PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33191}

Gerry

6,1 4 714
ocen
6,1 10 1 4714
6,9 8
ocen krytyków
Gerry
powrót do forum filmu Gerry

Ten film to strata czasu, można się przespać, a kiedy się obudzisz po godzinie, bohaterzy nadal chodzą po tej pustyni. Jedyna akcja filmu to chyba końcówka, dokładnie napisy końcowe.

Co za szmira, ciekawe co na to wy - znawcy.

Wlodis

Twoja empatia jest słaba, bohaterowie przeżyli wielką tragedię, może nie było tego widac zbytnio po nich, nie było histerii jedynie załamanie i poddanie się temu co przyszło, mi się podobało to jak ładnie był przedstawiony upływajacy czas w otaczających ich otoczeniu pustynnym podczas gdy oni umierali, zachód słońca, płynące chmury na niebie itp

Wlodis

wielkiego? spokój i minimalizm. nie twierdzę, że to najbardziej porywający film jaki widziałam, ale trzeba umieć też oglądać takie kino. potrzebne jest wyczucie i skupienie. można wpaść w trans- razem z bohaterami,a to jest cecha filmu wybitnego.
jeżeli nie podoba Ci się to wyłącz i tyle- nikt na prawdę Cię nie zmusza. też kwestia gustu tu wchodzi w grę. ja np. zasnęłam na 1 cz. władcy pierściania, a fabularnie był ze 100 razy bardziej rozbudowany.
pozdr

ocenił(a) film na 9
Wlodis

piękne krajobrazy, świetne kadry, niejednoznaczne, zmuszające do refleksji zakończenie, cała masa metafor,które można odebrać w bardzo subiektywny sposób, Matt Damon i Casey Affleck, absolutnie niczego nie narzuca widzowi, ma coś, co sprawia, że film jest dobry i to widać, nic nie jest przypadkowe.

ocenił(a) film na 1
Wlodis

Nie można tak reagować na czyjąś opinię: "jeżeli nie podoba Ci się to wyłącz i tyle- nikt na prawdę Cię nie zmusza". To tak jakby na pozytywne opinie ktoś odpisał "jeżeli Ci się podobał, to oglądaj, a nie komentuj".

Popieram opinię Wlodisa. Film nie ma w sobie nic odkrywczego. Żadnych problemów nie ukazuje, żadnych konfliktów nie ma. Zbyt łatwo jeden z drugim się zgadza co do kierunku w którym mają iść. Ktoś napisał, że drugi ktoś ma za mało empatii. Ja się starałem wczuć w sytuację bohaterów i nie wyobrażam sobie tak olewczego stosunku, gdy rozchodzi sie o moje życie:
- mieliśmy iść na górę
- ale spójrz, zwierze poszło tam, pewnie do wody
- acha, no to chodźmy

wtf? Wtedy jeszcze nie wyglądali na wycieńczonych, więc powinni myśleć racjonalnie. Powinni się pochapać co najmniej jak w Blair Witch Project, gdy się okazało, że nie ma mapy.

Dodatkowo te rażące błędy operatora kamery: ustawianie ostrości przy właściwie statycznej scenie albo skakanie obrazu (góra dół) tuż przed tym, gdy kamera ma ruszyć w bok za bohaterami. Z pewnością nie są to najlepsze zdjęcia. Jest mnóstwo filmów z lepszymi zdjęciami, ale mimo to blędnącymi przy fabule.

ocenił(a) film na 9
Wlodis

- długie sceny ( powyżej 12 min )
- świetne pokazanie emocji w wydawałby sie łatwy sposób, ale tak naprawdę sporo trzeba było talentu by to pokazać
- świetne dialogi oraz klimat
- i moim zdaniem dużo improwizacji aktorów
to wszystko i może więcej sprawiło że film jest dla mnie arcydziełem, więc jak ktoś się nudził oglądając go to może powinien podejść do niego z innej strony

ocenił(a) film na 1
felix_cat

- "długie sceny".
Faktycznie, racja. To niewątpliwie plus.

- "świetne pokazanie emocji (...)".
Tu jednak tak jak pisałem wyżej. Według mnie nie ma tutaj żadnych emocji. Tylko zalążki. Podaj przykład sceny w której emocje są ukazane świetnie. Nawet gdy jeden dusił drugiego, to wyglądało to jakby zażył wcześniej jakieś silne środki uspokajające. Jak zimny morderca. Przecież udusił kumpla, a nie poczuł przy tym nic.

- "świetne dialogi". Normalne. Po prostu nie są złe ani sztuczne. Zwyczajne rozmowy jednoznaczne. Świetny dialog jest np. w filmie "hunger", gdy bohater rozmawia z księdzem. Tam widać, że rozmowa toczy się poza słowami. TO jest sztuka wyreżyserować taki dialog. Czasem nawet wystarczą dwa słowa odpowiednio dobrane i mamy zalążek dobrego dialogu (mam tu na myśli np. "Garden state" - scena na cmentarzu. Bohaterowie wyrażają współczucie używając słowa "f*ck" - tu właśnie widać, że słowa słowami, a sens gdzie indziej). Takich przykładów jest mnóstwo. W "Gerry" dialogi są czasem nietrafione, a zawsze są dosłowne. Mówią to co myślą. Nie ma przyjemności ze słuchania. Tak jak napisałem wyżej (niedosłownie) dialog o zmianie kierunku marszu. Mają się nijak do emocji (załóżmy, że jednak były emocje).

- "klimat"
Film nie ma klimatu. Są dobre zdjęcia. Niektóre jednak są spaprane i te psują wrażenie ogólne.

Więc powtórzę słowa Wlodisa: "Proszę, niech mnie ktoś oświeci". Chcę zrozumieć co w tym filmie jest dobrego i proszę nie piszcie "jak Ci się nie podobał to nie komentuj" itp.

ocenił(a) film na 1
Wlodis

Czy ukryte pragnienie autodestrukcji ogranicza zdolności intelektualne? Czy w chwili śmierci najważniejsze jest by nie umierać samotnie? Czy twórcy filmu chcieli udowodnić, że można zebrać środki na realizacje filmiku o niczym? Czy twórcy filmu chcieli się przekonać czy ktoś będzie oglądał taką produkcję? Zbyt marna to produkcja, by zaprzątać sobie takimi pytaniami głowę.

ocenił(a) film na 1
Wlodis

W tym filmie nie ma nic wielkiego. Jednak biorąc pod uwagę, że film jest produkcji amerykańskiej, a jest wybitnie nieamerykański(właściwie to jest nijaki), dodając fakt, iż reżyserem jest szanowany gej, a aktorami dwaj atrakcyjni mężczyźni można stwierdzić, iż film powstał za minimalne koszty, a zarobił na ludziach ciekawych czegoś "innego". Notabene dobry sposób na zarobienie pieniędzy:P 1/10, tylko inne 1/10 niz np. AvP 2, 1/10 dla Gerry to takie ambitne jeden:P

Wlodis

HA HA!!! Święta racja!!! W tym filmie jest tak: (ONI) idą, idą, idą, idą (i nic się nie dzieje); po czym: idą, idą, idą i idą (cały czas nic się nie dzieje). Żeby było ciekawiej oni dalej: idą, idą no i (dla odmiany) idą...lecz niestety NIC SIĘ NIE DZIEJE.
Ale jak to tak!? Coś się jednak tutaj DZIEJE!
Biedny widz MUSI patrzć jak ONI idą, idą i idą... Mądry widz zawsze sobie poradzi! - Ja śmiałem się do rozpuku!!! Prawie się posikałem ze śmiechu! To najlepszy film "o chodzeniu" pod słońcem! Co prawda tyko jeden z bohaterów "doszedł" do celu, ale przecież hirołem może zostać tylko jeden! Drugi musiał zginąć (z rąk pierwszego-żeby było dramatycznie!)Szoł mast goł on! BO TAK!

Film masakrycznie beznadziejny dla ludzików o bardzo małych główkach - kochajmy ich bo przecież gdzieś są!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones