Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2 godz. 22 min.
7,2 219 359
ocen
7,2 10 219359
7 111
chce zobaczyć
5,1 17
ocen krytyków
{"rate":5.117647,"count":17}
{"type":"film","id":1465,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Star+Wars%3A+Episode+II+-+Attack+of+the+Clones-2002-1465/tv","text":"W TV"}]}

Od bitwy o Naboo minęło dziesięć lat. Jedność galaktycznej Republiki jest znowu zagrożona. Podstępny książę Dooku (Christopher Lee) staje bowiem na czele zbuntowanych planet, które sprzeciwiają się demokratycznym rządom. Padme Amidala (Natalie Portman) nie jest już królową Naboo. Jako wpływowa pani senator walczy z separatystycznymi dążeniami. Sprzeciwia się jednak rozbudowie armii. Jej poglądy przysparzają Amidali licznych wrogów. Dwaj Rycerze Jedi, Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) i Anakin Skywalker (Hayden Christensen) zostają przydzieleni do jej ochrony. Wkrótce między Amidalą i Anakinem rodzi się uczucie. Młodzi muszą się jednak z tym kryć, bo zasady Jedi zabraniają Rycerzom angażować się uczuciowo. Tymczasem Obi-Wan wpada na trop tajnej bazy, gdzie powstaje armia, która może zagrozić bezpieczeństwu Republiki.

severus_snape
opis użytkownika

Nastały ciężkie czasy dla Republiki. Konsekwencje konfliktu o Naboo czuć nawet po dziesięciu latach, a agresorzy - Nute Gunray (Silas Carson) i jego Federacja Handlowa - pomimo wielu procesów sądowych, wciąż nie zostali ukarani. Coraz więcej systemów planetarnych, dostrzegając słabości rządów Republiki, postanawia dołączyć do ruchu separatystycznego, pod wodzą byłego rycerza Jedi, hrabiego Dooku (Christopher Lee). Wojna zbliża się wielkimi krokami, a Republika wciąż nie może podjąć decyzji o powołaniu armii. Na dodatek mają miejsce liczne zamachy na życie największej przeciwniczki jej utworzenia, byłą królową Naboo, senator Amidalę (Natalie Portman). Do ochrony senator wyznaczony zostaje Anakin Skywalker (Hayden Christensen), uczeń Obi-Wana (Ewan McGregor). Młodzi udają się na planetę Naboo, gdzie nękany rosnącymi uczuciami do dawnej przyjaciółki oraz koszmarami o cierpieniu matki, Anakin zbacza coraz bardziej na niebezpieczną drogę Ciemnej Strony... W tym czasie mistrz Kenobi, śledząc niedoszłego zabójcy Amidali, dostaje się na wodną planetę Kamino, gdzie dokonuje niesamowitego odkrycia...

Kondorr
opis użytkownika

Saga trwa...
"Gwiezdne Wojny: Część II - Atak klonów" rozgrywa się dziesięć lat po wydarzeniach przedstawionych w "Mrocznym widmie". W galaktyce zaszło wiele istotnych zmian. Anakin Skywalker (Hayden Christensen), Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) i Padme Amidala (Natalie Portman) spotykają się po raz pierwszy od czasu konfliktu między Federacją Handlową a Naboo - rodzinną planetą Padme. Anakin wyrósł na obiecującego Jedi, ucznia Obi-Wana, który po śmierci swego mistrza Qui-Gon Jina zyskał miano nauczyciela; Padme natomiast zasiada w galaktycznym senacie. Anakin i Obi-Wan otrzymują zadanie chronienia Padme, której grozi śmierć ze strony płatnych zabójców działających na zlecenie ruchu separatystycznego. Między Anakinem i Padme rodzi się uczucie. Oboje czują się rozdarci między poczuciem obowiązku i honorem a osobistym szczęściem i zakazaną miłością. Muszą dokonać brzemiennych w skutki, trudnych wyborów, które wpłyną nie tylko na ich własne losy ale zaważą na przyszłości całej galaktyki.

opis dystrybutora dvd

Dawno temu w odległej galaktyce Anakin Skywalker (Hayden Christensen) pod okiem Obi-Wana Kenobiego (Ewan McGregor) staje się powoli jednym z najlepszych rycerzy Jedi. Dziesięć lat po wydarzeniach z filmu "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo" ponownie spotyka Padme Amidalę (Natalie Portman), która zrzekła się korony i została członkiem Senatu. Anakin zakochuje się w niej, choć wie, że to wbrew regulaminowi Zakonu Jedi. Wkrótce okazuje się, że życie Padme jest zagrożone ze strony tajemniczych zamachowców. Młody Skywalker podejmuje się ochrony i razem z Amidalą rusza na Naboo. Tymczasem Obi-Wan zostaje wysłany na Kamino, tajemniczą planetę, gdzie od wielu lat powstaje Armia Klonów. 

Mr_Myers
opis użytkownika

Akcja filmu rozgrywa się dziesięć lat po blokadzie Naboo. Republika pogrąża się w chaosie w wyniku działalności ruchu separatystycznego, skupiającego coraz więcej systemów gwiezdnych. Anakin Skywalker (Hayden Christensen) jest młodym Jedi, uczniem Obi-Wana Kenobiego (Ewan McGregor). Padme Amidala (Natalie Portman), była królowa Naboo, zasiada w senacie galaktycznym. Po tajemniczym zamachu na jej życie Zakon Jedi wyznacza Anakina i Obi-Wana do ochrony pani senator. Obi-Wan postanawia sam wyjaśnić sprawę. Trop prowadzi go do dwóch planet położonych na obrzeżach galaktyki. Spotyka tam budzącego lęk łowcę nagród oraz dawnego mistrza Jedi, hrabiego Dooku (Christopher Lee), który obecnie stoi na czele ruchu separatystycznego i dąży do wywołania wojny z Republiką. W tym samym czasie pomiędzy Anakinem i Padme zaczyna rodzić się uczucie.

Melvin_Purvis
opis użytkownika

Minęło dziesięć lat od ataku na Naboo. Anakin Skywalker (Hayden Christensen), teraz dwudziestoletni, jest uczniem rycerza Jedi, Obi-Wan Kenobiego (Ewan McGregor). Galaktyka stoi na skraju wojny domowej. Senator Padmé Amidali (Natalie Portman), byłej królowej Naboo, grozi śmierć. Anakin zostaje przydzielony do jej ochrony. Młody Jedi zakochuje się w Padmé i jednocześnie odkrywa swoją mroczną stronę. Anakin, Padmé i Obi-Wan Kenobi zostają wciągnięci w sam środek narastającego galaktycznego konfliktu, zapoczątkowującego Wojny Klonów.

opis dystrybutora dvd

Od słynnej bitwy na Naboo minęło już wiele czasu. Niestety, nie wszyscy chcą podporządkować się pokojowej polityce Republiki. Mroczny Sith, hrabia Dooku, buntuje się przeciwko królowej Amidalii. Władczyni jest w wielkim niebezpieczeństwie – przeciwnicy dokonują zamachu na jej życie. Rycerze Jedi, Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi zostają przydzieleni do ochrony rządzącej. Podczas wykonywania swoich obowiązków trafiają na spisek zakrojony na szeroką skalę. Przy okazji rodzi się uczucie pomiędzy Anakinem i Amidalą. Rycerz zrobi wszystko, żeby ocalić swoją ukochaną. Czy uda mu się pokonać zło? A może ciemna strona mocy skusi i jego?

Player

Mija dziesięć lat od bitwy o Naboo, a jedność galaktycznej Republiki znowu zostaje wystawiona na próbę. Podstępny książę Dooku (Christopher Lee) przewodzi międzyplanetarnemu buntowi przeciw demokratycznym rządom. Będąca teraz wpływową senatorką Padmé Amidala (Natalie Portman) stara się ze wszystkich sił walczyć z separatystycznymi dążeniami. Jest jednak przeciwniczką rozbudowy armii, czym przysparza sobie wielu wrogów.

CANAL+

Pod wodzą zdrajcy Jedi, Hrabiego Dooku, tysiące układów słonecznych grożą Republice Galaktycznej separacją. Po nieudanej próbie zamachu na życie senator Amidali, dawnej królowej planety Naboo, jej bezpieczeństwa ma chronić dwudziestoletni uczeń Jedi, Anakin Skywalker. W trakcie misji Anakin zakochuje się w Padmé, ale i odkrywa w sobie ciemną stronę. Wkrótce Anakin, Padmé i Obi-Wan Kenobi zostają wciągnięci w sam środek konfliktu wywołanego przez separatystów. Rozpoczynają się Wojny Klonów.

Rakuten

Anakin Skywalker, młody uczeń Jedi ma zadanie chronić senator Padmé Amidalę. W czasie misji zakochuje się w niej, ale odkrywa też w sobie ciemną stronę. Obi-Wan Kenobi natrafia na tajną armię klonów. Galaktyka jest na krawędzi wielkiej wojny.

platforma vod