PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36618}

Filar

La jetée
7,6 3 449
ocen
7,6 10 1 3449
7,8 12
ocen krytyków
Filar
powrót do forum filmu Filar

Rozczarowanie

ocenił(a) film na 4

Niestety, nie rozumiem zachwytu nad tym "filmem". Dziwi mnie, że ma ocenę dużo wyższą niż "12 Małp" (które to ponoć postało na jego podstawie). Poza ciekawym zakończeniem nie widzę tu nic specjalnego. Fabuła jest ok, lecz sposób jej opowiedzenia (pokaz slajdów [zdjęć] i narrator spoza kadru) do mnie nie przemawia. Nie, żebym nie lubił eksperymentów filmowych... Ale ten do mnie nie trafił.
4/10, za końcówkę i orginalność.

FTW

Po części się z Tobą zgadzam. Myślę jednak, że nie za bardzo można ów obraz przyrównać do "12 małp". To tak trochę, jakby przyrównywać książkę do filmu. Jako film, pokaz slajdów do mnie nie przemawia, jednak jako oddzielna koncepcja "Filar" wart jest obejrzenia.

ocenił(a) film na 10
FTW

"Ponoć powstało na jego podstawie"? Fabuła jest przecież bardzo podobna, w wielu momentach wręcz identyczna. Inspiracja "Filarem" jest oczywista.

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Poza tym w napisach początkowych "12 małp" jest informacja, że inspiracją było "La Jetée". Ja właśnie z nich dowiedziałem się o tym filmie.

ocenił(a) film na 10
pan_dziejaszek

Tego nie wiedziałem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones