Ga, ga: Chwała bohaterom

1985 1 godz. 24 min.
7,2 4 363
oceny
7,2 10 4363
3 584
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":2}
powrót do forum filmu Ga, ga: Chwała bohaterom
  • balog_2 ocenił(a) ten film na: 10

miałem jedno skojarzenie : ilekroć mowa była o środkowym pokoju, czy
    palu - padało coś w rodzaju : cały czas czekamy, mamy nadzieję że
    nadejdzie, liczymy na to ... że pojawi się w końcu największy
    bohater - tylko kim on jest dla Szulkina ? Chrystusem ?

• kamil_zawada1984 ocenił(a) ten film na: 10

balog_2 Właśnie zagadka ale przez takie filmowe zagadki filmy stają się niezapomniane i ciekawsze

• balog_2 Mem zdaniem, to system panujący w tym świecie jest po prostu parodią chrześcijaństwa. Mesjanizm sprowadzony do zwierzęcego rozkoszowania się powolną śmiercią Bohatera, by reszta mogła cieszyć się, że żyje w ogóle. Nieważne, że w ohydnej, brudnej, popapranej rzeczywistości. No i zawsze można się pocieszyć, że nie jest się aż tak zeszmaconym zbrodniarzem, jak Bohater. Film ukazuje okropieństwo totalitaryzmu. Kłamstwo jest tutaj podstawą systemu, kłamstwo trzyma go w całości. Film ciekawy, czasem śmieszny, ale co do przesłania, przerażający.

• jadawin Chrystus wisiał na środkowym krzyżu,po obu jego stronach znajdowali się ukrzyżowani złoczyńcy...
    Myślę, że to bardzo sugestywny symbol...też widzę w nim Jezusa.
    Wszyscy czekali na Zbawiciela, na Odkupienie... bo ich szczęście * jakże groteskowe były słowa wypowiedziane przez prostytutkę! *
    to klapki na oczach, stworzone na ciepłym łonie rządu.

Propagandowa polityka mass mediów mająca na celu ukazanie, jakim to sprawiedliwym i prawym jest ten ustrój.
    'Ordnung muss sein.'

Mesjanizm jednostki, nic dla państwa nie wartej jednostki . (porównanie fotela Bohatera i malutkiego stołka...cóż za ironia.)

• Boogey Też mi się Biblia tłukła po głowie, wymieszana z nieszczęsnym Tuhaj-bejem oczywiście, z powodu Olbrychskiego.