56 min.
6,7 100
ocen
6,7 10 100
41
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"type":"film","id":211791,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Goralenvolk-2004-211791/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Goralenvolk
 • Wujek_Sylwek ocenił(a) ten film na: 8

  Niestety zabrakło dbałości o zrozumiałość słów na ścieżce dźwiękowej. Niektórzy interlokutorzy są starzy i schorowani i mówią bardzo niewyraźnie. W innych przypadkach przeszkadzają odgłosy otoczenia, jak np. ogień buszujący w kominku czy niedaleka piła mechaniczna.

  Zwyczajne polskie napisy by bardzo pomogły temu dokumentowi. Szkoda, że autorzy nie mieli na to czasu lub na to nie wpadli.

 • Wujek_Sylwek Fakt

 • maciusiko ocenił(a) ten film na: 7

  Wujek_Sylwek Dokładnie.

 • maciusiko ocenił(a) ten film na: 7

  maciusiko Ale i tak dobrze, że powstał ten film. Nie wiedziałam o tej organizacji...

 • Krzypur ocenił(a) ten film na: 5

  Wujek_Sylwek Niezły film, ale czy prawie rewelacyjny... Górale mieli zawsze swoją drogę (coś jak Ślązacy), którą nie zawsze się podążało z polskim międzywojennym patrzeniem na wschód. Nie nam oceniać tych ludzi. Bardziej stosuje się do nich słowo kolaboracja, a nie zdrada (ciekawe szczegóły można znaleźć u Ronikera w "Pamiętnikach 1939 - 1945"). Ciągle zasadne jest pytanie o samobójstwo Warszawy zwane Powstaniem Warszawskim, a co wygląda na zmowę sowiecko-niemiecką. Wiele pytań. Dobrze że mówi się o tych niełatwych sprawach, szkoda, że czyni to dziennikarz GW, któremu naczelny powinien zlecić inne zadanie, np. dotarcie do tych, którzy w 1939 witali Rosjan i Niemców kwiatami,, a w 1945 tylko Sowietów witali, zaś Polaków wydawali a mówili w jidysz.