PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=477713}
1 058
chce zobaczyć
Gears of War
powrót do forum filmu Gears of War

Te które chciałbym zobaczyc:

1.Gears of war- mogłoby być z tego niezłe sensacyjne kino SF
2.Crysis- podobnie jak wyżej. Jeśli twórcy by niczego nie spieprzyli to też mógłby być murowany hit.
3. FEAR- Jako film sensacyjny z domieszką klasycznego horroru.
4. Red Dead Redemption- świetny aczkolwiek mroczny western. To też mogłoby się udać.
5.Alan Wake- mógłby to być świetny mrożący krew w żyłach thriller. Mógłby być....
6. Duke Nukem- pdobnie jak Gears of War i Crysis tyle że z elementami komedii.
7. Castlevania- baśniowa ( ale mroczna) opowieść o rycerzu walczącym przeciwko Wampirom, Wilkołakom, Goblinom czy Czarnoksięznikom. Też chciałbym to zobaczyć.
8. Splinter Cell- typowe kino political-fiction. Inteligenty film dający do myslenia i niezwykle zaskakujący.

Te których nie chciałbym zobaczyć:

-GTA Vice City
-GTA San Andreas
-GTA 4
- Mafia
- Mafia 2
- Assassin's Creed 2

Nie chciałbym zobaczyc z jednego bardzo ważnego powodu. Te gry to wielkie hity które bardzo wpłynęly na rozwój gier konsolowych i komputerowych. Nie chcialbym widziec jak ktoś paprze tak świetne produkcje w żenujący sposób przenosząc je na ekran ( Max Payne, Tekken, Dragon Ball). Za łatwo je spaprać. żeby taki film odniósł sulces wszystko musiałoby być idealne. Od obsady po fabułe na klimacie i muzyce kącząc. Ktoś musiłaby do tego podejść z sercem.

A jakie wy macie przykłady????

teksas55

Myślę, że każdy gracz chciałby zobaczyć na dużym ekranie serie BLLIZARDA czyli:

- Diablo
- StarCraft
- WarCraft

Oczywiście nakręcone z wielkim rozmachem.. Zresztą Diablo od dość dawna jest w planach a Warcraft z tytułem The Rise of the Lich King jest w produkcji.

Ponadto z chęcią zobaczyłbym ekranizacje jednego z najlepszych RPG'ów jaki powstał czyli Planescape: Torment. Fabuła gry jest niezwykle rozbudowana i wciągająca..

Return to Castle Wolfenstein - też ciekawy klimat i histora.
Heroes of Might and Magic - Fantasy kręcone z rozmachem.. Chyba nic lepiej się nie ogląda :P

teksas55

gta vice city jest na podstawie Scarface tak więc zrobione w odwrotnej kolejności i dużo dużo wcześniej film powstał

teksas55

1. God Of War (wszystkie części)
2. Heroes of Might and Magic VI
3. Warhammer 40.000

teksas55

Te których nie chciałbyś zobaczyć, chciałbym zobaczyć(poza SA i GTAIV w które jeszcze nie grałem) dołączyłbym serię Modern Warfare i parę innych, jednak chciałbym zobaczyć coś z rozmachem godnym Władcy Pierścieni, a nie gniot jakie już występowały na podstawie gier.
Bardzo chciałbym zobaczyć właśnie MW oraz Dead Space - wspaniały materiał na horror-akcję.

teksas55

1. Assassin's Creed (2, Brotherhood, Revelations)
2. Call of Duty Modern Warfare (1-3)
3. Battlefield 3
4. Uncharted (seria)

teksas55

Muszę na początku zaznaczyć że bardzo ciekawy temat. Ja jako wielki fan wszystkich tytułów Blizzarda chciał by właśnie zobaczyć je wszystkie z naciskiem na Starcrafta. Chętnie zobaczył bym coś na podstawie Borderlands, jak i Fallouta o którym nikt tu nie wspomniał (ech jak jak za dzieciaka chciałem mieć power armour). Ale zdecydowanie na szczycie mojej listy stoi Cyberpunk 2020. Nie jest to wprawdzie gra video ale widziałem też tu Warhammera 40K który zaczął żywot w wersji figurkowej.

p.s.
Co do serii MW w którą 3 część kupiłem głównie dla fabuły, podejrzewam że był by to kolejny amerykański film typu Blackhawk down czy Hurtlocker, nie mówie że były to złe filmy, wręcz przeciwnie, ale mam już trochę dość tej zajebistości armii amerykańskiej i zdecydowanie wole oglądnąć Demony wojny według goi po raz n-ty, niż kolejną produkcje o słusznej wojnie z teroryzmem, czyczym tam sobie nie wymyślą

Soulflylegion

Jezeli mieli by juz robic ekranizacje serii modernwarfare to jak dla mnie najlepiej film sprzedal by sie jako niezniszczalni w stylu maichela baya czyli totalna rozwalka z masa efektow specjalnych bo taka jest gra. Fabula jest wporzadku ale nie gra tam pierwszych skrzypiec i nie trzeba by niewiadomo jakiego rezysera zeby to w miare porzadnie skleil ale jak juz mowilem wczesniej ja jako rezysera MW widzial bym Baya ;)

teksas55

-Starcraft
-Strife: Quest for the sigil (pastisz, horror albo coś, cokolwiek - ta gra jest niesamowita tak że i tak byłoby idealnie)
- Duke Nuk'em
-Onimusha ;D
-FALLOUT FTW !

upior_w_kosciele

fahrenheit !!!!!

użytkownik usunięty
teksas55

Ja bym chciał zobaczyć:

- Assassin
- Bioshock
- Driver
- Need for Speed
- Left 4 Dead
- Mafia II
- Halo
- Wiedźmin 2
- Call of Duty - Od Modern Warfare, to był by na prawdę dobry pomysł zrobić taką część filmu. Film mógłby być w 3 częściach, czyli od 1 do 3 części

Jest jeszcze kilka takich gierek...

Final Fantasy 8,9,10
Alan Wake
Silent Hill 2,3
Chrono Cross

A ja chętnie zobaczył bym ekranizacje Tibii, wszystkie misje.
ludzie ogarnijcie się, zobaczcie na aktualną kinematografie a następnie piszcie

teksas55

- Mass Effect jako serial - coś w stylu Battelstar Galactica lub Star Trek
- Gothic z podobnym rozmachem jak Władca Pierścieni
- Assassin's Creed
- Uncharted

użytkownik usunięty
Uziriel

Jak chciałbyś zobaczyć Gothica z rozmachem LotR skoro tak rolę odgrywa tylko tak naprawdę jedna ważna postać ? :D

Wyobrażam sobie tylko jakby wyglądało to u kogoś, kto zmieniłby trochę scenariusz. Nieznajomy miałby za kompanów Diega, Miltena, Lestera i Gorna. Film nie musi być wiernym wzorem gry, ale powinien zawierać w sobie "ten" klimat.

teksas55

Ja bym chcial zobaczyc Assassins Creeda bo jakby zrobili to porzadnie to mogl by wyjsc bardzo dobry film science fiction z poradnym klimatem i bardzo dobra fabula przemieszanie terazniejszosci z podrozowaniem w animusie i glowny bohater uczacy sie umiejetnosci poprzez niego moglo by dac lekki klimacik matrixa i incepcji wydaje mi sie ze zrealizowany w porzadny sposob ten film mial by bardzo duzy potencjal
Seria Modern Warfare - napakowany efektami film taki wysoko budzetowy film w stylu niezniszczalnych
Wiedzmin- coprawda scenariusz powinien byc oparty o ksiazki, ale to gra tak naprawde wylansowala ksiazki na swiecie i to dzieki niej film mial by mozliwosc powstac
Splinter Cell - Bardzo fajny material na film
Metal Gear Solid - Akcja plus science - fiction z domieszka genialnej fabuly baaaardzo dobry material na film
Prototype - Kiedy 1-szy raz przechodzilem ta gre od razu pierwsze co pomyslalem to ze chcial bym zobaczyc film na podstawie tej gry

Natomiast zdecydowanie nie chcial bym zobaczyc ekranizacji Mass Effecta. Jest to moja ulubiona seria gier na PC i sama w sobie jest bardzo filmowa i uwazam ze nie ma takiej potrzeby aby robic o tym film gdyz musiala by to naprawde byc mega produkcja gdzie efekty specjalne staly by na najwyzszym poziomie pozatym nie wydaje mi sie aby ktos zrobil ten film w taki sposob aby uchwycil klimat gry i taka ekranizacja byla by rozczarowaniem

użytkownik usunięty
adi1987

Co do Wiedźmina - nie, gra nie wylansowała książki bo zanim gra wyszła to Sapkowski ukończył sagę znaną już wtedy na świecie, a film, no cóż, był już taki jeden co zrobił, ale co z tego wyszło....

teksas55

Parasite Eve, Fallout i prawdziwe horrory Resident Evil i Silent Hill, a nie ta sieczke, ktora nam seryjnie serwuja.

teksas55

- Starcraft
- Fallout
- Mass Effect
- Elder Scrolls

Najlepiej seriale,a nie filmy ;]

teksas55

Hmm nie bede powtarzal juz wielu tutaj wymienionych tytułow wiec od siebie dodam:
- Metro 2033 - swietny klimat postapokaliptyczny z polaczeniem survival horror.
- Dead Space - SF survival horror do tego swietna fabula.
- Army of Two - typowa sieka jak w Niezniszczalnych :)

teksas55

Soul Calibur

teksas55

Wiedzmin - jako serial
Final Fantasy 7
Painkiller
Borderlands
Devil May Cry
Dark Souls

teksas55

Na pewno nie chciałabym obejrzeć Wiedźmina, po prostu nie widzę nikogo odpowiedniego do roli Geralta, a nie chciałabym się rozczarować. MW to świetny pomysł, zwłaszcza nieśmiertelny cpt. Price. Bioshock z odpowiednim rozmachem byłby genialny. Mass Effect. Niestety nie podobał mi się film Hitman, czekam aż ktoś lepiej wykorzysta potencjał agenta 47. NFS będzie można niedługo obejrzeć. Podejrzewam, że Assassin's Creed jako film spodobałoby mi się bardziej niż gra. Ale prawda jest taka, że większość gier albo nie nadaje się do ekranizacji, albo straci bezpowrotnie swój urok, w końcu chodzi o to, że to my jesteśmy częścią gry i to od nas zależy jej przebieg (w pewnym stopniu).

soboftoor

top 10 : 1.god of war , 2.diablo , 3.gothic , 4.fable , 5.warcraft , 6.warhammer , 7.the suffering , 8.fear , 9.dante inferno , 10.medal / call / battlefield.

teksas55

Na pierwszym miejsc DIABLO :-)))

teksas55

FPS-y generalnie nie robią dobrych filmów, jak niestety mieliśmy już nie raz okazję się przekonać, ale mimo wszystko chciałbym zobaczyć ekranizację Unreal-a, bo to miało fabułę z naprawdę dużym potencjałem jak na strzelankę.

teksas55

Nie wiem czy filmy na podstawie gier mają sens to jeszcze nigdy sie nie udało

teksas55

W sensie żaden film na podstawie gry nie był dobry w najlepszym wypadku przeciętny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones