PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807678}

Granica

Gräns
6,4 6 866
ocen
6,4 10 1 6866
6,7 23
oceny krytyków
Granica
powrót do forum filmu Granica

“Border” fajnie funkcjonuje jako fantastyka z elementami horroru i thrillera, ale pochodzący z Iranu szwedzki reżyser Ali Abbas nie ogranicza się tylko do klimatycznego kina gatunkowego. Błyskotliwie dociąża tę intrygującą fabułę balastem refleksji o tym, jak to jest być innym w społeczeństwie i niekoniecznie z tego powodu w nim akceptowanym. Zrobiło się trochę poważnie, ale zapewniam, że “Border” to kino szalone, niesztampowe i ekscentryczne.

ayyakw

,,błyskotliwie dociąża''!!!!-wiersze i psalmy pisać a nie recenzje!!

ocenił(a) film na 8
stan_lego

brawa dla Ciebie...

ayyakw

Film jest wręcz genialny. Ma w sobie coś fascynującego choć dotyczy kwestii trudnej i przykrej. Zagrany...rewelacyjnie.

ocenił(a) film na 8
megan94

"choć dotyczy kwestii trudnej i przykrej", czyli czego?

pessoaa

czyli szwedzkiej eugeniki... do 1975 r. przymusowo wysterylizowano w Szwecji ponad 60 tyś. osób np. z powodu aspołecznej postawy, a do 2012 r. sterylizowano wszystkie osoby poddające się operacji zmiany płci. Film bardzo szwedzki i skandynawski, jak na mój gust miejscami zbyt drastyczny. Irańskich korzeni reżysera w ogóle nie widać.

ocenił(a) film na 8
andy66

I o takie zrozumienie filmu mi chodziło bo czytając wpisy wielu osób, które film widziały miałem wrażenie, że nic nie widziały a tym bardziej zrozumiały. Moja pierwsza myśl po projekcji była, że to obraz o skandynawskiej eksterminacji tych którzy z jakichś powodów rodzą się niezgodnie z przyjętą normą. Dopiero później pomyślałem o eugenice. Czy zbyt drastyczny nie wiem? Sam temat jest drastyczny i pokazywanie go w sposób ogólnie akceptowalny nie poruszyłby wielu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones