Gry umysłu

Mind Games

1989 1 godz. 33 min.
5,0 5
ocen
5,0 10 5
13
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Gry umysłu
 • south-of-heaven ocenił(a) ten film na: 5

  Rodzina Lund'ów postanawia wybrać się kamperem w podróż, która ma być panaceum na wszelkie ich problemy. Dziesięcioletni Kevin Lund poznaje po drodze sympatycznego studenta Eric'a, który postanawia zabrać się razem z trzyosobową rodzinką. Autostopowicz szybko zaprzyjaźnia się z małym Kevinem i jego ojcem, jedynie sceptyczna matka nie ukrywa swej niechęci do nieznajomego.
  Nieświadoma niebezpieczeństwa rodzina nie podejrzewa jednak, że będzie grozić jej spore niebezpieczeństwo.
  Z pozoru nieszkodliwy i przyjazny Eric okazuje się być socjopatą, który zamierza poddać rodzinę Lund'ów jednemu ze swych osobistych eksperymentów psychologicznych.

  Fabuła filmu jest wyjęta psu z gardła i nie oferuje żadnych nieprzewidywalnych smaczków. Bieg historii można w zasadzie przewidzieć już na samym wstępie.
  Film wpisuje sie w utarty schemat "rodzinki w niebezpieczeństwie", która musi zmierzyć się z natarczywym maniakiem. Maxwell Caulfield, 4 lata po "Chłopcach z sąsiedztwa" znów daje się poznać jako zwichrowany psychol.
  "Mind games" posiada kilka niezłych momentów, jednak jest ich zdecydowanie zbyt mało aby zaliczyć seans do pierwszorzędnej rozrywki ( w dodatku brakuje tych "mocniejszych" scen). Irytuje trochę zbyt powolne tempo i niepotrzebnie rozbudowany wstęp (widz oczekuje momentu kulminacyjnego, a jest on zepchnięty prawie na sam koniec).
  Ogląda się nieźle, ale satysfakcja jest przy tym dość mikra.