PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=799}
7,1 88 472
oceny
7,1 10 1 88472
6,4 17
ocen krytyków
GoldenEye
powrót do forum filmu GoldenEye

"GoldenEye" to mój ulubiony Bond z jednego podstawowego powodu - Alex Trevelyan vel Janus. To pierwszy bondowski czarny charakter, który ma za sobą jakąś sensowną historię, motywację inna niż szaleństwo i żądza władzy, a zarazem bohater z krwi i kości, a do tego jak zagrany! Wielkie brawa dla Seana Beana, który już całkowicie podbił moje serce jako Boromir. Pierce Brosnan IMHO się sprawdził - jest Bondem w sam raz na nasze czasy. A Iza Scorupco jest tu bezpretensjonalna, ładna, ma wdzięcznie wschodnioeuropejski akcent, no a aktorsko jest może i jedna z najlepszych dziewczyn Bonda ;)

ocenił(a) film na 8
Roxana

Ja też lubię Janusa, i jako wykonanie aktorskie ( dobra gra Seana), i jako postać. Szczerze mówiąc, to polubiłam go bardziej niż Bonda wtym filmie, czy to miał być zamierzony efekt twórców?

ocenił(a) film na 10
panna_x_filmweb

Jakby nie było Bean to dobry aktor

ocenił(a) film na 8
Roxana

Fakt, Bean to jeden z najlepszych (świetnie zagrany przede wszystkim) przeciwników Bonda w całej serii. O ile dobrze liczę, w Goldeneye po raz pierwszy wykorzystano motyw z byłym, mszczącym się agentem MI6. Pierwszy, ale nie ostatni, patrz Skyfall.

ocenił(a) film na 7
adamcpdst

btw nei wiedziałem że można przeżyć upadek z takiej wysokości (patrz finałowa scena z anteną) :D

ocenił(a) film na 8
Anjunadave

Przecież on tego nie przeżył.

ocenił(a) film na 7
adamcpdst

przeżył dopiero spadająca antena go dobiła.

ocenił(a) film na 8
Anjunadave

Fakt, po 3 latach obejrzałem ponownie. Zwracam honor. :)

Anjunadave

Kogo obchodzą takie drobiazgi? :P Do spadającego samolotu też raczej trudno wskoczyć, ale agenci brytyjskiego wywiadu są wyjątkowi pod każdym względem. ;)

ocenił(a) film na 8
Anjunadave

oj tam, to akurat typowe w filmach, że bohaterowie "przeżywają"podobne sceny i umierają dopiero po chwili.

ocenił(a) film na 10
adamcpdst

Walken też był genialny

ocenił(a) film na 8
Otto_F

Ok, ale był byłym agentem KGB, a nie MI6. ;0

ocenił(a) film na 10
adamcpdst

Tak tak, ale mnie chodziło ogólnie o przeciwników 07

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 7
Roxana

A ty widziałeś chociaż inne bondy

użytkownik usunięty
Roxana

A mój jeden z mniej lubianych z jednego prostego powodu - Pierce Brosnan. Sztuczny i sztywny, nie lubię jego Bonda.
Sam film to mieszanka starych sprawdzonych rozwiązań (komedia sensacyjna, tajna baza badassa) z kilkoma nowymi.
Twórcy bez udziału jednego z ojców serii Alberta Broccoli wyraźnie nie mieli pomysłu w jakim kierunku poprowadzić dalej serię, która na szczęście po erze Pierce'a wyszła na prostą.

ocenił(a) film na 7
Roxana

Czarny charakter nie może być "BOHATEREM" !!!! ja rozumiem twój przekaz ale to jednak czarny charakter postać negatywna zła itd... pozdrawiam nie czepiam się :) A bon całkiem niezły

Roxana

Witam ,ja ostatnio sobie odświeżyłem ten film i powiem szczerze że D.. nie urywa fabuła taka sobie, piosenka faktycznie świetna Tina Turner ale Janus jako nie wzbudził mojej sympatii już wolę Sancheza z LTK. Już Toomorrow Never Dies był lepszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones