Ghoulies

1985 1 godz. 21 min.
4,5 594
oceny
4,5 10 1 594
258
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Ghoulies
 • Shady_Yo ocenił(a) ten film na: 3

  Film zapowiada się całkiem przyjemnie, lecz później okazuje się klapą i raz po raz rozczarowuje. Całkiem ciekawie wyglądające stworki mogłyby stanowić konkurencję dla lepiej rozchwytywanych Crittersów czy Gremlinów gdyby... 1) pojawiały się znacznie częściej i stanowiły większe zagrożenie dla bohaterów filmu; 2) mniej tu było marnego wątku okultystycznego, a więcej horroru (właściwie to w filmie tytułowe "ghoulies" zostały potraktowane z przymrużeniem oka, częściej oglądamy jakieś tandetne czary-mary w wykonaniu nawiedzonego, głównego bohatera); 3) więcej było akcji i napięcia - zamiast tego oglądamy wyjątkowo lekki horrorek (być może poza jedną sceną), który od pewnego momentu zaczyna nużyć; 4) nie to tandetne zakończenie, którego bardziej się spieprzyć nie dało. Szkoda, bo wygląd potworków był całkiem gustowny... zabrakło nawet klimatu, który dla mnie w horrorze jest najważniejszy. A chyba najgłupszym pomysłem było wprowadzenie do filmu dwóch karłów. Po ich "wejściu" film jeszcze bardziej traci na uwadze widza, która zaczyna mieć już tego powoli dosyć... jedna, czy dwie ciekawsze sceny filmu nie uratują. Moja ocena: 3/10.

 • Bodzepor ocenił(a) ten film na: 3

  Shady_Yo Ja się zastanawiałem, dlaczego grupa ludzi dobrze po 30ste zachowuje się jak banda gimbusów, a potem się okazało, że oni robią za studentów. A poza tym rozwaliło mnie tych dwóch gostków, którzy przysłuchują się, jak babka drze się jak opętana bo ją zażerają potworki, a oni rżą i stwierdzają, że ich kumpel nieźle ją musi obracać - myślałem,że chodzi o to, że oni są naćpani, ale okazało się, że cały czas siedzieli z niezapalonym skrętem.:P
  A już końcówka jak wyskoczył ten brodaty śmieszek i zaczął z truposzem pojedynek na kurvviki w oczach mnie po prostu rozłożyła na łopatki.

 • marian83 ocenił(a) ten film na: 5

  Bodzepor No ja dołożę, że praktycznie niczego nie dowiadujemy się o tytułowych bohaterach. I na pewno w tej części nie wychodzą z toalety :P Jedynym pozytywnym aspektem tego filmu jest Bobbie Bresee :D Chyba nawet miała ten sam kuszący strój co w Mausoleum 1983 ;)