PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=689943}

Gwiazdy w oczach

Starry Eyes
5,0 4 409
ocen
5,0 10 1 4409
6,5 6
ocen krytyków
Gwiazdy w oczach
powrót do forum filmu Gwiazdy w oczach

„Starry Eyes” ma wszystko, czego film grozy potrzebuje, by stać się niezatartym klasykiem. W drugim fabularnym projekcie duetu Kevin Kolsch-Dennis Widmyer znalazło się miejsce na satanistyczne przesłanki, superkrwawe, bestialskie mordy oraz specyfikę body horroru. Bardzo estetyczną całość podano w surrealistyczno-fantastycznym sosie. Wpływy faworytów X muzy, takich jak Lynch czy Polański, są mocną zaletą filmu, jednak „Starry Eyes” to obraz, który aktywnie pracuje na własną oryginalność. Kolsch i Widmyer materiały zapożyczone od starszych kolegów po fachu oddają w nieuszkodzonej, a przetransformowanej formie. Ich fabuły nie nazwiemy „Muchą 3” lub „Mulholland Drive: Rezurekcją”. „Starry Eyes” doskonale sprawdza się we własnej problematyce, jako rozbieżne gatunkowo spojrzenie na życie w Hollywood, jako dramat upadłej aktorki-nowicjuszki (doskonała wręcz rola Alex Essoe). Jak mawiają niektórzy, codzienność to najgorszy horror.

hisnameisdeath . wordpress . com/2014/12/28/filmowe-podsumowanie-2014-roku-25-najlepszych-horrorow-cz-2 (spacje!)

MyNameIsDeath

o super. prośba - mógłbyś tutaj dać cały Twój ranking najlepszych horrorów 2014?

ocenił(a) film na 8
francislionel

Ale to by zajęło cały filmweb :P Serio - sporo tego jest jak na "kopiuj, wklej". Podałem link, pod nim jest druga część rankingu. Pozdrawiam ;)

MyNameIsDeath

aha nie zorientowałem się z tym linkiem. dzięki. właśnie obejrzałem starry eyes. rzeczywiście dobry. wymagająca rola dla tej aktorki. ciekawe czy trud się opłaci:)

ocenił(a) film na 8
francislionel

W sensie czy zrobi karierę? Oby :)

MyNameIsDeath

Sorry,ale ten Twój ranking to żart jakiś???
1 miejsce film z 2013...
4 miejsce-THE QUEST-jak można zaliczyć ten film do tego gatunku? To w ZBAW NAS ODE ZŁEGO,który też thrillerem są elementy horroru,ale w GOŚCIU???
A gdzie filmy z 2014-ANNABELLE,ZOMBIE SS 2,MERCY,czy KLĄTWA JESSABELLE,które są o wiele lepsze od tych z Twego rankingu...
I tylko wspomnę o jednym jeszcze horrorze,który premierę miał w styczniu 2014-CO ROBIMY W UKRYCIU-dla mnie osobiście dno,ale wśród fanów horrorów robi furorę...
Więcej się nie produkuję,bo na poświęcenie więcej uwagi ,,pseudo-rankingowi'' szkoda mojego czasu...

ocenił(a) film na 8
pawelk1504

1) "The Den" wyprodukowano w 2013, a wydano dopiero rok później.
2) "The Guest" garściami czerpie ze stylistyki horroru.
3) "Zbaw nas ode złego" to horror kryminalny.
4) "Annabelle" i "Klątwa Jessabelle" nie były udanymi filmami.

MyNameIsDeath

Tia...tak jak THE SIGNAL też pewnie czerpie garściami ze stylistyki horroru-jak THE QUEST,to nie dlaczego np. SIN CITY,13 GRZECHÓW,czy WIĘZIEŃ LABIRYNTU-na upartego sporo znajdziemy tam scen rodem z horroru,niż w GOŚCIU,bo ten ostatni ma klimat THRILLERA ,jak AUTOSTOPOWICZ(chyba najodpowiedniejszy przykład) z R.Hauerem,ale nie horroru???
THE DEN miał swoją premierę 23 grudnia 2013,więc przypisywanie go do 2014 jest nietrafione...
24 miejsce-DUŻE,ZŁE WILKI-Sam napisałeś-,,thriller kryminalny''-to dlaczego zaliczasz go do gatunku horror.
Tylko przejrzałem ten Twój ranking za niby 2014,a sporo pozycji jest z 2013,jak wspomniany THE DEN(tu tydzień przed końcem roku 2013 się wybronisz),ale-
THE HAUNT-wydany październik 2013
WOLF CREEK 2-sierpień 2013,a dalej nie chcę mi się sprawdzać...
Sorry,że się czepiam,ale lubię rankingi filmowe,ale nie trawię,gdy są ewidentnie mylone gatunki filmowe,a Ty to robisz...

ocenił(a) film na 8
pawelk1504

Wyciągnij ten kij z tyłka i przestań gwiazdorzyć.

"The Den" w Rosji miał premierę pod koniec 2013, a w samych Stanach dopiero w marcu kolejnego roku. No i kto go zobaczył w tym 2013? Władimir Putin? "Haunt" pokazali raz tylko w Lincoln Center zanim wszedł do dystrybucji w lutym 2014. "Wolf Creek 2" - dwa festiwale w 2013, dystrybucja kinowa w 2014.

Nie tylko się czepiasz, ale też wymądrzasz, a nie zgłębiasz tematu. Technicznie te filmy są horrorami z 2014 roku.

MyNameIsDeath

Ty uważasz,że się czepiam i wymądrzam-ja uważam,że nie rozróżniasz gatunków filmowych.Gdzie i w której choćby jednej scenie THE QUEST można przypisać do gatunku horror-przecież to kiepski żart jest.Dlaczego nie do fantastyki,jak główny bohater przeżywa śmierć??? I to samo co napisałem post wcześniej o DUŻE ZŁE WILKI-Sam napisałeś thriller kryminalny,a umieszczasz go w rankingu NAJLEPSZE HORRORY 2014!!!
Idąc Twoim tokiem rozumowania gatunków-to inny kinoman np. serię SZKLANA PUŁAPKA zaliczy ze względu na dowcipne teksty rzucane przez Willisa do gatunku komedia.I moim zdaniem jemu bliżej będzie temu,niż Tobie z THE QUEST,czy DUŻE ZŁE WILKI...
I co do WOLF CREEK 2 w sieci bez napisów pl był już w 2013,więc nie pisz głupot...
,, Technicznie te filmy są horrorami z 2014 roku.''-tia...,jakby w 2015 roku wyszła powiedzmy wersja reżyserska ,,OBECNOŚCI''-to też technicznie byś twierdził,że to film tegoroczny...

pawelk1504

The Quest....
Jak można wykłócać się o film, skoro nie potrafi się nawet poprawnie jego tytułu zapisać?

ManBehindTheMist

No tak,jak brak argumentów,to o literówkę trzeba się przyczepić-żenua...
Ale masz napiszę polski tytuł-GOŚĆ

pawelk1504

A dziękuję :)
Weźże się nie denerwuj, dwa razy tak napisałeś, to dodałem swoje przemądrzałe trzy grosze ;) Peace!

ManBehindTheMist

Wcale się nie denerwuję-fakt masz rację mój błąd,bo nie pierwszy raz robię go przy tym filmie pisząc mylnie tytuł produkcji z JCVD.Bardziej mi chodziło o odpowiedz autora rankingu,bo nadal nie rozumiem,jak THE GUEST(teraz się pilnowałem-hehe) można zaliczyć do gatunku horror(film ma swój klimacik i byłby moim zdaniem bardzo dobrą produkcją,ale końcówka została strasznie spartolona),bo jest to gatunek thriller i można ewentualnie jeśli już doszukać się paroma scenami gatunku sci-fi,ale gdzie tu horror...
A ,,przyczepiłem się'',bo pod wieloma tytułami autor postu chwali się tym rankingiem zamieszczając do niego link...

ocenił(a) film na 6
pawelk1504

tak sobie tylko czytam po kilku miesiącach i muszę powiedzieć, że nie jesteś miłym panem: >
Twórca tematu daje ludziom coś od siebie, ma inicjatywę. Kilka osób na pewno skorzysta z rankingu i wybierze sobie jakiś ciekawy film na wieczór.
A Ty szczególnie uparcie pilnujesz nazistowskiego porządku gatunkowego. Przecież każdy z wybranych przez autora filmów ma jakieś znamiona kina grozy. Nie zamykajmy się tak bardzo:> Można się z kimś nie zgadzać, ale żeby aż tak?
Akurat Gość z oldschoolowego horroru czerpie pełnymi garściami, zwłaszcza w drugiej połowie.
Jedyny malutki grzech autora to lekkie traktowanie granic gatunkowych, ale nie uważam, że to coś strasznego.

obywatelw

Nie mam za bardzo chęci powracać do tematu sprzed kilku miesięcy,więc wkleję co napisałem wcześniej-
,,Sorry,że się czepiam,ale lubię rankingi filmowe,ale nie trawię,gdy są ewidentnie mylone gatunki filmowe,a Ty to robisz...''
A co do Twojego fragmentu wpisu-,,Akurat Gość z oldschoolowego horroru czerpie pełnymi garściami, zwłaszcza w drugiej połowie.''-ręce mi opadły...

ocenił(a) film na 6
pawelk1504

Niech nie opadają. To, że czerpie, nie znaczy, że straszy. To znaczy: odnosi się do znanych formuł, gra z charakterystyczną z klasyków konwencją, wreszcie zapożycza stylizacji. To bardzo oczywista figura w tym filmie. Dziwię się, że można jej nie zauważyć. Ale oczywiście szanuję Twój pogląd.

MyNameIsDeath

"2) "The Guest" garściami czerpie ze stylistyki horroru." - pojechałeś :D Ale się już przyzwyczaiłem, że ludzie tuta nie potrafią rozróźnić gatunków.

ocenił(a) film na 7
pawelk1504

anabelle ?? jessabelle ?? TY tak na serio ?? żałosne produkcje.

pawelk1504

POTWIERDZAM
To nie ranking najlepszych horrorów tylko bąk puszony w towarzystwie.

ocenił(a) film na 7
MyNameIsDeath

Takie listy zawsze mile widziane, za rok ma być 2015 :P

ocenił(a) film na 8
pioterer

Będzie :P

ocenił(a) film na 3
MyNameIsDeath

--Wpływy faworytów X muzy, takich jak Lynch czy Polański, są mocną zaletą filmu--
żartujesz, prawda? bo jak dla mnie to nawet obok nich nie stało, taki se filmik, ja osobiście straciłam czas, ale rozumiem, że innym może się podobać...

ocenił(a) film na 8
alusm

Pytanie retoryczne + "ja osobiście" + wielokropek = bufon.

ocenił(a) film na 3
MyNameIsDeath

Aha, a "Pytanie retoryczne" + kropka, to co oznacza?

ocenił(a) film na 8
martinos1985

Jeszcze się będziesz w szkole uczył, wszystko w swoim czasie.

MyNameIsDeath

Jakiej szkole? O czym Ty piszesz? No ośweć mnie o znawco ;D

alusm

O podobieństwie do Lyncha pisali równiez amerykańscy krytycy, Times Magazin: "If David Lynch and David Cronenberg came together to craft a gory, psychological mindbender, it might be Starry Eyes."

MyNameIsDeath

Hahahaha :D

ocenił(a) film na 8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones