PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=774747}

Gra o wszystko

Molly's Game
7,2 47 136
ocen
7,2 10 1 47136
6,3 26
ocen krytyków
Gra o wszystko
powrót do forum filmu Gra o wszystko

Miks "Wilka z Wall Street" z "Samą przeciw wszystkim" ale dodający coś od siebie i mimo wszystko odróżniający się od wspomnianej dwójki. Główna tu zasługa scenariusza, który daje bohaterce znacznie więcej scen, gdzie poznajemy ją poprzez rozmowy z rodziną (świetna scena pod koniec filmu przy lodowisku) oraz... brak rozmów z przyjaciółmi (bo raczej ich nie ma), a przez jej głos jako narratora niektórych scen.

Ze wspomnianych trzech filmów podobał mi się najbardziej a Wam?

PS: Trochę więcej o filmie napisałam tutaj: https://www.facebook.com/niefikcja/photos/a.955219407964416.1073741828.954259001 393790/955214761298214/?type=3&theater

ocenił(a) film na 6
radosiewka

Świetna scena przy lodowisku?
Według mnie pogrążyła ona i tak już nieco zbyt ckliwą końcówkę filmu.

ocenił(a) film na 6
anielacna

Dokładnie. Ten film jest tak przegadany ,że głowa zaczyna boleć pod koniec.
Ilość patosu i lukru grozi nudnościami.
A scena na lodowisku jest tego ukoronowaniem.

użytkownik usunięty
permis

Zgadzam się strasznie przegadany. Pierwsza połowa bardzo dobra ale druga mi się nie podobała. Wilk dużo lepszy . Potencjał byl, ale zabrakło czegoś.

ocenił(a) film na 8

no tak ru**ania nie było jak w Wilku to i zabrakło czegoś.....
Nie rozumiem przypierdzielania się do filmu.
Naprawdę dobre kino

ocenił(a) film na 6
permis

Największy problem tego filmu jak dla mnie to reżyseria, widać, że Sorkin to debiutujący reżyser, dodatkowo to on napisał scenariusz i pewnie ciężko mu było "wyciąć" jakieś sceny, no bo on je napisał.

Na przegadany film byłem gotowy ale mnie uderzyła bardziej inna rzecz.
W The Social Network (które Sorkin napisał) mamy scenę kiedy Mark (czy tam Jessie) wraca do pokoju po randce i rozstaniu ze swoją laską, po czym tworzy stronę do porównywania dziewczyn, wtedy fajne zagrywki montażowe, narrację z offu, dobrą muzykę pod to etc. wszystko dzieje się szybko i jest po prostu cool. Tutaj podobną rzecz użyto kilka razy, chociażby przy każdej grze w pokera mamy dokładnie ten sam schemat, to po prostu zaczyna nudzić znacznie szybciej niż "powinno".

ocenił(a) film na 8
permis

Rozumiem, twój problem. Za dużo słów do zinterpretowania to wysiłek intelektualny, który u niektórych wywołuje fizyczny ból. Ale im więcej będziesz czytał tym ból będzie pojawiał się później. To tak jak z mięśniami i ich treningiem. Powodzenia.

ocenił(a) film na 6
legend 1

WOW ale cięta riposta!
To pewnie od tej twojej porażającej inteligencji i czytania książek. Sam się dziwię, że ją zrozumiałem.
Bravo TY!

ocenił(a) film na 8
radosiewka

Kolejny raz czytam/ słyszę o nawiązaniu do "Wilka...". No jakoś kurde nie bardzo. Poza zachłannością i ciągotami do różnego rodzaju ulepszaczy rzeczywistości głównych bohaterów nie widzę żadnego wspólnego mianownika tych dwóch filmów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones