PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=434753}
7,0 44 573
oceny
7,0 10 1 44573
5,5 6
ocen krytyków
Green Zone
powrót do forum filmu Green Zone

... i nie odpowiedział w koncu po CO TAM POSZLI? Koncowka filmu tylko ukazuje ze
pozytywni bohaterowie MIELI RACJE ze kraj popadnie w wojne domowa. WG mnie
najwazniejsza scena jest gdy Irakijczyk zabija w koncowce tego Generała który niby potem
moglby rzadzic, ja go calkiem rozumiem bo mozna to porównac do tego generała np do
Kisczaka, a kto normalny w Polsce by chcial by komunista dalej rzadzil? Dlatego wybral
wojne domowa bo wiedzial ze pomimo tego zeby byl pokoj były by rzady TYRANA! A
amerykanie tego nie z kumali.

Tak samo moge spytac PO CO amerykanie poszli na wojne do AFGANISTANU? a nie np do
środkowej Afryki gdzie sa jeszcze gorsze reżimy? TAK TAK macie racje nie poto by krzewić
demokracje ale po to by zabrać złoża minerałów np. cennego niklu do komputerów itd.

PZDR

ocenił(a) film na 7
adiman

Do Afganistanu to chyba z głupoty... Albo żeby walczyć o pola opium... Amerykanie to jeszcze pikuś - jestem w stanie zrozumieć, że nie ważne gdzie, ale zarabiają na wojnie kupę kasy. Przynajmniej te pociągające za sznurki korporacje i zakamuflowane agentury wywiadu... Piorą kasę, handlują bronią... cokolwiek...
Ale po co tacy Polacy poszli na tą wojnę w Iraku i w Afganistanie? To tego nie jestem w stanie pojąć za żadne skarby świata... Jakiekolwiek zyski dla nas są tak wątpliwe, że szkoda gadać... Chyba jedynym jest przeszkolenie naszych żołnierzy w sytuacji konfliktu. Co jednak przy takich kosztach jest totalnym nieporozumieniem...

ocenił(a) film na 8
adiman

Wydaje mi sie, że ta wojna była zrobina na użytek wewnętrzny. Skup uwage społeczeństwa na prawej ręce, a nie będzie widzieć co robi lewa. Przemysł zarobi, a politycy zostaną na stołkach. Bush siedział dwie kadencje.

ocenił(a) film na 8
adiman

Kłamstwo broni nuklearnej ?

A w którym miejscu w filmie jest mowa o broni atomowej ?

tomucho77

"broń masowego rażenia" cały film jest o niej mowa;) rozpisałbym się, ale jestem śpiący, innym razem;)

ocenił(a) film na 8
Abaraham

Broń masowego rażenia nie musi od razu oznaczać broni nuklearnej !
W filmie jest mowa o broni biologicznej i chemicznej.

ocenił(a) film na 7
adiman

Ropa to drugorzędny (lub nawet trzeciorzędny) powód inwazji. Pierwotną przyczyną była groźba przejścia przez Saddama na inne niż dolar waluty w rozliczeniach za ropę, dodatkowo inwazja na Irak długo leżała w szufladach waszyngtońskich 'jastrzębi' i opracowaniach różnych koszernych tink-tanków typu Heritage Foundation, Center for Strategic and International Studies lub PNAC - jednym słowem, syjoniści od dawna na Irak ostrzyli zębiska. Zresztą widać idą planowo: wojny w Syrii, Libii czy 'odwrócenie' Ukrainy, a finalnie podbój Iranu też od dawna w ich projektach widnieją..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones