G.I.T.M.O

1 godz. 22 min.
5,8 126
ocen
5,8 10 126
146
chce zobaczyć
{"type":"film","id":295178,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/G.I.T.M.O-2005-295178/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu GITMO - Nowe prawa wojny
 • Ci źli Amerykanie zamykają w strasznej bazie Guantanamo terrorystów. Tymczasem każde więzienie w Azji i Ameryce Łacińskiej jest dużo gorsze. Wszędzie gdzie pojawił się terroryzm pojawiła się presja by działać brutalnie. Czasem to się sprawdzało a czasem nie.
  Nie ma jednak sensu upraszczać debaty. Czym są prawa człowieka ?
  Czy Szin Beth i Mossad łamią prawa człowieka czy je chronią - jedno i drugie. Nie da się bronić praw człowieka nie niszcząc terrorystów.
  W Hiszpanii w latach 80-tych już w UE wyrywano członkom ETA paznokcie. Nie mogę jednak zrównać tego łamania praw człowieka z zabiciem niewinnych ludzi w supermarkiecie. Te prawa nie są nowe znamy te dylematy z lat 70-tych ale dlaczego w tym filmie nie dylematów ....

 • Adi_3 Tylko z tą różnicą, że w Azji, Ameryce Łacińskiej zamykają tych co łamią prawo na ich terenie. A amerykanie wpierniczają się w sprawy na arenie międzynarodowej! Co mają lata 70-te i 80-te do czasów teraźniejszych. Tym są prawa człowieka. http://www.unic.un.org.pl/prawa_czlowieka/ . Teraz terrorystą można nazwać każdego. Amerykanie określają terrorystami te kraje w których można przeprowadzić operacje typu - "wolność dla ropy" - vide Irak. Metody typu wyrywanie paznokci to nie są cywilizowane metody nawet na terrorystów.
  Ja rozumiem amerykański sen - rajska kraina bogactwa i wolności. nawet oni to rozumieją. Ale ty chyba w to co napisałeś nie wierzysz?
  Ale nie wciskaj ciemnoty innym proszę.

 • harald807 to Ty harald nie wciskaj innym ciemnoty. Proszę!