczęście nie zależy w 100% od tego czy posiadamy partnera czy nie, tylko od nas samych. Bohaterka po spotkaniu się z byłymi facetami odcina się od przeszłości i postanawia wyjechać sama i spełnić swoje marzenie, pojechać do Izraela... i miałam wrażenie ze jest szczęśliwa.

M_Jade

Otóż to! I tak jak wczesniej zostalo to napisane: muzyka, zdjecia - zdecydowanie na plus i jak zwykle bardzo dobra Joanna Kulig.Maciej Stuhr tez wypadl ok. Szkoda tylko, ze promowany byl niewlasciwe i tym samy wprowadzal w bląd.

ocenił(a) film na 6
efka93

Miło się ogląda film, w którym ludzie po prostu żyją. Kadry, muzyka...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones