PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759}
7,9 328 627
ocen
7,9 10 1 328627
7,8 37
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część IV Nowa nadzieja
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja

Rewelacyjny!

ocenił(a) film na 9

Film starszy ode mnie, oglądałem go w dzieciństwie, zaś ostatnio trafiłem na powtórkę dzięki pewnej stacji tv - mogę powiedzieć jedno - mimo upływu lat Nową Nadzieję nadal ogląda się rewelacyjnie. Nawet efekty specjalne nie są dziś jeszcze jakoś bardzo przestarzałe, zaś w tamtych czasach z pewnością wyprzedzały swoją epokę. Odnośnie odgłosów statków kosmicznych w próżni - muszą takie istnieć, bez nich te wszystkie walki i pościgi byłyby bardzo jałowe. Zresztą - to nie problem - jeśli ktoś pragnie realizmu - zawsze można naciskać przycisk "mute" na pilocie podczas scen w kosmosie :-). Ogólnie - jeśli ktoś jeszcze w ogóle nie oglądał Gwiezdnych Wojen (są tacy ludzie?) - polecam!

ChemiQ81

Ja ten film widziałem już we wczesnych latach 80-tych i nigdy nie wydawał mi się rewelacyjny. Z tych czasów to lepiej zapamiętałem Terminatora, Robocopa czy Obcego. Zawsze miesza mi się co wydarzyło się w poszczególnych częściach. Myślałem, że zniszczenie Gwiazdy Śmierci było w Powrocie Jedi. Notabene wtedy nikt nie wiedział, że to jakaś część IV. Poza tym nigdy nie zwróciłem uwagi na to, że ta stacja bojowa się przemieszczała! Zawsze myślałem, że to z jednego miejsca w kosmosie strzelali do tych planet.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones